222-й. Кум Табачника, адмінресурс "старого" та задор "нового"
Протягом дня у ФБ знайомі викладають свої уподобання щодо виборах у мажоритарних округах у Києві. Багато хто уникає визначення щодо 222-го округу. Для мене це дивно.
Сам з цікавістю спостерігаю за цим округом. Бо там – мій рідний КПІ. І там – продовження однієї історії, яку ми обговорювали у свої студентські часи – висування кандидатів від спільноти студентських активістів.
4 роки тому я вже писав про те, як у КПІ активісти висували кандидатів на місцевих виборах. Ось з того блогу:
"Ще коли на початку 2000-х я був студентом КПІ та активістом Студради КПІ, ми з друзями думали: наступними сходинками для таких, як ми, має бути депутатство – райрада, міськрада, Верховна Рада. В ідеалі Голова Студради КПІ на виході має бути підготовленим кандидатом до Верховної Ради".
ЧИТАЙТЕ: #КПІбори. Як активісти КПІ на вибори ходили
На цих виборах активісти з КПІ таки мають свого кандидата.
На жаль (для мене), це не лідер студентського самоврядування. Це – колишній КВНщик, лідер "Мамахохотала шоу" Роман Грищук.
Проте у його команді дуже круті активісти. Це ті, хто щороку через конкурс громадського бюджету Києва заводять в КПІ мільйони гривень на студентські проекти. Це ті, хто реалізує ці проекти. І це ті, хто бореться зі свавіллям адміністрації університету. І ті, хто через таку свою активність страждає.
Тому цих молодих людей я добре розумію.
З іншого боку є пару цікавих "традиційних" кандидата.
Один з них – відомий кум Табачника Максим Луцький. Колишній нардеп від Партії регіонів, колишній проректор Національного авіаційного університету. Нині – кандидат від партії Медведчука ЗаЖОП. Цього достатньо для його характеристики.
Інший – чинний нардеп БПП Дмитро Андрієвський. Саме він на попередніх виборах перемагав на цьому окрузі. А до того – на виборах до Київради від округу КПІ. Досвідчений...
З публічної ФБ-сторінки Андрієвського можна побачити, що свою кампанію він проводить традиційно х адмінресурсом.
Ось він з ректором КПІ вітає випускників Інституту спецзв'язку та захисту інформації
Ось "із почуттям гордості" вітає випускників Національного університеті оборони.
А ось з керівником райдержадміністрації вітає з днем народження унікальну людину.
Також у ФБ-стрічці Андрієвського багато фото, на яких він роздає грамоти та брендовані пакети. Усе, як має бути у "справжнього" депутата...
Цікава і команда у Андрієвського. У ній, наприклад, заступник Кличка В'ячеслав Непоп. Відомий забудовник. З відповідною репутацією.
Також за Андрієвського агітує віце-спікер парламенту Ірина Геращенко. Переконує, що той "сумлінно працював над реформою українського законодавства".
Не знаю, що саме під цими має на увазі представниця БПП-оновленої.
Я от Андрієвського у парламенті запам'ятав по Моніторингу "Відкрито", який з сотнею студентів реалізував у 2015-му. Так от тоді Андрієвський "погорів" на дуже негативній історії:
Моніторинг Відкрито зафіксував грубе порушення законодавства депутатом Дмитром Андрієвським. По суті йдеться про фальсифікацію офіційних документів парламентського комітету будівництва і ЖКГ. 16 вересня під головуванням Андрієвського засідання комітету пройшло без кворуму (були фізично присутні лише 5 з 12 членів комітету), а см Андрієвський голосував за себе та ще 3-х депутатів, які нібито передали йому свій голос.
ЧИТАЙТЕ: Моніторинг "Відкрито": депутат БПП претендує на звання "Фальсифікатор року", бо голосує за чотирьох
Коротше, депутатська кар'єра Андрієвського мала закінчитися ще тоді – у 2015-му. Але він прагне продовжити її бодай на ще один термін.
І має впливових друзів у цій справі.
З фінансового звіту видно, що у виборчу кампанію Андрієвського вклалися: аграрний "магнат" Юрій Косюк ("Миронівський хлібопродукт") – 1,6 млн грн., ще один аграрій Павло Овчаренко (власник Агрейн, колишній голова Укртатнафти, якого тоді називали менеджером Коломойського) – 1,6 млн грн., член наглядової ради Національного авіаційного університету (як і КПІ, входить до 222-го округу) Володимир Присяжнюк – 250 тисяч грн...
Грищук фінансового звіту не подав.
Думаю, між висуванцем "Слуги народу" Грищуком та самовисуванцем (по суті – представник БПП-оновленої, кандидата від "Європейської солідарності" на цьому окрузі немає) Андрієвським і будуть визначатися мешканці округу, кого делегувати до Ради.
З ФБ-стрічки Грищука видно, що кампанія у нього не така маштабна, як у Андрієвського. Ресурси не співмірні.
Та й округ значно більший за КПІ, де нещодавній студент Грищук міг отримати перевагу над системним кандидатом – керівником Асоціації випускників КПІ (по простому – наближених до Згуровського випускників КПІ) Андрієвським.
Якими б не були результати голосування 21 липня, це важлива історія для реалізації мрії колишніх студентів КПІ – висуванець активістів у парламенті.
PS А колишні представники студентського самоврядування таки будуть уже у наступному скликанні Верховної Ради. І це саме ті, хто розмірковував про подібне майже 20 років тому.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.