Острів доктора Моро
Потенційний список НСНУ викликає декілька логічних запитань: що це за політична партія, і яка її політична програма?
Є прекрасна англійська книжка "Так, пане міністре", яку не завадило б прочитати кожному політику на початку своєї кар'єри. Її суть можна звести до простої формули: оточення грає короля. Однак не менш важливою є й інша думка: саме оточення, бюрократи – це освічені, досвідчені люди, які можуть ухвалювати потрібні країні політичні рішення.
В книжці є декілька цікавих моментів. Так, попри свою реакційність та бюрократизм, помічники міністра при щонайменшій загрозі для свого патрона (тобто і для себе) починають підтримувати чіткі та прогресивні рішення, навіть лобіювати їх втілення. Якщо міністр, як публічна особа, рідко коли може побачити лестощі, неправду і загрозу своєму іміджу, то оточення в силу свого досвіду, вдало оминає підводні камені великої політики. Звичайно, ситуація ідеальна.
Втім, оточення президента навіть не намагається наблизитися до ідеальної ситуації і не демонструє ніякого інстинкту виживання. Для коментаторів: проти Ющенка нічого не хочу говорити, він як політик іде своїм шляхом, і демонструє незвичну принциповість і постійність в пріоритетах. Інша справа, що люди, які мають йому радити, направляти, і допомагати, в основному, працюють на власні амбіції та імідж.
Можна, звичайно, говорити про брехливість соціологів, однак складно сперечатися з тим, що Наша Україна не набере більше 10% на цих виборах. Не можна також наївно вірити в те, що вибори – найкращий вихід із економічної та політичної ситуації в країні. Народ не дурний, він прекрасно розуміє, що вибори нічого не змінять. А якщо президент думає інакше, який висновок може напроситися в народу?
Можна, звичайно, згадувати приклад Єльцина в 1996 році, коли його рейтинг підняли с 5% до майже 60%. Однак чомусь не говориться, що в якийсь момент оточення Єльцина оговталося, кинуло свої дрібні війни, і почало системно (протягом майже року, з величезними фінансовими вливаннями) боротися за свого шефа. Окрім того, я не знаю спеціалістів в команді президента, які могли б дотягнутися хоча б до рівня тогочасного "Відео Інтернешнл".
Чи оговтається оточення Ющенка? Навряд чи – ці люди вірять в те, що залишаться при владі при будь-якій конфігурації. І якби хоч були успіхи, від яких могла так крутитися голова! Безпідставні амбіції ж, як правило, ведуть до швидкого падіння. Втім, далі – гірше.
Що пише газета "Дело"? "Ранее в СМИ появилась информация о том, что в первую пятерку президентского блока войдут Арсений Яценюк, Вячеслав Кириленко, секретарь СНБО Раиса Богатырева, Ксения Ляпина и вице-премьер Иван Васюник". По-моєму, цей або будь-який інший подібний список – найкращий приклад для підручника психології. Роз'яснення терміну "когнітивний дисонанс".
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.