23 січня 2009, 14:39

Безкарність, або як довести Україну до хаосу

На мою думку, в Україні є велика проблема і називається вона "безкарність". І думаю, із за цієї проблеми наша країна опинилася на порозі великого хаосу. Якщо зараз не прийняти антикризових заходів, ця країна може втратити по-перше економічну незалежність, а по-друге політичну. Якщо жорстко не карати за кожну махінацію з валютою, махінацію з судовим рішенням, за порушення закону, брехню, навіть за розпалювання паніки серед населення – ми не виживемо як країна.



Всі прогнози, які я бачив для України – погані, дуже погані і катастрофічні. На мою думку, влада (за законами Мерфі) веде нас до найгіршого сценарію. Доречі, я не песиміст. Просто необхідно аналізувати факти і мати досвід виживання в кризових ситуаціях.

На жаль, мало хто прогнозував таку катастрофічну політику Ющенка, Тимошенко і Януковича. Влада у нас – very impotent, дуже важлива але повністю неефективна.

Настільки непрофесійне керування країною основними гравцями, відсутність кваліфікованих кадрів у владі (всіх гілок) веде нас до найгіршого сценарію.

"Прогазували"

Вже не є великим секретом, що підписані контракти між Газпромом та Нафтогазом дуже невигідні для України. З оприлюднених документів ми бачимо, що українська сторона поступилася по всім пунктам та взяла на себе багато зобов'язань, без можливості розірвання цього контракту з боку України протягом 10 років (!).

Про яку енергетичну безпеку може йти мова, про які національні інтереси, якщо один факт з підписанням контрактів з РФ ставить всю енергетичну сферу в кабальні умови на 10 років. З обов'язковим викупом певної кількості газу в рік. Тобто ми навіть зекономити не зможемо, якщо будемо застосовувати енергозберігаючі технології та знизимо енергозатратність наших виробництв.

Росія тестувала зараз варіант – до якої паніки можна довести українську сторону під час підписання важливих довгострокових договорів і як цей психологічний пресинг може вплинути на поступки інтересів української сторони.

І такі ж технології будуть застосовуватись по питанню базування ЧФ в Криму, делімітації кордону в Азовському та Чорному морях та інших міжурядових контрактах з Росією.

На жаль, на сьогодні Росія одержала маленьку перемогу в енергозалежності України, хоча не отримала українську газотранспортну систему (поки що).

Якщо не знаєш, з чого починати – починай спочатку

Що робити в цих катастрофічних умовах? На дворі економічна криза і ще більша політична криза, повна відсутність стратегії розвитку країни, навіть адекватного плану на 1 рік!

Початок, на мою думку, криється в національних інтересах України. Що ми хочемо в цьому світі? Як я зазначав в попередніх статтях на УП (Стратегічний пакет для України), Україні вкрай важливо визначити пріоритети національних інтересів.

Наприклад, простим варіантом пріоритетів національних інтересів може бути -самодостатність країни, справедливість правосуддя і добробут народу.

Пріоритети національних інтересів повинні розробити фахівці, особливо розшифрувати та розписати іх по програмам. Якщо це не зрозуміло комусь у владі, хай запитають у західних колег, як працюють think tank з владою. Для цього необхідно при владі створити експертне середовище професіоналів, які в своєму лексиконі використовують такі слова як "стратегія", "сценарії", "аналіз", "моделювання" не тільки на українській та російській мові, а і на англійській, французькій, німецькій тощо. Поставити завдання цьому середовищу, а потім виконувати ці рекомендації та написані стратегії. Це – виділені державні кошти на аналітичні центри, інститути. Для нашої влади зараз це фантастика – але потрібно вчитися хоч зараз, коли "відома птиця вже клюнула у відоме місце".

Після визначення пріоритетів національних інтересів можна визначити яка Конституція потрібна Україні, як проводити внутрішню і зовнішню політику.

Якщо дотримуватись логіки пріоритетів національних інтересів, то бюджет, стратегії і програми соціально-економічного розвитку країни та регіонів, соціальна політика тощо виконують ці пріоритети. І Президент, Прем'єр-Міністр, Верховна Рада, голова Національного Банку, Генеральний прокурор звітують виходячи з національних інтересів, а не власних.

Стратегія і жорсткість її виконання

За оцінками західних експертів, в тому числі оцінках інвестиційних ризиків України, основна проблема України в неефективній владі та відсутності захисту прав і свобод як простих людей так і великих організацій, незбалансованій системі податків, невміння планувати та використовувати інфраструктури, які дісталися Україні від СРСР. Тотальній корупції у органах влади які центральних, так і місцевих.

При нинішній ситуації через декілька місяців держава не зможе виплачувати пенсії, робити соціальні виплати. Безробіття, бандитизм та смертність збільшуються катастрофічними темпами. Країна іде до хаосу.

Я закликаю Президента, Прем'єр-Міністра та Голову Верховної Ради виробити консолідований Антикризовий план для України на найближчі 2 роки, його ратифікувати всіма сторонами та суворо дотримуватись. "Суворо дотримуватись" – це означає карати за допомогою адміністративної, кримінальної відповідальності тощо.

Пріоритетом повинен стати добробут простого громадянина, а не наявність прибутку в 195 банках України. До речі, жодний банк в Україні не відповідає міжнародним стандартам (Базель 2, 3).

Антикризовий план повинен мати багато пунктів з жорсткою відповідальністю: для банка за махінації, для чиновника за корупцію, для судді за незаконне рішення, для лікаря за каліцтво або смерть пацієнта тощо.

Без такої відповідальності наша країна з цієї кризи може і вийде, але з величезними втратами – людськими, фінансовими, політичними і репутаційними в світі.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Українські війська на території Росії – що це означає?

6 серпня 2024 року українські регулярні війська ввійшли у Курську область російської федерації. Ця подія кардинально змінила сприйняття російсько-української війни, яка почалась у 2014 році і в 2022 році продовжилась з широкомасштабним вторгненням в Україну...

П'ять безпекових сценаріїв російської війни в Україні на 2024-2025 роки: наслідки та політичні рекомендації західним партнерам (GLOBSEC)

Вийшло важливе дослідження майбутніх сценаріїв цієї війни у #globsec Приймав участь в цьому дослідженні. Це дослідження організувала Юлія Осмоловська з командою GLOBSEС https://www...

VICTORY MATRIX OF UKRAINE 2023

Denys Bohush and the "8 owls" analytical group Ukraine, Kyiv, March 2023 Forecasting is still possible Looking into the future and predicting events and scenarios in our time is a very thankless business...

МАТРИЦЯ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ 2023

Денис Богуш та аналітична група "8 сов" Україна, Київ, березень 2023 Прогнозування можливе Заглянути у майбутнє та прогнозувати події і сценарії в наш час, дуже невдячна справа...

Розмінування української території (слухання у Конгресі США)

130 000 кв. км української території на сьогодні забруднено вибуховими пристроями та заміновано. За даними Гельсінської комісії Конгресу США та українців, щоб її очистити, знадобиться понад 20+ років і понад 73 мільярди доларів...

ЩЕ РАЗ ПРО 9 КІЛЕЦЬ І ГАРЕМ ПУТІНА

Те, що росіян на цій війні називають орками, а росію – мордором, команда путіна вирішила зробити собі на користь. Так як у творі "Властелин колец" є єпізод, що утворилося Братство з дев'яти персонажів для боротьби зі злом, то вони вирішили це використати...