Навчання політичним технологіям в Україні
Молодь хоче навчатися політичним технологіям і йти у владу. Молодь вже прагматично приймає "правила гри" в українському політикумі, – особливо ті, хто зумів там опинитися.
Всі "перекоси" політичної культури і рівень освіти "політикуму" та "еліти" стають реальністю в нашій країні на багато років.
Да, можна навчити соціології, політичній рекламі, стратегіям та позиціонуванню, навчити вигравати на демократичних виборах всіх рівнів. Можна навчатись лобіюванню, Інтернет-технологіям, конструюванню іміджів. Але це в нашій країні більше теорія ніж практика, та ще рівень майбутніх "шефів" буде на декілька рівнів нижче.
Основними інструментами все більше стають підкупи, фальсифікації, популізм, кумівство, рейдерство, адміністративний ресурс тощо.
10 шокуючих реалій для молоді, яка хоче погратися в політику в нашій країні:
Велика кількість українських політиків:
1. не вміють працювати на комп'ютері (!)
2. пишуть з помилками і не знають жодної мови, навіть рідної
3. не мають жодних моральних принципів
4. не мають політичної культури, навіть не знають що це таке
5. не вірять у власні обіцянки, а про виконання взагалі не думають
6. йдуть у владу заради власного збагачення (хабарі, відкати, лобіювання)
7. можуть зробити наклеп навіть на найближчих друзів (з документальним оформленням в правоохоронні органи)
8. не вміють дебатувати, а при незгоді – йдуть у найжорстокіші бійки (захвати за волосся, удари до струсів, переломів, забоїв)
9. готуються на телевізійні ефіри більше ніж на свою роботу у владі
10. не здатні нести ніякої відповідальності, і будуть змінювати "правила гри", або "продаватися" до тих пір поки не залишаться у владі
В цих умовах стає жорсткий вибір для багатьох, хто хоче залишитись з моральними принципами та перемагати в політичній боротьбі. На власному досвіді скажу, що за останній рік багато що змінилось. На останніх виборах ми працювали на декількох кампаніях в різних регіонах і всі виграли, але...
Ціна перемоги на виборах в Україні змінилася кардинально. Я не маю на увазі фінансовий ресурс, а говорю про адміністративний тиск і організацію фальсифікацій.
Виборче законодавство та члени виборчих комісій всіх рівнів в цій країні становляться тільки виконавцями "центральної волі". В таких умовах політичні технології приймають дуже викривлені форми.
P.S.:
Думаю провести власний курс навчання "Зерна PR технологій" в 2011 році (березень). Вся інформація буде на сайті Bohush Communications. Хто ще хоче навчитись політичним технологіям у багатьох спікерів та спробувати щось зробити в цих реаліях – проект Master of Political Management
На жаль, на практичні заняття з політичного PR тепер ефективніше їздити не в Лондон, Вашингтон чи Брюсель, а в Мінськ, Пекін та Москву.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.