Донецька область. Унікальний (поки) Центр безпеки. Відродження
Колись я в'їжджав в щойно звільнений Лиман під порохову гар, що просякла повітря, під нестихаючі кулеметні черги відступаючих бандитів...
Це був перший відбитий у них наш населений пункт – самий початок Слов'янської операції. Нацгвардія, Бійці-десантники ЗСУ і наш добровольчий батальйон МВС "Артемівськ" – зачистивши місто і прилеглий ліс від бандитів – проводили розмінування, налагоджували життя шокованого війною маленького міста...
Людей на вулицях не було, всі були перелякані невизначеністю і раптовою війною, що прийшла на вулиці...
...А Сьогодні... ми зовсім з іншим тут. Комфортний святковий привід...
Ще один важливий крок реформи – перший комплексний Центр безпеки для невеликої територіальної громади.
У місті Лиман Донецької області сьогодні відкрили перший комплексний Центр безпеки, що включає в себе пожежно-рятувальний блок, відділення поліції і пункт швидкої медичної допомоги.
Центр – сучасний модуль із сендвіч -панелей, зібраних на металевому каркасі. Головна особливість – швидкість монтажу і енергоефективність за рахунок сучасних матеріалів.
Центр включає в себе приміщення для відпочинку рятувальників і службові приміщення для співробітників поліції та лікарів швидкої допомоги. Ідея створення такого комплексу полягає в можливості забезпечення безпеки жителів об'єднаної територіальної громади. Компактне розміщення всіх основних інститутів допомоги і безпеки дозволить наблизити фахівців до жителів, допоможе комплексно вирішувати питання гасіння пожеж, надзвичайних ситуацій, оперативного проведення аварійних робіт.
Не менш важливий – принцип "три в одному", що дозволить істотно оптимізувати (зменшити) витрати на утримання всіх оперативних штабів.
Розрахункова вартість комплексу становила 5,2 мільйона гривень, однак проведення закупівлі через електронну систему, за конкурсною процедурою – дозволило заощадити 1,12 мільйона (22%), які пішли на придбання додаткового обладнання.
Створення цього унікального (поки що!) Центру безпеки, що об'єднує оперативні служби різних відомств стало можливо завдяки співпраці МВС в обличчі Державної служби з надзвичайних ситуацій та Донецької обласної державної адміністрації.
Меморандум, який ми підписали з обласною владою, передбачає створення мережі Центрів безпеки, кожна з яких буде обслуговувати об'єднання територіальних громад області та дозволить оперативно розгортати рятувальні та аварійні роботи при виникненні будь-якої надзвичайної ситуації, окрім того – системно проводити профілактичну роботу з населенням щодо попередження правопорушень.
Дякую за співпрацю і відмінну спільну роботу – керівнику Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павлу Жебрівському. Я думаю, що в рамках реформи МВС ми зможемо в співдружності з місцевою владою створити мережу таких центрів безпеки по всій країні. Крок за кроком.
І окремо хочу привітати шістьох добровольців-пожежників, яких ми сьогодні прийняли в загін ДСНС Донецької області.
Реформа йде і закликає мотивованих людей!
ФБ автора
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.