Тимофій Бадіков Голова правління ГО "Платформа Здоров'я"

Cоціальна ініціатива ''ЗДОРОВЕ МІСТО''

17 вересня 2020, 22:44

17 вересня 2020 року ми, співзасновники соціальної ініціативи "Здорове місто" Євген Комаровський, Микола Конопелько та Тимофій Бадіков, публічно презентували спільну ініціативу для широкого кола громадян.Спілкуючись з Євгеном Комаровським протягом тривалого часу на тему здоров'я, здорових дітей та сімей, ми завжди сходилися на розумінні, що влада приділяє дуже мало уваги цим питанням. Ми думали, як це можна змінити, як сприяти тому, щоб міста та містяни у них стали здоровими. Приходили до висновку, що це можна змінити лише тоді, коли усі питання та рішення, які стосуються міста, будуть розглядатися через призму здоров'я.

Ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров'я "Здорові міста" існує з 1986 року. Ми хочемо, щоб і українські міста приєдналися до цієї мережі.

На багатьох наших заходах для медичних працівників по всій країні, медики щоразу підтверджували нам, що на місцях питанням здоров'я приділяють дуже мало уваги. Тому ми вирішили реалізувати ініцативу "Здорових міст" і в нашій країні. Ми об'єдналися з колегами, з Євгеном Комаровським, з Миколою Конопельком та сьогодні започаткували соціальну ініціативу "Здорове місто".

"Здорове місто" – це національна ініціатива з комплексного розвитку українських міст, що покликана об'єднати громадських активістів, представників професійних спільнот, бізнесменів та владу. Це незалежна та некомерційна суспільна інституція, спрямована на розвиток міст та здоров'я родин.

Сьогодні ми презентували ініціативу, яка має привчити владу усіх рівнів приймати всі рішення через призму здоров'я. Починаючи від того, якою має бути ширина тротуарів, продовжуючи модернізацією підприємств та планом забудови міста.

Як зазначив лікар Євген Комаровський, ця організація повинна змусити політиків усіх рівнів: від місцевого до Президента, винести теми щастя та здоров'я дітей і сімей, тривалості життя, екології і транспорту – все, що впливає на здоров'я, на перші місця. "Говорити треба в першу чергу про це. Оскільки політики уперто мовчать, то наше завдання – змусити їх говорити на ці теми. Ставити конкретні запитання і отримувати конкретні відповіді", – наголосив Євген Комаровський.

Як додав Микола Конопелько, дана ініціатива повинна стати частиною державних політик і практик. "Тому що це – про цілі. Цілі міністрів і мерів міст, цілі тих, хто управляє державою в інтересах людей, цілі державної політики і практики. Особливо це актуально напередодні виборів, для політиків. Які цілі їм закласти в основу керівництва містом, селищем, областю, галуззю. Від державного до місцевого рівня. Ми наводимо їм фокус, заради яких цілей служити народу протягом 5 років", – підкреслив Микола Конопелько.

"Ми даємо їм наратив, візію і цілі, а також готові допомагати в майбутньому досягати цих цілей. Адже зараз здоров'я знято з національного порядку денного майже у всіх управлінців... Ми ж говоримо, що це – найважливіша складова. І вимірювати ефективність того чи іншого управлінця потрібно через призму здоров'я ввірених йому громадян, городян, працівників галузі", – резюмував Микола Конопелько.

Для вимірювання ефективності влади у "Здорового міста" будуть свої інструменти. Ми започатковуємо "Індекс здорового міста", який стане основним індикатором того, яким чином міста рухаються у цьому рейтингу. Щоб ми розуміли, які проекти пропонувати конкретному місту, виходячи з рейтингу.Адже міста дуже різні. Наприклад, в Києві працює багато людей з сателітних міст, і для них Київ також має бути здоровим. Київ – також транзитне місто, тому безпека міста повинна враховувати і такі аспекти, що через столицю багато людей їде в інші міста та країни".

Виступаючи на заході, я наголосив на тому, що рейтинг здорових міст – це як КРІ (показник ефективності) для населених пунктів. Важливо, щоб це стало КРІ і на державному рівні. Щоб всі мери, керівники областей, звітували, яким чином вони сприяють, щоб місто було здоровим.

Хочу подякувати Євгену Олеговичу Комаровському та Миколі Конопелько. Дуже приємно відчувати, що є люди, які підтримують та готові спільно втілювати таку важливу ініціативу.

Це ініціатива для людей, тому чим більше українців до неї долучится – тим краще. Тому закликаю усіх долучатися. Заходьте на сайт https://zdorove-misto.info/ та сторінку у Фейсбуці, дізнавайтеся про нас детальніше та ставайте волонтером ініціативи Здорове місто.

powered by lun.ua
Коментарі — 1
Grenader45 _ 18.09.2020 10:34
IP: 77.222.148.---
..."Жизнь диктует свои законы, свои жестокие законы. Я не стану говорить вам о цели нашего собрания – она вам известна. Цель святая. Отовсюду мы слышим стоны. Со всех концов нашей обширной страны взывают о помощи. Мы должны протянуть руку помощи, и мы ее протянем...
Попрошу делать взносы. Ипполит Матвеевич подтвердит мои полномочия."

Скільки вже існує і скільки ще створиться "Союзів меча і орала"?...))
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter