Додатковий чеснокритерій
Навздогін до мого вчорашнього блогу – пропоную варіант критерію, за яким рух "ЧЕСНО" міг би продуктивніше оцінювати депутатів і кандидатів в депутати. На обговорення, звичайно ж.
Справа в тому, що парламент – це законодавчий орган, і депутат, в першу чергу, має бути не успішним менеджером, а потенційним автором законів – тих норм, які чесно і прозоро регулюють життя в державі. Молоді бізнесмени, які створили підприємства, які мають гроші і т.д. вкрай рідко стають хорошими законодавцями – радше рукоприкладними лобістами.
Тому для оцінки депутатів було б добре ввести формулу, яка б по 100-бальній шкалі оцінювала кількість законів, змін до законів, спектр тем, голосування і т.д. і т.п. Однозначно така формула має пройти широке обговорення. Тільки так ми побачимо, наскільки корисним депутат був для суспільства. Адже можна ходити на всі засідання комітету, бути непричетним до корупційних схем і не порушувати ніякий прав людей. Але залишатися при цьому простим кнопкодавом, який виконує волю фракції.
Щодо кандидатів – то в списках мають бути присутні ті, хто може написати і захистити хороший закон, а не тільки проштовхнути інтереси свого бізнесу. Тому було б добре, якби партії надавали ЧЕСНО не тільки списки, але й інформацію по кандидатах – по яких темах вони спеціалізуються (чим це можна підтвердити), в який комітет хочуть потрапити і чому тощо. Це велика кількість паперового мотлоху, але тільки так можна відсіяти "проффесорів", які без мату не можуть фрази сказати. Який закон напише такий депутат, якщо його роль – захищати трибуну він конкурентів?
Поки що ми маємо критерії, за якими в парламент чудово проходять валуєви, і немає жодного сприяння приходу гавелів. Існує помилкова думка, що за умови домінування бандитів в нинішньому парламенті опозиції необхідно укомплектовувати свої фракції бойовими одиницями. Вся історія парламентаризму доводить, що тільки інтелект, дипломатія та інтриги (це ж політика, будьмо реалістами) допомагали обійти грубу силу. Тому потрібні хороші оратори, хороші юристи, журналісти, які б могли перетворити цей цирк на хоч якесь "подобіє" політичної арени.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.