Громадське інтернет-телебачення: перший крок
Вчора відбулася перша публічна презентація концепції Громадського інтернет-телебачення. Це – серйозний крок від обговорення в стилі "бла-бла-бла" до реального проекту.
На сайті Спільнобачення можна також ознайомитися із презентацією проекту і залишити власні коментарі, та долучитися до роботи. Її – роботи – попереду ще дуже багато, адже головна задача – вибудувати чітку модель управління проектом, сформувати команду та посісти своє місце в інформаційному просторі.
Мені здається, метою Громадського інтернет-телебачення має бути вплив на формування порядку денного в суспільстві, agenda-setting. Сьогодні ми зіштовхуємося з тим, що багато проблем замовчуються через те, що не потрапляють у формат, не проходять цензуру, просто не подобаються. Обійти маркетингові механізми сучасних ЗМІ можливо лише одним шляхом – формуванням власної редакційної політики.
І наостанок – заява учасників проекту "Спільнобачення":
Творімо майбутнє України разом
Ми всі хочемо дивитися чесні та дійсно значущі новини, якісну та неупереджену аналітику. Значна частина громадян України незадоволена жодним з існуючих телеканалів, які залежні від влади та інтересів власників, орієнтовані на інтереси масової аудиторії, підцензурні і сповнені негативу, мовчать про важливі соціально-економічні проблеми. Ми віримо, що інше телебачення можливе, але лише за умов нового підходу.
Ми пропонуємо разом створити Громадське інтернет-телебачення, яким володітимуть не олігархи, а численні українські громадяни. Разом із журналістами його робитиме розгалужена мережа волонтерів – громадянських активістів, що дозволить залучити небачений репортерський та експертно-аналітичний ресурс. Громадське інтернет-телебачення буде вільне від ідеологічних упередженостей, політичних інтересів та ринкових впливів, орієнтоване не на прибуток, а на трансформацію країни, спрямоване на інтереси відповідальних, мислячих, дієвих громадян – тих, хто хоче бути господарями в своїй країні. Завдяки перевагам нових технологій до творення такого телебачення може залучитися кожен. Цей принципово новий канал мовлення робитимуть громадяни для громадян – ми разом робитимемо це для себе, щоб втілити нашу мрію про якісне телебачення, а врешті – нашу мрію про оновлену країну.
Ми – дуже різні люди, які ще нещодавно не знали один одного, але об'єдналися заради спільної мети. Протягом менше, ніж місяця ми разом розробили основні організаційні, юридичні, фінансові, медійні, технологічні засади Громадського інтернет-телебачення. Ми – не відірвані від життя мрійники, а успішні представники різних професій з великим життєвим досвідом, які розуміють: час старих підходів вичерпано, а нові технології та нові методики нині дають небачений шанс. Ми хочемо створити надихаючий приклад нової організації суспільного життя, приклад практичної реалізації принципів громадянської відповідальності, критичного і конструктивного мислення, довіри і взаємоповаги, самоорганізації та спільної дії. Ми назвали цей проект СПІЛЬНОБАЧЕННЯ, бо він заснований на принципово нових засадах:
Виробляється – Спільним Творенням
Фінансується – Спільним Коштом
Управляється – Спільним Ладом
Розвивається – Спільною Дією
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.