Арсен Аваков Міністр внутрішніх справ

Поговоріть з дітьми! Поліція Київської області затримала викрадачів хлопчика, які вимагали викуп

30 січня 2017, 16:25

"Ваша дитина у нас...мы просим вас, если он вам нужен... приготовте 10000 грн до 12.00 ночи" (мова та орфографія оригіналу).До поліції Білої Церкви зателефонувала бабуся, коли їй принесли цю записку.

10-річний онук пішов гуляти три години тому і у дворі його немає, вже сутеніє... Вона набрала 102.

У записці був вказаний номер мобільного, з якого викрадачі дали інструкції – викликати таксі та відправити гроші на зазначену автозаправку. Під виглядом таксиста, звісно ж, поїхав співробітник кримінальної поліції. На місці, де планувалась зустріч, затримали двох мешканців одного з сіл Васильківського району – 1986 р. н. і 1976 р. н.

На допиті вони розповіли історію викрадення: один, зустрівши хлопчика на вулиці, розговорився із ним, пообіцяв подарувати сноуборд та забрав його з собою до села. Там спільники зв'язали хлопчика і розробили план з отримання викупу: один повіз записку, другий чергував "на телефоні". При отриманні грошей перший зловмисник був затриманий і повідомив, де знаходиться дитина і хто йому допомагав. Обидва зловмисники були затримані за ст. 208 КПК України та перебувають в ІТТ Київської області. Хлопчик не постраждав.

Спецоперація по звільненню дитини тривала всього кілька годин. Дитина повернулася додому. Викрадачі дають свідчення і чекають суду. Поліція спрацювала на відмінно.

Але що за ці нескінченні години пережили близькі?! Якого стресу зазнала дитина? Звідки у двох селян-сусідів виник злочинний план? 31 рік і 41 рік – молоді чоловіки...

Затриманим тепер все пояснить суддя – у вироку.

Стаття 146 КК України "Незаконне позбавлення волі або викрадення людини", ч. 2. статті – незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинені щодо малолітньої особи або з корисливих мотивів,караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк. частина 3 –... вчинені організованою групою, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Поговоріть із своїми дітьми – про те, що не можна розмовляти з незнайомими дорослими.

Розкажіть, що найчастіше викрадачі використовують три сценарії:

• представляються знайомими батьків, повідомляють, що тато чи мама в лікарні та пропонують відвезти туди дитину;

• просять пройти кудись, аби допомогти;

• пропонують подарунок або несподіваний виграш.

..."... ми просимо вас, якщо вона вам потрібна..." Яке страшне формулювання...

Навчіть свою дитину телефонувати до поліції!

ФБ автора

powered by lun.ua
Україна та Європа1110 Корупція1388 Порошенко4 Уряд реформ417 Зеленський51
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter