Статус спостерігача при Митному союзі нічого не дає для України
Вчора, 23 квітня, в багатьох інформагентствах України з'явилась заява прем'єр-міністра Миколи Азарова про те, що Україні вдалося досягти принципової домовленості щодо отримання статусу спостерігача в Митному союзі, який може бути офіційно закріплений на зустрічі з главами цього утворення в кінці травня. "Принципове рішення досягнуто... Зараз, на мій погляд, рішення прийнято і йдеться про технічні питання", – сказав він на зустрічі в Києві з журналістами іноземних ЗМІ.
Коли я прочитав цю заяву, у мене виникло алегоричне запитання: яка різниця між тим, що ти спостерігаєш за сусідом через бінокль з балкону чи з лавочки у дворі? Статус спостерігача фактично нічого не дає для України і ні про що не говорить. Тому немає жодного сенсу його домагатися.
Необхідно просто створити при Кабінеті Міністрів України групу з експертів і спеціалістів, яка повинна буде проводити детальний аналіз тих рішень, які приймає Митний союз і миттєво реагувати для захисту національних економічних інтересів. По великому рахунку, така комісія повинна була б бути створена незалежно від того, чи є Україна спостерігачем, чи просто сусідньою державою.
Необхідно для себе чітко розуміти, що поряд з нами створені і функціонують Митний союз і Євросоюз, кожен з яких ставить на меті за рахунок можливостей сусідніх держав покращити економічне становище своїх членів.
І ми нарешті маємо прийняти рішення – з ким краще йти на зближення лише для однієї мети: кардинальної зміни на краще рівня життя для українського народу і стану вітчизняної економіки.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.