Перші кроки ''шенгенської зони'' на кордоні з Україною
З початку цього року прикордонні з Україною країни – Польща, Словакія, Угорщина увійшли до "шенгенської зони".
Що виграли ці країни? Свободу пересування по Європі, вільну економічну зону, вищий статус в об'єднанній Європі...
Але вже програли туристів з України, Росії, Бєлорусії...
Туристичний потік на початку року знизився вдвічі, а на деякі напрямки втричі. Багато бізнесів в цих країнах робилося на туристах, які приїзджали з пострадянських країн. Особливо це відчули гірськолижні курорти в Татрах, де зараз стоять напівпорожні готелі та траси.
Вхід до "шенгенської зони" для цих країн почався з проблем. Тепер їм потрібно робити ребрендінг багатьох туристичних галузей для відновлення туристичних, а з ними і фінансових потоків.
Думаю, це вони зроблять за пару років...
На жаль, в Україні проблеми з туристичними потоками поки не буде, самих потоків немає...
В Києві всього 4000 готельних номерів (!) Наприклад, на Євробачення в Київ приїхало рівно стільки іноземних гостей, скільки спромоглося забронювати заздалегідь готелі. А зазвичай, в інших країнах, це 20 000-50 000 гостей. Які можливо стануть інвесторами, або будуть ходячою рекламою нашої країни (або антирекламою).
Не знаю, як будуть вирішуватися проблеми з готелями в містах, де буде проводитись Євро-2012, але побудувати таку кількість готелів в обласних центрах за 4 роки дуже проблематично... А стадіони будують на 50 000 – 70 000 місць.
Я вже мовчу про медичні страхові поліси, які не дай Боже, наші гості будуть використовувати в наших лікарнях,
Про дороги та парковки вже й говорити годі. Ніхто нічого не робить, жах!
А якщо на ці чотрири роки підготовку до Євро-2012 поставити одним з національних пріорітетів?
Але на відміну від Словаччини, Польщі, Угорщини нам потрібно не перенаправляти потоки туристів з ребрендінгом, а створити ці потоки – туристичні і фінансові! А це зовсім інші зусиля...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.