Про зарплату бійців спецпідрозділів МВС (добробатів) у зоні АТО
Уілл Роджерс – людина дивовижної долі, народився в сім'ї індіанців-черокі фактично в резервації і став одним із найвпливовіших журналістів США. Він сказав: "Навіть, якщо ви на правильному шляху, вас задавлять, якщо ви будете просто сидіти на дорозі".
Тому ми йдемо шляхом нашої реформи. Крок за кроком.
Чи вважати усунення дисбалансу в оплаті служби бійців- добробатів МВС і військовослужбовців НГУ в зоні АТО реформою? Це не нові патрульні на вулицях міст і сіл, це не нові сучасні та ефективні дільничні, це не нова форма. Це лише документ із нудною назвою і кількома цифрами.
Але тільки для тих, кого не стосується війна. А чи є такі сьогодні в Україні? Дасть Бог, війна закінчиться, слова АТО і зона підуть в архіви разом із документами про особливий статус оплати служби в зоні АТО. А до того часу – це не тільки наш біль, але й наша робота. І реформа. Тому що реформа МВС – це насамперед ідеологія, коли кожна людина впевнена в допомозі та підтримці поліцейського. А кожен поліцейський – у допомозі й підтримці МВС.
Отже, сьогодні новина про гроші. Мовою документа:
"З лютого 2016 року мінімальний розмір грошового забезпечення поліцейських підрозділів патрульної служби поліції особливого призначення збільшено до мінімального рівня грошового забезпечення військовослужбовців Міністерства оборони та Національної гвардії 7 000 грн.
При цьому, відповідно до постанови КМУ від 20.01.2016 N18 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2016 N38) "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських" змінено систему нарахування винагороди.
Відтак, починаючи з лютого розмір винагороди визначається пропорційно часу участі в антитерористичній операції та в Національній поліції буде становити:
• 1 400 грн. – під час перебування в межах визначеної зони проведення АТО за повний місяць перебування;
• 4 200 грн. – під час безпосереднього зіткнення з противником, потрапляння під обстріли,відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються поліцейськими за повний місяць участі в таких подіях.
Таким чином, мінімальний розмір грошового забезпечення поліцейського підрозділів патрульної служби особливого призначення, що перебуває в зоні проведення АТО з лютого 2016 року буде становити 8400 грн.".
У перекладі з офіційної мови це означає, що рішенням Кабміну:
• ми усунули дисбаланс в оплаті між бійцями НГУ і бійцями поліцейських спецпідрозділів (добробатів МВС), що перебувають в зоні АТО;
• ми "прив'язали" розмір доплати за службу в АТО до участі безпосередньо в бойових операціях і на передовій (раніше доплата (винагорода) була однаковою для всіх, хто знаходився на певній території: і для тих, хто виконував бойові завдання, і хто забезпечував забезпечення-постачання-канцелярію і т.п., тобто, перебував у тилу зони АТО);
• ми "згладили" різницю в оплаті для бойових підрозділів під час виконання бойового завдання і під час ротації, яка раніше становила майже 50%.
Якщо пояснити ще простіше, то раніше боєць на фронті отримував 8400 грн., а вдома – всього 4200 грн. І ці цифри не залежали від того, яке саме завдання він виконує в АТО. Тепер його зарплата в будь-якому випадку становить нормальні 7000 грн., а під час відрядження в зону АТО з доплатою – від 8400 до 11200 грн.
* * *
Як на мене, ця інформація є набагато важливішою, ніж зведення про заплутані політичні маневри у Верховній Раді й палкі промови популістів!
До речі, той же Уілл Роджерс зауважив: "Хто може – робить, хто не може – скиглить".