Моніторинг "Відкрито": Парламентські фальсифікатори замітають сліди, а Генпрокуратура боїться покарати депутата БПП
Моніторинг "Відкрито" продовжує домагатися покарання депутата БПП Дмитра Андрієвського, який сфальшував офіційні документи комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Нагадаємо, 16 вересня він провів засідання комітету без кворуму, а сам голосував за себе та трьох відсутніх депутатів.
Читати: Моніторинг "Відкрито": депутат БПП претендує на звання "Фальсифікатор року", бо голосує за чотирьох
РЕАКЦІЯ КОМІТЕТУ
Комітет вирішив "замісти сліди". І під час чергового засідання скасував рішення від 16 вересня. Про це повідомляє офіційний сайт комітету:
Офіційний сайт комітету
Також Верховна Рада та комітет вирішили приховати листи, якими відсутні депутати "дозволили" Андрієвському голосувати за них. У протоколі засідання від 16 вересня є реєстраційні номери цих листів:
Протокол засідання комітету від 16.09.15
Моніторинг "Відкрито" спробував отримати ці листи. Ми відправили запит на доступ до публічної інформації. Але комітет відповів: листи з вказаними номерами відсутні та до комітету не надходили.
Запит Моніторингу на інформацію
Відповідь комітету на запит Моніторингу
Тобто Андрієвський тримав ці листи в руках під час засідання 16 вересня, номери листів вказані у протоколі засідання, але самих листів немає. Моніторинг "Відкрито" розцінює це як ненадання відповіді на запит на інформацію та готує звернення з цього приводу до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Можна було б і до суду звернутися, і ми так робили навесні, але з того часу судовий збір значно підняли – до 487 грн. Тому подивимось на реакцію Уповноваженого.
РЕАКЦІЯ ГЕНПРОКУРАТУРИ
І вже на цей час ми знаємо реакцію Генеральної прокуратури. На наше звернення відомство Шокіна не наважилося відкрити кримінальне провадження щодо дії народного депутата з БПП. Скаргу перенаправили до прокуратури міста Києва. От тільки що можуть зробити столичні прокурори, якщо подання до Верховної Ради щодо надання згоди на притягнення депутата до кримінальної відповідальності може вноситися виключно за підписом Генпрокурора? По суті прокуратура вирішила "зам'яти справу". Прикро...
РЕАКЦІЯ ПАРЛАМЕНТУ
Ще один фронт боротьби з фальсифікаціями депутатів – парламент. Протягом сесійного тижня активісти Моніторингу роздавали листівки під Радою із закликом звільнити Андрієвського з посади 1-го заступника голови комітету.
Учасники Моніторингу роздають листівки з вимогою звільнити Андрієвського
Нажаль, у Раді не знайшлося великої кількості охочих покарати фальсифікатора. Особливо прикро було дивитися в очі окремим минулорічним "новим обличчям". Перебуваючи вже в середині системи ці кілька депутатів не вважають, що за фальсифікації потрібно знімати з посади...
Тепер Моніторинг чекає на реакцію Володимира Гройсмана. До Голови Верховної Ради звернувся як Моніторинг "Відкрито", так і окремі депутати, щоб той ініціював відставку Андрієвського. Виявилося, що за Регламентом окремі депутати не можуть цього робити. Сподіваємося, що людина, яка прагне реформувати Верховну Раду і залучити під це західне фінансування, проявить політичну волю у боротьбі з парламентськими фальсифікаціями.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.