17 вересня 2020, 22:44

Cоціальна ініціатива ''ЗДОРОВЕ МІСТО''

17 вересня 2020 року ми, співзасновники соціальної ініціативи "Здорове місто" Євген Комаровський, Микола Конопелько та Тимофій Бадіков, публічно презентували спільну ініціативу для широкого кола громадян.Спілкуючись з Євгеном Комаровським протягом тривалого часу на тему здоров'я, здорових дітей та сімей, ми завжди сходилися на розумінні, що влада приділяє дуже мало уваги цим питанням. Ми думали, як це можна змінити, як сприяти тому, щоб міста та містяни у них стали здоровими. Приходили до висновку, що це можна змінити лише тоді, коли усі питання та рішення, які стосуються міста, будуть розглядатися через призму здоров'я.

Ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров'я "Здорові міста" існує з 1986 року. Ми хочемо, щоб і українські міста приєдналися до цієї мережі.

На багатьох наших заходах для медичних працівників по всій країні, медики щоразу підтверджували нам, що на місцях питанням здоров'я приділяють дуже мало уваги. Тому ми вирішили реалізувати ініцативу "Здорових міст" і в нашій країні. Ми об'єдналися з колегами, з Євгеном Комаровським, з Миколою Конопельком та сьогодні започаткували соціальну ініціативу "Здорове місто".

"Здорове місто" – це національна ініціатива з комплексного розвитку українських міст, що покликана об'єднати громадських активістів, представників професійних спільнот, бізнесменів та владу. Це незалежна та некомерційна суспільна інституція, спрямована на розвиток міст та здоров'я родин.

Сьогодні ми презентували ініціативу, яка має привчити владу усіх рівнів приймати всі рішення через призму здоров'я. Починаючи від того, якою має бути ширина тротуарів, продовжуючи модернізацією підприємств та планом забудови міста.

Як зазначив лікар Євген Комаровський, ця організація повинна змусити політиків усіх рівнів: від місцевого до Президента, винести теми щастя та здоров'я дітей і сімей, тривалості життя, екології і транспорту – все, що впливає на здоров'я, на перші місця. "Говорити треба в першу чергу про це. Оскільки політики уперто мовчать, то наше завдання – змусити їх говорити на ці теми. Ставити конкретні запитання і отримувати конкретні відповіді", – наголосив Євген Комаровський.

Як додав Микола Конопелько, дана ініціатива повинна стати частиною державних політик і практик. "Тому що це – про цілі. Цілі міністрів і мерів міст, цілі тих, хто управляє державою в інтересах людей, цілі державної політики і практики. Особливо це актуально напередодні виборів, для політиків. Які цілі їм закласти в основу керівництва містом, селищем, областю, галуззю. Від державного до місцевого рівня. Ми наводимо їм фокус, заради яких цілей служити народу протягом 5 років", – підкреслив Микола Конопелько.

"Ми даємо їм наратив, візію і цілі, а також готові допомагати в майбутньому досягати цих цілей. Адже зараз здоров'я знято з національного порядку денного майже у всіх управлінців... Ми ж говоримо, що це – найважливіша складова. І вимірювати ефективність того чи іншого управлінця потрібно через призму здоров'я ввірених йому громадян, городян, працівників галузі", – резюмував Микола Конопелько.

Для вимірювання ефективності влади у "Здорового міста" будуть свої інструменти. Ми започатковуємо "Індекс здорового міста", який стане основним індикатором того, яким чином міста рухаються у цьому рейтингу. Щоб ми розуміли, які проекти пропонувати конкретному місту, виходячи з рейтингу.Адже міста дуже різні. Наприклад, в Києві працює багато людей з сателітних міст, і для них Київ також має бути здоровим. Київ – також транзитне місто, тому безпека міста повинна враховувати і такі аспекти, що через столицю багато людей їде в інші міста та країни".

Виступаючи на заході, я наголосив на тому, що рейтинг здорових міст – це як КРІ (показник ефективності) для населених пунктів. Важливо, щоб це стало КРІ і на державному рівні. Щоб всі мери, керівники областей, звітували, яким чином вони сприяють, щоб місто було здоровим.

Хочу подякувати Євгену Олеговичу Комаровському та Миколі Конопелько. Дуже приємно відчувати, що є люди, які підтримують та готові спільно втілювати таку важливу ініціативу.

Це ініціатива для людей, тому чим більше українців до неї долучится – тим краще. Тому закликаю усіх долучатися. Заходьте на сайт https://zdorove-misto.info/ та сторінку у Фейсбуці, дізнавайтеся про нас детальніше та ставайте волонтером ініціативи Здорове місто.

powered by lun.ua

Ні – розміщенню шкідливого хімічного виробництва в центрі Києва

Київ рухається до Європейської мережі ВООЗ "Здорові міста". Вже розпочалася розробка Комплексної міської цільової програми "Здорове місто" на 2021-2023 роки з залученням національних та міжнародних експертів...

Закликаю нардепів підтримати Проект Закону про систему громадського здоров'я N4142

Cистема громадського здоров'я є складовою, яка визначає, яким чином країні змінити фокус від політики лікування до політики попередження хвороб...

Безпека пацієнта неможлива без eHealth

Запис до лікаря в один клік, без черг та очікування на телефоні; медична довідка, не виходячи з дому; консультація досвідченого лікаря в будь-якому кутку країни – ці та багато інших можливостей дає нам використання електронних послуг в медицині, які покликані підвищити якість медичної допомоги, спростити життя пацієнтам і лікарям, допомогти галузі охорони здоров'я розвиватися...

Cоціальна ініціатива ''ЗДОРОВЕ МІСТО''

17 вересня 2020 року ми, співзасновники соціальної ініціативи "Здорове місто" Євген Комаровський, Микола Конопелько та Тимофій Бадіков, публічно презентували спільну ініціативу для широкого кола громадян...

Чого чекати школам від місцевої влади та держави під час пандемії?

В ефірі ток-шоу "Право на владу" 3 вересня т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що Міносвіти планують страхувати вчителів-пенсіонерів та учнів від COVID-19...

Лікарі та пацієнти страждають від недосконалої електронної системи охорони здоров'я

Електронні технології в охороні здоров'я покликані покращувати надання медичних послуг пацієнтам та умови праці лікарів. На жаль,в Україні цього поки не відбувається через низку взаємопов'язаних причин, про які я вже неодноразово розповідав у своєму блозі...