10 кроків до успішної країни
Усі розвинені демократії з чогось починали. Усі робили кроки, деякі з яких були виправдані, деякі – ні. Проте усі вони знали, куди рухатися. Ось і я #ЗнаюЯк.
1. Повноцінна реформа охорони здоров'я
Здоров'я населення -це інтегральний показник, індикатор соціального благополуччя і важлива складова забезпечення сталого розвитку – бажаної соціальної перспективи і мети для кожної держави і світової спільноти. Вважаю, що впровадження повноцінної реформи охорони здоров'я стане запорукою якісно нового рівня економічного і соціального розвитку України.
2. Чіткі правила гри
Ми мусимо встановити чіткі правила та дотримуватися їхнього виконання. Україна є інвестиційно непривабливою, оскільки асоціюється з хаосом та анархією. Під встановленням "чітких правил гри" розуміється чітке та зрозуміле законодавство, дотримання принципу верховенства права і всеосяжна судова реформа, яка і забезпечить гарантію цих правил. Із іншого боку – це неписана культура ведення політики, заснована на принципах чесності, справедливості і відкритості. Лише нове покоління політиків здатне встановити і працювати за цими правилами.
3. Прибрати дотації з державного бюджету для усіх видів бізнесу
Дотації для окремих підприємців показали неефективність стимулювання ринку, натомість створили нерівні умови для розвитку окремих видів бізнесу. Вважаю, що надання фінансових кредитів на конкурсних умовах є більш ефективним та дієвим методом.
4. Лібералізація інвестицій
Відсутність можливості відкрито інвестувати за кордон є несправедливим і згубно впливає на національну економіку. Інвестиції здійснюються, але, виключно, в тіні і через офшорні рахунки. Більше того, відсутність повноцінної національної біржі не дає змоги інвестувати вдома. Кожен громадянин мусить мати можливість вкладати кошти в іноземні проекти, при цьому, виводячи дивіденди до України – піднімати національну економіку.
5. Стимулювати розвиток економіки зниженням оподаткування
Єдиний соціальний внесок, що зараз становить 22%, має знижуватися по 2% на рік – до 14% для підприємців фізичних осіб та приватних підприємців. Малий та середній бізнес не має страждати від податкового ярма, натомість першочерговим ресурсом наповнення держбюджету стануть великі підприємства і корпорації.
6. Впровадження європейських стандартів
Угода про асоціацію з ЄС перевела нас у принципово нову площину економічних та політичних відносин. Європейський вектор розвитку України мусить бути забезпечений впровадженням європейських стандартів в економіці, соціальній і політичній сферах. Проте не тільки законодавство мусить бути приведене в узгодження з нормами ЄС, але і сама культура і принципи ведення політики та бізнесу.
7. Введення відсоткової філантропії
Кожен громадянин матиме змогу перерахувати 1% свого податку до вільно вибраного благодійного фонду чи громадської організації. Такий принцип вже працює у багатьох країнах, де громадський сектор успішно розвивається.
8. Захист інтелектуальної власності
Україна – держава з ледь не найгіршим забезпеченням права інтелектуальної власності. Цей факт гальмує розвиток співпраці з західними партнерами, становлення креативного класу і, як наслідок, розбудову економіки. Проте механізми захисту інтелектуальної власності не мають бути такими, що розробляються цілеспрямовано для вигоди великих гравців на ринку. Це стосується, зокрема, питань навколо формування нової митної політики.
9. Приватизація і державно-приватне партнерство
В Україні має бути проведено повноцінну приватизацію збиткових державних підприємств. Окрім цього, повинно бути запроваджено більш ефективні механізми державно-приватного партнерства. Таке рішення здатне суттєво сприяти економічному розвитку України.
10. "Електронізація" державного управління
Впровадження інноваційних рішень є необхідним з ряду причин. По-перше, використання технологій дозволить підвищити якість роботи і надання послуг держустанов. По-друге, знизить навантаження на держапарат. Це дозволить зменшити видатки держбюджету і перевести заощаджені кошти на підвищення зарплат держслужбовців.
Вірю, що ці кроки стануть запорукою майбутнього розвитку держави в економічному, соціальному і політичному житті.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.