Раніше така аналітична система контролю правопорядку працювала тільки в Сінгапурі, Лондоні та Дубаї, з сьогодні – і в Маріуполі!
День в Маріуполі
Епізод 1. Інтелектуальна аналітична система правопорядку. Запрацювало!
У Головному управлінні НПУ Донецької області став до роботи Єдиний аналітичній центр безпеки, розроблений силами місцевих програмістів та інженерів, та одна з кращих за ефективністю в світі! Аналогічні системи інтелектуального спостереження працюють поки що лише у чотирьох містах: Сінгапур, Лондон, Дубаї, .
UASC – унікальна система, розроблена спеціально для Донецької області, з урахуванням близькості зони проведення АТО і високою терористичною загрозою.
В єдину систему зведені усі дзвінки на лінії 102 (на першому етапі Маріуполь, Краматорськ, Слов'янськ і Торецьк, на другому етапі буде підключена вся територія області), обробка і аналіз дзвінків, забезпечення управління нарядами патрульної поліції і обробка інформації системи інтелектуального відеоспостереження.
Система інтелектуального відеоспостереження (кажучи для неспеціалістів і не розкриваючи секретів) складається з мережі відеокамер, встановлених на ключових перехрестях, на блокпостах, в місцях масового скупчення людей і інших стратегічних точках. Зараз вже закуплено 37 відеокамер виробництва німецької фірми Mobotix, які є особливо надійні й призначені для роботи в складних погодних і технологічних умовах.
Інформація з камер спостереження передається на сервери, де обробляється за спеціально розробленим саме для Донецької області алгоритмом. В автоматичному режимі система здатна аналізувати наступні параметри:
• розпізнавати номер автомобіля і перевіряти, чи не знаходиться даний автомобіль в розшуку, визначати відповідність автомобіля та його номерного знака реєстраційної документації на цей автомобіль;
• розпізнавати колір, тип, марку та модель транспортного засобу;
• розпізнавати обличчя в різному ракурсі на відеоматеріалах з різних джерел (відеопотік, файли), пошук відповідності в базі даних розшукуваних осіб;
• детектор осіб, які знаходяться на передніх сидіннях автомобіля;
• виявлення скупчення людей, в тому числі в несанкціонованих або незвичних місцях;
• оцінка щільності людей в стратегічних місцях населених пунктів;
• індексування подій в умовах дорожнього руху (щільність потоку, затори, масове скупчення автотранспорту), в тому числі в зонах паркування;
• детектор забутих (залишених) речей і об'єктів та їх власників;
• детектор забороненого або незвичайного пересування транспорту або людей;
• детектор фактів перетину заборонених зон (прохід або проїзд);
• фіксація фактів руху людей в заданому напрямку (входи, виходи, переходи, коридори певних об'єктів);
• фіксація появи людини або автомобіля в зоні спостереження (вулиця, площа, перехрестя, парк і т.д.).
Пропоную подивитися ролик, де детально розповідається про систему, її можливості, авторів концепції та джерела фінансування цього найважливішого для безпеки жителів Донецької області проекту.
Дякую за співпрацю та кооперацію, в тому числі і фінансову допомогу, Державній військово-цивільній адміністрації області, місцевим радам та всім, хто повірив і допоміг – так робиться справжня реформа, крок за кроком разом!
Окремо хочу відзначити важливий момент – в UASC працює 46 операторів (всього 8 атестованих поліцейських і 37 цивільних осіб) та 13 диспетчерів (11 поліцейських і 2 цивільних).
Всі співробітники пройшли конкурсний відбір і здали серйозні тести на право пройти навчання та отримати цю роботу. Відбір, як зазвичай, був достатньо строгий. Єдині обмеження, які були зняті з ініціативи глави НПУ Донецької області В'ячеслава Аброськіна - це вимоги з фізпідготовки, зниженні також вимоги до кандидатів за медичними показаннями. Як результат – всі тести здала і успішно пройшла навчання 24-річна Анастасія Бодрова – інвалід дитинства по ДЦП. Попри всі труднощі, дівчина отримала вищу освіту й на екзаменах показала блискучі результати! Сьогодні у Насті перший робочий день – впевнений, її перше робоче місце в поліції дасть їй хороший старт і можливості для успішного кар'єрного росту!
Набір в Аналітичний центр Донецької області триває – ми готові взяти в команду молодих (душею – обов'язково, за паспортом – ні!)) і мотивованих людей!
Нова система буде дуже ефективна, перш за все з точки зору превенції. Мі розраховуємо отримати радикальне зниження рівня злочинів на вулицях, крадіжок, грабежів та угонів! Про результати буду звітувати!
* * *
Епізод 2. Квартири вірним Присязі поліцейським- переселенцям
Другий етап сьогоднішньої поїздки до Маріуполя – одна з найприємніших в роботі міністра внутрішніх справ: вручення квартир співробітникам Національної поліції області. 16 сімей в Маріуполі, 6 в Краматорську, по 4 в Бахмуті та Покровському, ще 2 сім'ї поліцейських в Слов'янську відсвяткують Новий рік і новосілля одночасно!
Квартири ми придбали для поліцейських, які в 2014 зробили вибір – служити Україні: не залишилися в своїх колишніх місцях служби на окупованих територіях, а вийшли за моїм наказом в Маріуполь і Слов'янськ... залишивши свої будинки, майно... Ці поліцейські три роки вірою і правдою служать Україні в найтяжких умовах – і заслужили повагу і увагу держави. Сьогодні ми вручили перші ордери в Донецькій області. Але ж не останні.
Зовсім скоро квартири отримають поліцейські – переселенці в Луганській області. Вони та їхні родини це заслужили!
А прийде час, повернуться додому під українським прапором – з повагою до себе і до України!
* * *
Епізод 3. Нова техніка для Служби надзвичайних ситуацій Донецької області
У "новому", відремонтованому пожежному депо провели огляд і передачу техніки.
Ще одна сторінка реформи – технічне переозброєння Держслужби з надзвичайних ситуацій. Разом з гарячим і щирим прихильником переоснащення Служби та її реформи – нардепом Олегом Ляшком – вручили 8 одиниць пожежної техніки ГУ ГСЧС Донецької області:
• 4 пожежні автоцистерни АЦ-8-40 (65053) важкого типу на базі шасі автомобіля КрАЗ-65053 з колісною формулою 4х4, здатних доставляти на місце пожежі 8000 літрів води і 500 літрів піноутворюючої речовини, пожежно-рятувального обладнання та оперативний розрахунок з 7 чоловік;
• 4 автоцистерни АЦ – 5-40 (5309) середнього типу підвищеної прохідності на базі шасі автомобіля МАЗ-5309 (5000 літрів води, 400 літрів піноутворювача, пожежно-рятувальне обладнання, пожежний розрахунок з 7 чоловік) з лебідкою і зовнішньою телескопічною системою освітлення місця проведення аварійних робіт.
Окрім того, усі працівники Держслужби отримали "під ялинку" новину про підвищення на 80% заробітної платні з наступного року, що його заплановано у держбюджеті на 2017 рік!
Разом з підвищенням оплати праці та новою технікою, впевнений, реформа ДСНС принесе довіру й повагу рятівникам, на яку заслуговує ця важка, відповідальна та небезпечна праця!
* * *
Епізод 4 "Азов". Інспекція Маріупольської бази 1 батальйону полку, що реконструюється
Все йде за планом. Хлопці молодці. Не тільки в бою, а й в облаштуванні. Дисципліна, порядок і чіткість. Саме розташування підрозділу в Маріуполі – фактор стабільності! За підсумками візиту, втім, доведеться дещо підказати київським чиновникам... буду переконливий)
Полк особливого призначення Нацгвардії Азов покращує логістику і боєздатність, міцнішає Національна гвардія, Україна стає більш захищеною. Так тримати!
* * *
Епізод 5. Стари знайомі:) – дітлахів-сиріт запросив у гості до Києва
І, нарешті, ми зустрілися зі старими знайомими – з вихованцями Маріупольської школи-інтернату N2. З тими хлопцями та дівчатками, для яких наша команда в День визволення Маріуполя варила відмінний ароматний гороховий суп! Суп продали, городян нагодували, а на виручені кошти плюс допомога народних депутатів Олега Ляшка і Сергія Тарути інтернат купив дітям комп'ютерний клас.
Із 107 вихованців цієї школи, 20 дітей переведені сюди з інтернату в Мар'янці, зруйнованого терористами, троє – з окупованих Донецька і Сніжного.
Ми привезли старим знайомим подарунки, солодощі та – в рамках флеш-мобу "Читай Українське" – 40 чудових книг українських авторів. Усіх 107 вихованців ми запросили до Києва під час зимових канікул! Майже ніхто з них не був у Києві. Зробимо хлопцям свято!
А ноутбуки молодь вже відмінно освоїла – сподіваюся, коли підростуть, прийдуть працювати в Аналітичний центр ГУ НПУ!
* * *
Довгий день, погана погода, складні умови – і дуже світлі почуття: Маріуполь живе, розвивається, розпочинає нові проекти, будує житло та виховує дітей.
Маріуполь – це Україна!
ФБ автора
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.