Луценко покриває порушника Конституції – свого "безкоштовного" заступника
У червні Юрій Луценко ініціював перевірку прокурорів на доброчесність.
За замислом, після відповідної перевірки з лав прокуратури мали б звільнити за низькі моральні якості та брехню. Бо у відповідних анкетах доброчесності прокурори лише вказували не порушували різних норм законодавства (загалом 7 пунктів).
Свої "підтверджую" в анкеті вказав і 1-ий заступник Генпрокурора Дмитро Сторожук. І це при тому, що Сторожук вже 3 місяці порушує норми Конституції – суміщає посади. Сторожук досі залишається ще й нардепом.
Дмитро Сторожук – прокурор-сумісник
78-ою статтею Основного закону народним депутатам забороняється суміщати посади. Але Сторожук уже 3 місяці є і народним депутатом, і 1-им заступником Генпрокуратура.
Як виявилося, Луценко не бачить у цьому проблеми. 2 вересня після участі у засіданні парламентського комітету нацбезпеки та оборони Генпрокурор у спілкуванні з журналістами анонсував звільнення своїх заступників. При цьому Сторожука Генпрокурор не планує звільняти через порушення Конституції.
Луценко: Сторожук подав заяву одразу після свого призначення, але народні депутати до сих пір не дійшли до розгляду цього питання. Тому вини Сторожука я не вбачаю. Він виконав усі вимоги законодавства, але ж не він диригує Верховною Радою та її рішеннями.
Насправді, Сторожук не одразу подав заяву про складання депутатських повноважень. Юрію Луценку знадобилося 5 хвилин, щоб після призначення його Генпрокурором, позбутися депутатського мандату. Сторожуку не вистачило 3 місяців.
7 червня Юрій Луценко призначив Дмитра Сторожука 1-им заступником Генпрокурора
24 червня Дмитро Сторожук написав заяву про складання депутатських повноважень
Отже, Сторожука призначили 1-им заступником Генпрокурора 7 червня. А заяву про складання депутатських повноважень він написав лише 24 червня. Лише 6 липня регламентний комітет розглянув і підтримав цю заяву. Але винести на голосування до сесійної зали до завершення сесії (15 липня) у парламенті так і не встигли.
Можна закидати депутатам, що вони "не дійшли до розгляду цього питання". Але це – камінь в огород своїх політичних партнерів. Бо нас переконують, що парламентську коаліцію створили на двох БПП (голова фракції – Ігор Гринів) та Народний фронт (голова фракції – Максим Бурбак), а Головою Верховної Ради є представник Народного фронту Андрій Парубій. Тобто саме вони є відповідальними за те, що Рада не усунула сумісництво депутата Народного фронту Дмитра Сторожука.
Тут варто пояснити. Якщо Юрія Луценка називають "нужным человеком" БПП, то Дмитро Сторожук є "нужным человеком" Народного фронту. Як відомо, для "нужного человека" усі потрібні процедури проводять з потрібною швидкістю. Для Луценка парламентські процедури пришвидшили, для Сторожука – пригальмували.
Дмитро Сторожук – помічник Арсенія Яценюка у двох скликаннях Верховної Ради
Чомусь Сторожук приховує свою тривалу співпрацю з Яценюком. У біографії 1-го заступника Генпрокурора присутня згадка про роботу помічником депутата лише у березні 2014-го.
Якось так співпало, що Сторожук був головним спікером Народного фронту у темі розслідування Генпрокуратурою справи щодо $3 млн хабара, які нібито отримав Яценюк. Весною цього року "посіпака" екс-прем'єра вимагав у слідчіх ГПУ негайно закрити справу.
ЧИТАЙТЕ: У НФ вимагають закрити справу проти Яценюка щодо $ 3 мільйонів хабара
Як бачимо, Сторожук є "нужным человеком" для Яценюка. Тож за потреби Рада може ще довго не відбирати у нього мандат. Політична історія знає випадки, коли сумісник сидів на двох стільцях по 9 місяців.
Луценко мав би не перекладати відповідальність на колективний орган – Раду, а взяти відповідальність за дотримання норм Конституції на себе. І "ще вчора" Генпрокурор повинен був звільнити свого 1-го заступника. Ну якщо не має жодних політичних зобов'язань.
ЧИТАЙТЕ: Луценку не сподобалося сумісництво Сакварелідзе
"Безкоштовний" заступник?
Днями Дмитро Сторожук повідомив, що не отримує зарплату у Генпрокуратурі. Це правда. Але вона – не повна.
Перший заступний Генпрокурора досі отримує зарплату у Верховній Раді. Більше того, там таки зарплату отримує щей помічниця нардепа Сторожука.
У червні Сторожук отримав у Раді 14 тисяч гривень
У липні Сторожук отримав у Раді 17 тисяч гривень
За 2 місяці у Верховній Раді нардеп-прокурор отримав 31 тисячу гривень, його помічниця – 50 тисяч. При цьому Сторожук цілком і повністю віддався роботі у прокуратурі. У Раді відзначився лише тим, що написав заяву про відпустку. Ці зусилля точно вартують 30 тисяч гривень з парламентського бюджету?
З іншого боку: якщо держава не платить зарплату Сторожуку у Генпрокуратурі, то на кого тоді він працює в будівлі на Різницькій?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.