3 вересня 2015, 22:48

Долітались. Депутати вже витратили річний бюджет на закордонні відрядження

Протягом другої сесії (лютий-липень 2015 року) депутати витратили на закордонні відрядження 4 млн 215,3 тис. грн. Це більше, ніж було закладено у бюджет на увесь 2015 рік.За півроку роботи нардепи витратили річний бюджет на закордонні відрядження. Навіть перевитратили. Це випливає із аналізу бюджетного запиту, який Апарат Верховної Ради подавав до Мінфіну наприкінці 2014-го, та витрат на відрядження з лютого по липень 2015 року, які я отримав в Апараті ВРУ.Документ: Відрядження депутатів закордон (лютий-липень 2015 року)Під час підготовки державного бюджету на 2015 рік на закордонні відрядження депутатів передбачили 3 млн 316,1 тисячу гривень. Уже тоді у бюджетному запиті до Мінфіну Апарат ВРУ вказував, що ця сума покриває лише 15,2% плану міжнародних обмінів. Через це, йшлося у документі, "постійні делегації ВРУ не зможуть взяти участь у роботі міжнародних організацій на належному рівні".

Верховна Рада просила додатково майже 20 млн грн на закордонні відрядження для депутатів. Але так і не отримала. Це означало меншу кількість відряджень та менші витрати на одного депутата під час відрядження.

По суті мав бути введений жорсткий режим економії, а бюджетні гроші мали б витрачатися лише на вкрай необхідні для парламентаризму та держави відрядження. Нічого подібного не сталося.Відрядження депутатів до США та В'єтнаму були найдорожчими протягом лютого-липня (обійшлися бюджету у 50+ тис. грн)Наскільки важливими для країни були ці відрядження?

Найпростіше знайти інформацію щодо поїздки 1-го заступника Голови Верховної Ради до США. У лютому Андрій Парубій більше тижня перебував у Америці, переконував надати Україні зброю.Читайте: Андрій Парубій передав уряду США перелік необхідної для України зброїТакож можна знайти інформацію про поїздку чотирьох парламентарів до Нью-Йорку у березні на засідання комісії ООН щодо становища жінок.

Читайте: Народні депутати відкрили у Нью-Йорку фотовиставку "Жінки: війна і мир", присвячену подіям на ДонбасіА от пошук інформації про відрядження депутатів до В'єтнаму займає більше часу. Наприкінці березня українська делегація брала участь у засіданні Геополітичної Групи 12+ у рамках 132-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу. Про важливість цього заходу говорить представницький склад делегації з числа вітчизняних дипломатів...Читайте: У В'єтнамі ухвалили Декларацію на підтримку УкраїниНавіть по цим трьом найдорожчим відрядженням можна задатися питанням: а чи визначає хтось у Раді важливість відрядження тієї чи іншої делегації або окремого депутата? Якщо у бюджеті Ради немає достатньо грошей, то чи потрібно відправляти 3-4 парламентарів туди, де достатня формальна присутність представника України?

Думаю, цікаво буде подивитися і на список тих депутатів, які найбільше витратили бюджетних гривень на усі відрядження протягом сесії.Позначка "Делегат ПАРЄ" не випадкова. У Страсбурзі ми по суті продовжуємо вести боротьбу проти агресора. Це така собі парламентсько-дипломатична війна. Тож витрати на участь депутатів у пленарних сесіях та засіданнях постійних комісій ПАРЄ є виправданими.

Варто звернути увагу, що очолює цей ТОП-список голова постійної делегації ВРУ у ПАРЄ Володимир Ар'єв. Натомість його перша заступниця Юлія Льовочкіна взагалі на значиться у списку депутатів, які отримували гроші на відрядження протягом лютого-липня 2015-го.

На другому місці Ірина Геращенко – голова євроінтеграційного комітету. А от голова комітету закордонних справ Ганна Гопко до ТОП-списоку не потрапила. Вона на 16-му місці по витратам бюджетних коштів на відрядження. Але це не заважає їй подорожувати. Зокрема, за вказаний період вона відвідала Австралію, не взявши коштів у ВРУ.З наданої Апаратом інформації щодо відряджень депутатів можна знайти і багато іншої цікавої інформації.

Наприклад, виявляється, що Голова Верховної Ради Володимир Гройсман у відрядженні був лише одного разу. У червні він на 2 дні їздив до Литви. Це обійшлося бюджету у 4,5 тис. гривень.

А от щодо його поїздки до Страсбурга ані згадки. Хоча саме Гройсман передав до Венеціанської комісії проект змін до Конституції щодо децентралізації. Виходить, що зробив він це десь у проміжку між відпочинком та шопінгом.

powered by lun.ua

"Олігархія". Байден відповів, чому Україна досі не в НАТО

Чому Україна досі не в НАТО? Ось Байдена і запитали по суті про це. Якщо відкинути бла-бла-бла про критерії, то в сухому залишку залишиться корупція та олігархи...

Кейс "Патріот від футболу". Як українцями маніпулювали з футболкою збірної

Це фото просто прєкрасне! Ліворуч – чувак, який не так давно ганяв різних "розбійників". Праворуч – фігурант антикорупційного розслідування НАБУ...

"Страна" – лідер з поширення проросійських наративів

Одним блокуванням каналів Медведчука російська пропаганда не зникла. Медійники та "балакаючі голови" перейшли на канали Наш та Україна-24. А от з онлайн-медіа ситуація наступна...

Що у Зеленського з Ахметовим?

На шашлик до президента запросили одразу 5 осіб з медіа-пулу олігарха N1. І це черговий показник прихильності поміж медійниками Зеленського і медійниками Ахметова...

Улюбленці Ахметова: Яценюк, Ляшко, Гордон

Олег Ляшко був головним улюбленцем олігарха N1 рік тому. Тепер у "господина" більше улюбленців. Головний – Арсеній Яценюк. На інфографіці – частота згадка політиків на сайті Ахметова "Сегодня"...

Чому "слуги" тримають Шевченка?

Чому "слуги" тримають у фракції неадеквата Шевченка, який сьогодні лобизався з Лукашенком? Неоднарозово запитував це у притомних депутатів. Попереднього разу – тиждень тому...