Розріз інформаційних спецоперацій ''АнтиНАТО'' в Україні.
З цікавістю прочитав статтю Американські піарники Януковича знайшли нову роботу в Україні
Дуже цікава стаття, як з точки зору спеціального аналізу, так і сміху з "горе-маніпуляторів". Зробити американський інститут в Україні для кампанії "антиНАТО" – свіжа ідея.
Коли йдуть відкриті заяви Росії про вступ України до НАТО – все зрозуміло, також проста і банальна логіка фінансування антинатовських рухів. Але коли проводяться дії в розрізі інформаційних війн та спецоперацій в декілька ходів – це завжди цікаво. Такі дії відкривають ознаки інтелекту та спецпідготовки у авторів. Дуже похвально, що "креатори" думають у декілька ходів, але великий "мінус" – що це викрити може простий журналіст. Ця інформаційна спецоперація стає смачним гумором для широкої громадськості. Про цей інститут я буду згадувати в лекціях про інформаційні війни – як не треба робити. Цікаво, це розробка російських спецслужб, чи дійсно, піарників Януковича?
Доречі, якщо говорити про реальні інформаційні спецоперації, в контексті "антиНАТО" в Україні, то за оцінками експертів за 15 років на ці кампанії витрачено біля 1 млрд. долларів. Основною метою цих кампаній в Україні було – створення в масовій свідомості негативних емоційних стереотипів НАТО. Особливістю цих емоційних стереотипів в свідомості – зниження раціональної оцінки ситуації з приводу цієї теми та переведення дискурсу в емоційну площину. Одним із методів, що використовується, це "якоріння" (НЛП) логотипу НАТО з фашистською свастикою (див. мал.). Важливою характеристикою цих стереотипів є довготривала, стійка, емоційно забарвлена фіксація установок.
Якщо у когось виникне бажання зробити інформаційну кампанію з реклами НАТО в Україні, всі ці чинники потрібно буде враховувати.
Наша компанія в 2006-2008 роках робила якісні дослідження з аналізу кампанії "АнтиНАТО" в Україні. Декілька слайдів презентації викладаю для загального ознайомлення.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.