19 жовтня 2016, 21:28

Приберіть понти. Депутатів мають позбавити дипломатичних паспортів за порушення (+документи)

У серпні я писав, що три сотні депутатів пішли у літню відпустку з дипломатичними паспортами. Уже через це вони мали б бути позбавлені диппаспортів. Єдине, чого не вистачало у тому дописі – прізвищ нардепів, хто порушив відповідні регулюючі документи. Чомусь МЗС не хотіло викривати порушників. Посилалися на конфіденційність цієї інформації.

Після листування з МЗС та Верховною Радою ці органи таки надали документи, з яких можна дізнатися справжніх порушників.



ЧИТАЙТЕ: У відпустку з дипломатичним паспортом. 300 депутатів мають бути позбавлені диппаспортів



Нагадаю: відповідно до Положення "Про дипломатичні паспорти України" нардепи мають отримувати диппаспорти на руки лише на час офіційних відряджень закордон. Після відрядження парламентарі мають повертати паспорти на зберігання до МЗС. Диппаспорти порушників цієї норми мають знищуватися.

Переважна більшість депутатів сприймають диппаспорти як такий собі елітний додаток до депутатського мандату. Понти. Цей додаток дає певні можливості. І це не лише безвізовий режим для власників до країн Європи.

Власник дипломатичного паспорту отримує ще й можливість першочергового пропуску на кордоні. Для них виділяють або окрему смугу, або забезпечують проїзд без черг. Іноді можна вимагати ще й преференції по перевірці багажу. Але ця опція не завжди спрацьовує.

Отже, у той час, поки українці годинами стоять у чергах за візами та на кордоні, кілька сотень особливих співвітчизників можуть не витрачати зайвий час на ці процедури. У тому числі і в приватних подорожах. Бо у парламенті та й в МЗС не заведено вимагати у нардепів дотримуватися нормативних документів.

16 вересня МЗС надав список депутатів, які тримали дипломатичні паспорти у себе на руках. У списку 262. Перше, що кидається в око, це прізвища трьох політиків, які вже не є нардепами. Це Секретар РНБО Олександр Турчинов, Міністр інформполітики Юрій Стець та 1-ий заступник Генпрокурора Дмитро Сторожук. Судячи зі всього, ця трійця отримала дипломатичні паспорти ще у Верховній Раді, і залишила їх у себе після переходу на роботу в інші місця. У базі МЗС їхні паспорти досі рахуються такими, що стоять на обліку у Раді.













Список депутатів, які тримали дипломатичні паспорти на руках

Червоним виділені особи, які вже не є депутатами

Жовтим – нардепи, які перебували у відрядженнях протягом серпня-вересня 2016 року



У відповіді МЗС є один не з'ясований момент: на яку дату був актуальний цей список. На 8 серпня на руках у нардепів було 389 дипломатичних паспортів. Отже, скоріше за все 127 нардепів після поверення з відпустки повернули диппаспорти на зберігання до МЗС.

У результаті є незрозумілим, чому залишаються на руках паспорти 226 нардепів. Це справжня парламентська більшість.

Справа у тому, що з відповіді Верховної Ради на мій запит видно, що 34 нардепи у період серпень-вересень цього року мали офіційні закордонні відрядження. Тобто вони мали підстави, щоб отримати дипломатичні паспорти.







Перелік нардепів, які перебували у відрядженнях протягом серпня-вересня 2016 року



У списку Верховної Ради є 7 нардепів, які були у відряджені, але при цьому не потрапили до списку МЗС тих парламентарів, які залишали дипломатичні паспорти на руках. Це О.Барна, В.Барвіненко, О.Гончаренко, М.Іонова, Р.Князевич, В.Пташник, О.Сотник.

Хто ж має ініціювати позбавлення дипломатичних паспортів порушників? У МЗС запевняють, що це обов'язок Верховної Ради. Тобто Андрій Парубій мав би визначити список порушників і подати його до МЗС Павлу Клімкіну. І вже дипломатичне відомство на основі листа від спікера мала б анулювати паспорти.

Попросити виконати цю нескладну процедуру міг би Генпрокурор Юрій Луценко. Наприкінці вересня він озвучив ініціативу забирати закордонні паспорти у нардепів, щодо яких є подання про притягнення до відповідальність. То навіщо чекати, якщо вже є обставини, які дозволяють зіграти на випередження?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Харлан – легенда!

ЗО-ЛО-ТО! "Ми – олімпійські чемпіони!", – каже Харлан в камеру одразу після перемоги. І як же це неймовірно! Ми наздоганяли суперниць увесь поєдинок...

Fight!

Захоплююсь такими історіями! Коли все проти тебе. Коли не йде. Коли усе твоє спортивне життя та спортивна кар'єра стоять перед прірвою. Коли програєш 11-5...

Благали про допомогу – врятовані! Неймовірна історія з Херсона

Неймовірна історія з хеппі-ендом. На лівому березі Дніпра під Херсоном застрягла жінка з хлопчиком та дівчинкою. Вода поступово підіймалася, вони рятувалися на другому поверсі, на даху будинку...

Я потрапив у Херсон

Я потрапив у Херсон. Одразу зателефонував своїй редакторці Жені Моторевській, сказав, що буде репортаж з окупованого міста. Але чомусь вона такій новині від мене не зраділа...

Гол усього життя. За це і воюємо

За такі моменти ми любимо життя. Наприкінці матчу Динамо проти Евертона на поле вийшов ось цей чоловік. Він – вболівальник з Евертона. Але на поле він не вибіг, як іноді роблять фанати...

Легенди ЗСУ. Позивний "34"

Герой України танкіст Сергій Пономаренко має позивний "34" – по номеру його танка в АТО. Цю цифру "34" добре запам'ятали російські окупанти...