11 червня 2021, 18:55

Київ – Здорове місто!



Минулого року ми з Доктором Комаровським та громадським діячем, а нині депутатом Київради, Миколою Конопелько заснували соціальну ініціативу "Здорове місто". Її мета – всебічно сприяти, щоб планування та управління містами відбувалося через призму здоров'я. Щоб питання здоров'я були пріоритетними в соціально-економічних та політичних рішеннях влади. (Детальніше за посиланням)

Ми публічно представили бачення розвитку здорових міст в Україні. Радий, що нині наша ініціатива отримує підтримку та розвиток з боку місцевої та національної влади. Київ має усі шанси стати першим серед українських міст повноправним членом Європейської мережі ВООЗ "Здорові міста".

Ставши депутатом Київради, співзасновник ініціативи Микола Конопелько ініціював розробку Комплексної міської цільової програми "Здорове місто". На це в бюджеті Києва закладено фінансування 100,0 тис. грн. Підписали Меморандум про підтримку принципів концепцїї "Здорове Місто" з Міністром охорони здоров'я. Зараз триває підготовка переліку заходів Програми, яка матиме чіткі показники ефективності. До цього процесу вже долучені національні та міжнародні експерти, представники різних галузей розвитку столиці.

Колеги Миколи Конопелько по фракції "Слуга народу" в Київраді одноголосно підтримали ініціативу впровадження програми "Здорове місто".

"Органи влади в першу чергу зацікавлені включати аспекти здоров'я в загальну стратегію планування та конкретні проєкти з розвитку міста. Зацікавлені у розвитку всіх сфер життя міста, покращуючи стан здоров'я, комфорту та щастя киян.

Комплексна міська цільова програма "Здорове місто" буде розвиватися силами усієї фракції "Слуга Народу", – розповів Микола Конопелько.

Іншим потужним важелем є те, що новообрана керівник Київської міської організації партії, народний депутат від Києва Леся Забуранна одним з пріоритетів своєї діяльності на посаді визначила розбудову Києва як Здорового міста. Зокрема, однією з важливих та першочергових задач у Києві Леся Забуранна називає покращення екології.

Вірю, що завдяки співпраці громадськості, депутатів, що представляють інтереси киян у Верховній Раді, депутатів Київської міської ради та партійній підтримці Київ дійсно зможе показати гідні результати та стати прикладом не лише для інших міст України, але й для європейських міст.

Для киян життя в Здоровому місті буде означати зменшення ризиків для здоров'я. Будинки, в яких живемо, дороги, якими користуємося, простори, на яких відпочиваємо – будуть давати людям енергію, розвиток, натхнення та подовжувати життя. Зменшаться економічні та інші збитки, пов'язані зі станом здоров'я населення, що особливо важливо в часи подолання пандемії COVID-19. Ми прагнемо, щоб переваги Програми "Здорове місто" відчули на собі всі люди, незалежно від віку, стану здоров'я, статків тощо.

Маєте ідеї, як покращити здоров'я міста та його мешканців? Знаєте експертів у розвитку здорового міського простору, або Ви самі є таким експертом? Тоді закликаю вас подавати свої пропозиції на пошту zdoroviy2020@gmail.com.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій

З 10 вересня 2024 року в в соцмережах та ЗМІ шириться публічна заява в.о. міського голови м.Чернігів Олександра Ломако, в якій він закликає директорів шкіл та педагогів ігнорувати законні вимоги щодо недопуску невакцинованих дітей до організованих колективів...

Внаслідок обстрілу 8.07.24 дитячому кардіоцентру потрібна допомога

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, що працює в м. Києві – це медичний заклад, широко відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами...

Тиждень імунізації-2024 в Україні: нові досягнення та виклики

Тиждень імунізації – 2024 став гарним прикладом, що демонструє відданість України збереженню здоров'я громад навіть у цей складний час. Коли країна протистоїть як зовнішнім, так і внутрішнім викликам, роль просвітницької роботи в громадах стає ще більш важливою...

Шлях України до ЄС: Чому важливі показники вакцинації?

В останньому звіті Єврокомісії, який аналізує виконання Україною умов для вступу в ЄС, одним із ключових зауважень у сфері охорони здоров'я було відзначено, що рівень охоплення щепленнями в Україні значно нижчий за глобальні рекомендації ВООЗ...

Медичній реформі в Україні 5 років

5 років тому, 19 жовтня в Україні розпочалася медична реформа. Ключові успіхи в охороні здоров'я, яких наша країна досягла за цей час, свідчать про ефективність і прогрес медичної реформи, не дивлячись на виклики сьогодення...

Сильний громадянський рух – спроможна держава.

30 червня у Києві відбувся форум "Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року" на якому було представлено візійний документ "Бачення України 2030: соціально-гуманітарна сфера" Представлений документ – показник того, що громадськість, незалежні експерти може не лише критикувати, але й запропонувати конструктивне, експертне бачення розвитку України, зокрема в сфері охорони здоров'я...