Ні "комсомолу" в Університеті Шевченка!
Днями спілкувався зі студентами Університету Шевченка. Згадував про ухвалення нового закону про вищу освіту. Один зі студентів запитав: а як за 10-бальною системою ви оцінюєте виконання реформи вищої освіти. Поставив низький бал. І пояснив, що в першу чергу чекав більшого від студентів. Бо безглуздо було сподіватися, що в одну мить зміняться 50-60-70-річні дядьки з числа керівників вишів.
І тут студенти розповідають, що в найкращому університеті з'явився лист від громадськості в найкращих традиціях совка. Ну що там такого може бути, – подумав тоді. Але коли побачив...
Тут варто пояснити, що в Університеті Шевченка на фінішну пряму виходить кампанія з виборів ректора. Рівень напруги зростає, команди кандидатів нервують, задіюють найдивніші методи.
Одним з таких і став лист, який більш гармонійно виглядав би десь у 1967-му, коли студентський комсомол в Університеті розквіт з новою силою.
Автор цього "Звернення студентів" у кращих традиціях совка закидає неназваним особам, що ті "прагнуть ззовні дестабілізувати", "внести розбрат та недовіру", і такими діями може бути спаплюжена "репутація Шевченківського Університету".
"Звернення студентів" написано у кращих традиціях радянського комсомолу
Ніхто б не здивувався, якби цей лист підписали студенти-комсомольці 60-х або 70-х. Нажаль, під цим текстом близько 100 підписів молодих людей, які менш ніж 2 роки тому пережили Революцію Гідності.
Окремі студенти спробували дізнатися, як з'явився цей лист. Пишуть, що "підписанти" або не бачили тексту, або підписували щось інше. Якби там не було, а ініціатори вирішили зробити з "підписантів" сучасних комсомольців. "Партия сказала нада". І жоден з "підписантів" до цього часу не виступив протии тексту, не відкликав свого підпису, не назвав організаторів листа.
Якби цю сотню "підписантів" змушували палицями підписувати "Зверення студентів", це б збурило і самих студентів, і суспільство. Але автори "Звернення" діяли підступніше і цинічніше. Вони не били палицей по голові, вони залізли в голови студентів. "Поганці руйнують підвалини Університету, паплюжать добре ім'я, тому потрібно підписати". Зі студентів без примусу зробили комсомольців, які не мають сміливості назвати справжніх авторів цього совкового "Звернення".
У часи "единого и неделимого" подібні "Зверенення" ламали долі людей. Як тих, чиї прізвища фігурували серед "провокаторів та агентів Заходу", так і тих, хто підписував подібні "Зверення". Бо вони ставали гвинтиком комуністично-комсомольської системи. І система перетравлювала мільйони молодих людей, робила їх слухняними та безвольними.
Чи хочемо ми перетворення нашої молоді у комсомольців зразка 1967-го? Я ні.
Тому у понеділок 19 жовтня о 9.00 я прийду під Червоний корпус з акцією "Ні "комсомолу" в Університеті Шевченка!". Саме в цей час розпочнеться голосування за майбутнього ректора. Я не збираюсь агітувати ні за когось, ні протии когось. Лише хочу, щоб студенти замислилися ким вони хочуть бути: славними нащадками радянського комсомолу і все таки євромолоддю?
Запрошую долучитися до акції усіх небайдужих. Думаю, годину постоїмо.
Для орієнтиру. Я планую бути з подібним плакатом:
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.