18 квітня 2019, 23:19

Велика гра за велику реформу: чого чекати від тандему Зеленський-Комаровський?

Євгеній Комаровський завжди мав власне бачення розвитку охорони здоров'я. Він – лікар з колосальним досвідом, який не боїться говорити, діяти та відстоювати свої переконання. З його твердженнями багато хто не згоден, і це індикатор того, що ми живемо у вільній країні. Ми можемо мати до нього ідеологічні питання, проте чи хтось має бодай якісь сумніви щодо його компетентності у питаннях охорони здоров'я?

Щойно кандидат у президенти України, Володимир Зеленський, назвав лікаря Комаровського своїм радником з медичних питань. І усі глядачі ефіру одночасно поставили питання: "що Комаровський радитиме потенційному президенту України...?".

Перш за все – без паніки. Комаровський – прихильник реформи, хоч і критикує деякі її нововведення, тому відкату не буде, принаймні з ініціативи президента. Це обнадіює. Більше того, його досить твереза оцінка ситуації, а саме: вакцинація, медичні кадри та трансплантація попередньо відображають пріоритетність його порад з профільних питань.Важко не погодитися, що це дійсно, одні з найактуальніших проблем охорони здоров'я.

Ось декілька тез виступу доктора Комаровського під час сьогоднішнього ефіру:

"Ми підійдемо до реформи, коли зануримося в парламентську роботу.

Медицина – не зовсім функція президента. Але, якщо питання охорони здоров'я становлять загрозу національній безпеці – президент повинен підключатися.

На сьогодні я бачу дві таких загрози. Перше, я б завісив усю країну плакатами – кір, дифтерія, поліомієліт, думай! Сто тисяч жителів країни захворіли на кір!"

"Кір – це початок, перед нами стоять інші хвороби. Стан вакцинопрофілактики нині – загроза національній безпеці країни."

"Друга загроза – зростаючий дефіцит медичних кадрів. Реформувати буде нікого.

Безліч проблем роками не вирішуються. Я сподіваюся, що якщо я пораджу президенту, то ми позбудемося такої ганьби як онкохворі, які випрошують ліки. Окрема проблема – відсутність трансплантації"

Важливішим залишилося почути відповіді на конкретні питання, які ГО "Платформа здоров'я" поставила кандидату у своєму відкритому листі. Принаймні на одне з питань ми вже маємо відповідь – це питання вакцинації. Інші ж стосуються безпосередньо майбутніх механізмів роботи системи охорони здоров'я.

З іншого боку, Комаровський, розуміючи недосвідченість кандидата у питаннях охорони здоров'я, зуміє скерувати його думки у вірне русло.

Ще жоден президент України не визначав охорону здоров'я своїм власним найбільшим пріоритетом та найбільшим пріоритетом державної політики. Євгеній Комаровський в якості радника президента з медичних питань дає Україні такий шанс.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій

З 10 вересня 2024 року в в соцмережах та ЗМІ шириться публічна заява в.о. міського голови м.Чернігів Олександра Ломако, в якій він закликає директорів шкіл та педагогів ігнорувати законні вимоги щодо недопуску невакцинованих дітей до організованих колективів...

Внаслідок обстрілу 8.07.24 дитячому кардіоцентру потрібна допомога

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, що працює в м. Києві – це медичний заклад, широко відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами...

Тиждень імунізації-2024 в Україні: нові досягнення та виклики

Тиждень імунізації – 2024 став гарним прикладом, що демонструє відданість України збереженню здоров'я громад навіть у цей складний час. Коли країна протистоїть як зовнішнім, так і внутрішнім викликам, роль просвітницької роботи в громадах стає ще більш важливою...

Шлях України до ЄС: Чому важливі показники вакцинації?

В останньому звіті Єврокомісії, який аналізує виконання Україною умов для вступу в ЄС, одним із ключових зауважень у сфері охорони здоров'я було відзначено, що рівень охоплення щепленнями в Україні значно нижчий за глобальні рекомендації ВООЗ...

Медичній реформі в Україні 5 років

5 років тому, 19 жовтня в Україні розпочалася медична реформа. Ключові успіхи в охороні здоров'я, яких наша країна досягла за цей час, свідчать про ефективність і прогрес медичної реформи, не дивлячись на виклики сьогодення...

Сильний громадянський рух – спроможна держава.

30 червня у Києві відбувся форум "Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року" на якому було представлено візійний документ "Бачення України 2030: соціально-гуманітарна сфера" Представлений документ – показник того, що громадськість, незалежні експерти може не лише критикувати, але й запропонувати конструктивне, експертне бачення розвитку України, зокрема в сфері охорони здоров'я...