Чи посадить прем'єр Гройсман трьох друзів?
Влітку 2014-го Верховна Рада розглядала важливе кадрове рішення. На посаду Генпрокурора Президент вніс Віталія Ярему. Тоді, як і сьогодні, однією з головних проблем країни була корупція. І тоді Петро Порошенко озвучив настанову Яремі: посадити трьох друзів.
Порошенко: Як почати боротьбу з корупцією? Посадіть трьох друзів. Ви точно знаєте, за що. Вони знають, за що. І народ Вам повірить.
Цією настановою щодо боротьби з корупцію Порошенко цитував творця "сінгапурського дива" Лі Кван Ю. Але адресував слова не тій людині. Справа у тому, що Лі Кван Ю був не прокурором, а прем'єром Сінгапуру.
Цими днями Петро Порошенко може отримати прем'єра-соратника. Саме йому мали б адресуватися слова про посадки трьох друзів. Якщо, звісно, є справжня воля побороти корупцію.
Минулого тижня Гройсман вийшов до журналстів після того, як Юрій Луценко "на власний розсуд" назвав прізвище спікера у якості кандидата в прем'єри. У новій ролі Гройсман багато розповідав журналістам. В якусь мить зловив себе на думці, що про боротьбу з корупцією потенційний прем'єр не каже ані слова. Вирішив нагадати настанову Президента про трьох друзів)
Запитання звучало логічно: на посаді прем'єра Ви ж будете боротися зі схемами та потоками, а скільки Вам потрібно часу, щоб посадити перших трьох друзів? І може Ви вже приглядаєтеся, хто буде цими першими трьома?
Відповідь булла наступна:
Відповідь Гройсмана:
Ті проблеми, про які Ви говорите, вони потребують дуже рішучих дій.
У тому стані, в якому сьогодні є українське суспільство і громадяни, я вважаю, що сидіти на потоках, сидіти на тіньових схемах – це не крадіжка, це не корупція, запам'ятайте, – це мародерство. А за мародерство у військові часи ви знаєте, що робили. Але ми зараз маємо інше законодавство.
Я вважаю, що у мародерів немає прізвищ, у мародерів немає совісті, ні честі. Тому наше спільне завдання, і Ваше в тому числі, об'єднувати у цьому питанні зусилля.
Скільки хто кого посадить? Я не думаю, що тут треба ставити змагання. Треба зробити все для того, щоб було унеможливлено ставати на будь які потоки. Я вважаю, що це саме головне, що потрібно робити.
І для цього є конкретні кроки, які потрібно зробити. Їх проходили і пострадянські країни різні. Це абсолютно публічні речі від яких відмахнутися буде неможливо.
З цієї відповіді кожен може сам зрозуміти, наскільки Гройсман є рішучим у питанні боротьби з корупцією. І чи стане він українським Лі Кван Ю.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.