31 березня 2019, 17:34

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКЗІТ-ПОЛ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ В ШТАТНОМУ РЕЖИМІ

Члени Наглядовоі ради Національного екзіт-полу разом з групами журналістів різних провідних ЗМІ відвідали виборчі дільниці у першій половині дня виборів.

Цей екзіт-пол традиційно проводить консорціум спеціалістів-соціологів трьох провідних незалежних організацій – БФ "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова.

Представники Наглядовоі ради Національного екзіт-полу також відвідали соціологічні служби зазначених організацій, які здійснюють збір і аналіз даних екзит-полів, які відбуваються на 400-х дільницях по країні.

Польові спостереження членів Наглядової ради за проведенням екзіт-опитувань у секретному режимі (анкета екзіт-полу заповнюється виборцем на виході з дільниці незалежно та анонімно і вкидується інтерв'юером у закритий бокс) не виявили порушень.

Нечисленні відмови від проведення екзіт-опитування вкладаються у стандартні цифри та у переважній більшості мають причиною нестачу часу: "Поспішаю, не маю часу зараз".

На дільниці, на теріторії якої знаходиться військова частина військовослужбовців строковоі служби, погоджуються на екзіт- інтерв'ю практично на рівних з іншими громадянами. За невеличким виключенням, коли їм пропонували зробити це під камеру ТБ каналу. В цілому це є добрим показчиком свободного волевиявлення серед цієї категорії виборців.

Тому, хто хотів би скомпрометувати Національний екзіт-пол задля певноі партійної вигоди чи приватної мети, це не вдасться. Екзіт-пол відбувається в штатному режимі.

Так, як і за всі роки з 1998 по сьогодні, коли професійні результати Національного екзіт-полу слугували для об'єктивноі оцінки демократичності виборів у найкритичніші моменти нашої історії, у тому числі трьох турів виборів Президента України у 2004 році та двох турів таких виборів у 2010 та 2014 роках.

Його позапартійна незалежність та підзвітність громадськості в цьому році додатково гарантується пулом відомих донорів, які профінансували проведення цього авторитетного екзіт-опитування: Програма сприяння громадськоі активності "Долучайся!" – фінансування Агенціі США з міжнародного розвитку (USAID), Представництво ЄС в Україні, Міжнародний фонд "Відродження" та посольство Канади в Україні.

Чекаємо на валідні кінцеві результати. Дані Національного екзіт-полу на 18:00 будуть оголошені на прес-конференції в Укрінформі о 20:00.

ЗА ВІДСУТНОСТІ АБСОЛЮТНОГО ДОКАЗУ

Чому так поспішає СБУ/влада під час війни, щоб оприлюднити свідчення чесного зрадника Медведчука без жодного сумніву чи офіційної застороги щодо цих свідчень? Що за нетерплячка у звинуваченні Порошенка самим, нарешті "щирим", Медведчуком у фактичному примусі останнього й ще залучення інших керівників державних інституцій до злочину зради...

ПРЕЗИДЕНТ НАЗОВНІ І ВСЕРЕДИНІ

Назовні: Те, що Президент не чкурнув в екзіль, запропонований дружніми країнами після бомбувань у перші дні війни, Захід і світ сприйняли як високий героїзм...

ІСТИНА АПОКАЛІПСИСУ ВІД СЛАВОЯ ЖІЖЕКА

Філософська сова Мінерви вилітає, як завжди, трохи з часовим лагом. У подальшому осмисленні війни Росії проти України після відомого кантіанця Отфріда Гьоффе та авторитетного Юргена Габермаса власну спробу в інтернаціональному Project Syndicate сьогодні здійснив словенський філософ зі світовим ім'ям Славой Жіжек...

ЗВИЧНИЙ ГАБЕРМАС

28 квітня газета Süddeutsche Zeitung надрукувала op-ed (думку експерта, яка може не збігатися з редакційною політикою) Юргена Габермаса, одного з найвидатніших, якщо не найбільш авторитетного, філософів сучасності, під назвою "ВІЙНА І ОБУРЕННЯ"...

ВИ МАЄТЕ РОЗВ'ЯЗАТИ ПОЛІТИЧНІ СУПЕРЕЧКИ!

Вельмишановні колеги і друзі воєнного часу! Колишній міністр оборони, діючий позаштатний радник в ОП, видатна журналістка, відома народна депутатка та хто там ще на черзі посперечатися з відомих голосів суспільства! Припиніть те, що нестерпно лагідно назову внутрішніми політичними суперечками...

НАЦІОНАЛЬНА ВІЙНА НЕПЕРЕМОЖНА

Наша війна – це не "вітчизняна війна". Хоча так її пропонують назвати. Ця радянська назва скомпрометована імперським побєдобєсієм Путіна та фашистським нападом на нас...