13 листопада 2019, 21:16
Медведчук вже не той...
Цікава опозиційна коаліція виникла у Раді проти скасування заборони на продаж землі. В облогу президію брали "Батьківщина" Тимошенко та ЗаЖОП Медведчука. І якщо з Тимошенко у цьому питанні все давно зрозуміло, то ось цей дєдушка серед блокувальників здивував.
"Не дамо розкрасти землю", – банер ЗаЖОП у парламенті.
"Закон о продаже земли ведет страну в пропасть! Мы говорим категорическое "нет" продаже украинской земли! Ни одна фракция не поддержит, кроме "запроданцив"! Посмотрим, у кого поднимется рука на святое! Это лица подонков, которые хотят продать свою страну! Зеленый дурман должен рассеется, и в головах тоже!", – розпинався на медведчуківських телеканалах Рабінович.
А поруч стояв той "дєдушка", який продавлював Земельний кодекс. Документ, який надавав українцям право власності на землю і можливість продавати цю землю. Цей "дєдушка" ніхто інший, як Віктор Медведчук.
Щоб зрозуміти, що "лицо подонков" від Рабіновича стосується і Медведчука, потрібно перенестися у цю ж сесійну залу парламенту на 18 років у минуле.
25 жовтня 2001-го. Рада розглядає Земельний кодекс, у якому право власності на землю та можливість продажу землі. Трибуна та президія так само в облозі. Комуністи та тимошенківці так само проти земельної реформи. А головуючий на засідані, який "продавлює" реформаторське рішення – перший віце-спікер Віктор Медведчук.
"Ми вийдемо з цього питання шляхом голосування, і вийдемо сьогодні, 25 жовтня. Якщо не дадуть поставити на голосування тут [в сесійному залі], поставлю в іншому місці, хоч на третьому поверсі [де знаходяться кулуари і ложа преси]". Ця заява Медведчука залишилася у моїй пам'яті, архівах УП та стенограмі засідання парламенту.
А от з пам'ятю Медведчука щось сталося. 65-річний "дєдушка" вже не той.
25 жовтня 2001-го опоненти земельної реформи зривали засідання. А головуючий Медведчук хотів скласти "екзамен на зрілість парламенту".
І зробив все, щоб це відбулося.
Голосувати у залі комуністи так і не дали. Тому голосування відбулося бюлетенями у кабінеті віце-спікера. У сесійній залі оголосили лише результати – 232 "за".
"Як законодавець він (Віктор Медведчук) був абсолютно досконалий. Завдяки йому у складних умовах восьмої сесії ми ухвалили Цивільний Кодекс, Земельний Кодекс...", – розповідав наприкінці 2001-го Богдан Гавриш.
Та й сам Медведчук тоді активно топив за Земльний кодекс.
23 січня 2002-го у студії "Радіо Свобода" зійшлися два ярих опоненти: Медведчук та Тимошенко.
Тимошенко з того часу риторику щодо землі не змінила.
А от слова Медведчука варто нагадати:
"Земельний кодекс – це історична подія в Україні і це досягнення... Земельний кодекс дав права власності 11 млн. громадянам... Це відповідає в першу чергу інтересам українського народу і тих селян, які віками працювали на цій землі, а сьогодні вперше, не в 17-му році, коли їм обіцяли землю, а саме в 2001 році вони цю землю отримали у власність.
Мене дивує безумовно позиція Юлії Володимирівни, тому що я вважав її прихильником ринкової економіки із залученням інвестицій, де спірним питанням і головним є саме земля і власність на землю, тому що інвестиції, їх природа походження і їх залучення в Україну, що може вивести нашу економіку на новий рівень, а значить і підвищити рівень життя людей і їх добробут, це те, що сьогодні гарантується в тому числі і на тому законі, який ми прийняли, на земельному кодексі.
Конституція зазначає, що перехід права власності на землю може здійснюватися виключно на підставі закону. Такий закон Верховна Рада прийняла, я головував на засіданні і взяв на себе відповідальність щодо його прийняття і беру на себе відповідальність відстояти правильність, конституційність прийняття земельного кодексу, в тому числі і в конституційному суді, якщо в цьому буде потреба."
Земельний кодекс Медведчука вводив приватну власність на землю та мораторій на операції з купівлі-продажу землі. Мораторій вводився на 5 років. Але потім кілька разів продовжувався.
І от мораторію може настати кінець. Медведчуку б знову згадати про "екзамен на зрілість парламенту". Але ні. Тепер він у ролі тих комуністів, які блокували його у президії 25 жовтня 2001-го. Не той вже Медведчук. Не той...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.