5 жовтня 2016, 00:24

Яку ціну заплатить Україна за цей Конституційний суд?

У Конституційному суді готують замовні висновки і підробляють документи в найкращих традиціях Януковича. По суті це означає, що орган, який може скасувати або, навпаки, вчасно підтримати будь-який закон в Україні, служить не державі, а інтересам окремих осіб.

Переписування висновків, перекручування або взагалі ігнорування пропозицій суддів під час оформлення документів, заміна цілих аркушів у вже зареєстрованих висновках і реєстрація за одним і тим самим номером різних експертих висновків – короткий перелік підробок, які називає суддя КСУ В. Мойсик у своїй службовій записці на ім'я Голови цього суду Бауліна.

Суддя говорить про цілу низку законодавчих актів, під час роботи над якими були зафіксовані такі випадки:

- прикінцеві положення Закону "Про державний бюджет України на 2016 рік" (які стосуються порядку фінансування судової влади)

- положення Закону "Про судоустрій та статус суддів"

- положення Закону "Про забезпечення права на справедливий суд"

- положення законодавчих актів України, які регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення

- положення Кодексу Адміністративного судочинства

Це ставить під сумнів не тільки рішення і висновки КСУ по перелічених законах, але й по всіх інших рішеннях, які тут ухвалюються або можуть бути ухвалені. Включно з люстрацією, електронним декларуванням і обох нещодавніх змін до Конституції – в частині децентралізації та правосуддя.

Але замість кримінальних проваджень КСУ отримує ще більші гарантії незалежності від 30 вересня, коли набув чинності Закон про зміни до Конституції в частині правосуддя. Ними, зокрема, змінюються підстави і процедура звільнення суддів КСУ. Наприклад, зникає така підстава для звільнення як "порушення присяги".

Нагадаю, що саме за порушення присяги ще в лютому 2014 року Верховна Рада постановила звільнити суддів КСУ, призначених за своєю квотою, і рекомендувала Президенту і Радді суддів звільнити суддів, призначених за їхніми квотами. Парламент також постановив Генеральній прокуратурі порушити кримінальне провадження по факту винесення рішення, яким у неконституційний спосіб, привласнивши повноваження Верховної Ради України, КСУ у 2010 році змінив Конституцію України, що спричинило захоплення влади Януковичем у неконституційний спосіб. Як зазначав Директор НАБУ Артем Ситник, розслідування провадження по так званій "чорній бухгалетрії Партії регіонів" тісно пов'язане з цим розслідуваннями ГПУ про суддів Конституційного суду. За його словами, у записах "бухгалтерії" зафіксовано, що коли приймалося це рішення, була виділена величезна сума в доларах, яка призначалася саме КСУ.

Шестеро з цих суддів досі залишаються чинними суддями Конституційного суду. Вони продовжують виносити доленосні рішення Іменем України, будучи фігурантами криміального провадження Генеральної прокуратури, в якої є докази вчинення ними кримінального правопорушення. Проте за більш ніж два роки ГПУ не спромоглася оголосити їм про підозру.

Серед цих шести і Голова суду Юрій Баулін. Саме з його рук Президент Петро Порошенко отримав булаву Глави держави. І саме його, квоту Президента в КСУ, Петро Порошенко не звільняє більше двох років, хоча ще депутатом сам голосував "за" постанову про порушення ним присяги судді.

Натомість в ініційованих Президентом перед парламентом змінах до Конституції замість "порушення присяги" з'являється така підстава для звільнення як "порушення вимог щодо несумісності". Що саме складає ця "несумісність" має визначити новий Закон "Про Конституційний Суд України". Його готує Рада з питань судової реформи – консультативно-дорадчий орган при Президентові України, до складу якої входить і Голова КСУ Юрій Баулін.

Про те, що положення нового закону "Про Конституційний Суд" дуже хочуть виписати "правильно", свідчать і факти із вищезгаданої службової записки судді КСУ Мойсика. За його словами, при підготовці проекту нового закону "Про Конституційний Суд України" до його тексту не вносились положення, що пропонувались робочою групою, натомість були внесені перекручені пропозиції або положення, які не були предметом обговорення.

За словами судді, підробленнями займається перший заступник керівника секретаріату КСУ Лариса Бірюк – наближена за наявною інформацією особа до Бауліна. Саме про її включення до списку осіб, яких пропонується відзначити державними нагородами з нагоди 20-річчя створення Конституційного Суду України 18 жовтня, йшлося на засіданні КСУ 9 вересня. За іншою інформацією, її пропонувалося нагородити орденом "Княгині Ольги" до Дня юриста, який відзначатиметься 8 жовтня. Саме таким орденом напередодні Дня незалежності Петро Порошенко нагородив іншу наближену до Бауліна посодовицю КСУ – керівника Управління Секретаріату Конституційного Суду України Марину Аршевську. Останній Янукович у 2011 присвоїв звання "Заслужений юрист України", коли вона виконувала функції керівника служби Голови КСУ Головіна.

_______

У 2010 за інформацією слідства посадові особи Адміністрації Президента Лукаш і Портнов готували процесуальні документи та саме рішення КСУ, підтримкою якого судді в неконституційний спосіб змінили Конституцію. Тоді Україна заплатила за це узурпацією влади Януковичем, вбивствами Небесної сотні та війною.

У 2016 під керівництвом Адміністрації Президента Порошенка готуються зміни до Конституції, по яким дають свої висновки ті самі судді КСУ. А якщо щось піде не по плану – завжди можна переписати їх на потрібні.

Банкова робила і продовжує робити все можливе, щоб законсервувати систему, вибудовану "професіоналами" Януковича. Їх досвід наполегливо зберігають та вдосконалюють. Чим заплатить за це Україна?

Як російську війну проти України сприймають в Африці? Мої спостереження з Кенії та Ефіопії

Багато хто з вас міг помітити, що під час російської війни проти України ми набагато частіше говоримо про Африку. Ми слідкуємо за їхніми голосуваннями в ООН, Міністр закордонних справ саме під час війни поїхав в перше в історії України турне африканськими країнами, а Президент десятками тисяч тонн відправляє туди безкоштовне зерно...

Жертвами російської війни проти України вже стали 1,6 млрд людей в 94 країнах світу

За 9 місяців після жорстокого та неспровокованого вторгнення росії в Україну російські війська перетворили цілі міста на руїни та вбили тисячі чоловіків, жінок і дітей, навмисно цілячи в мирних жителів у їхніх будинках...

Війна росії проти України "впливає на людей навіть далеко від поля бою"

Переклад інтерв'ю, опублікованого EUvsDisinfo.eu, що ведеться оперативною робочою групою зі стратегічних комунікацій – підрозділ Європейської служби зовнішньополітичної діяльності...

Заявка України до НАТО: геніальний, але ризикований ALL IN

Геополітику часто порівнюють з шахами: бо для того, щоб вигравати на світовій арені, потрібно передбачати дії противника і продумувати складні багатоходівки...

Рада Європи: росію точно треба притягнути до відповідальності, але ще не вирішили як саме

16 вересня росія повністю і остаточно виключена з органів Ради Європи. Ця міжнародна організація виключила росію зі свого складу за її агресію проти України ще в березні 2022...

Рада Європи: росію виключили, чи буде трибунал?

16 вересня росія офіційно і остаточно буде виключена з усіх органів з Ради Європи. На сьогодні ця міжнародна організація відреагувала на російську агресію тим, що виключила її зі свого складу...