2 лютого 2011, 21:49

Табачник накосячив. Доколє?

Студентку Віру Пустовалову з Харкова наш міністр освіти нагородив iPad-ом.

Ця подія пройшла б не так гучно в ЗМІ, якби не пильність Сергія Андрушка (для тих, хто не знає, це улюбленець всіх чиновників, працівників державної охорони, численних прес-служб, словом, Журналіст СТБ).

Саме він звернув увагу колег на те, що iPad в Україні легально придбати неможливо – товар не сертифікований.

Вже нікого не дивує, що високопосадовці можуть порушувати наше законодавство або популяризувати культуру порушення нашого законодавства (наприклад, курити першого вересня поблизу школи або університету й пояснювати "относительно расстояния от фасада, то я не знал и теперь буду более внимательным ").





Табачник на запитання журналістів відреагував так, як реагував і на закиди стосовно куріння на території вишу:

"Я буду знати, що комп'ютер "епл" не пройшов сертифікації."

Юристи стверджують, що за несертифікований товар відповідальність несе виключно продавець.

Але несертифікований товар – це фактично контрабанда. Наша держава недоотримує податки, які мають бути сплаченими при ввезенні товару в країну. І це популяризує міністр.

Це не поодинокий випадок.

Народні обранці у Верховній Раді теж не пасуть задніх.

"Я вчера его настроил. У меня буквально на днях был день рождение. Подарили. В Киеве в какой-то фирме они его нашли и приобрели, и потом еще купили в Луганске к нему футляр. Они же сдесь продаются. Не знаю, у кого как запрещено. Зайдите на сайт интернет-магазинов," – пояснює де дістав несертифіковану технологічну новинку народний депутат Партії Регіонів Володимир Ландік.

Але, повертаючись до Дмитра Табачника, сьогодні на Кабміні журналісти запитують його не лише про i-Pad.

Нещодавно з'явилася інформація, що у Міністерстві освіти та науки планують ввести у школах окремий курс вивчення російської літератури, а також виключити з програми вивчення твору Барки "Жовтий князь" (хто не читав – це чи не єдиний у програмі твір про голодомор).

Міністр на запитання журналістів відповідає, що про це не знає нічого:

"Гадки не маю. Ви думаєте, я на пам'ять знаю весь перелік творів з 1 по 11 клас. Ви перебільшуєте потугу моєї пам'яті."

Те про що міністр нібито і гадки не має, послужило головним сюжетом для фільму режисера Олеся Янчука "Голод-33".

Кінокритики пояснюють, чому митець обрав саме цей твір.

"Согодні екранізується така кількість нікчемних і недостойних творів, що навіть сумніву не можуть викликати такі ідеї, а чи варто екранізувати роман, який став по суті класикою української літератури," – переконує Олег Вергеліс.

Аргумент, що у зв'язку з поверненням 11 класів освіти програму треба "ущільнювати", є надуманим. Коли ми вчилися і випускалися з 11 класу "Жовтий князь" був. Правда, тоді міністра освіти такого не було, який і гадки не мав.

Міністерство освіти пояснює – "коні не винні".

"Це інститут літератури, це академія педагогічних наук, це кращі вчителі, кращі науковці. Ви розумієте, вони самі вирішують, що залишимо, що ущільнимо", – пояснює начальник департаменту міністерства Наталія Бєскова.

Авторка одного з підручників "Української літератури" розповідає, чому насправді зник "Жовтий князь". Раїса Мовчан через безвихідь, перед якою її поставило міністерство освіти, рятувала інших класиків.

"Дуже шкода, що вивчення літератури зводиться до якихось політичних моментів. І розгляд цих питань. І підхід до цих питань. Якби там був "Жовтий князь", то звичайно мені не вдалося б врятувати Стуса, Ліну Костенко і всіх інших. Це була поступка "Жовтим князем," – пояснює між ким "програма" ставила вибір докторка педагогічних наук Раїса Мовчан.

Невже не зрозуміло, що заборонене читатимуть в рази більше. У книгарнях вже розповідають про попит:

"Нам її привезли буквально кілька днів і сьогодні її вже немає."

Після таких "ущільнень" мимоволі згадуєш "усушку і утруску" Остапа Вишні, який, на щастя, в програмі є.

"Коли ж усушка переходить у пошесть, тоді можуть усихати цілі галузі народного господарства, цілі країни..."

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Академічний провал Стефанчука. Як спікер показав свою некомпетентність і підставив Зеленського

На сайті Верховної Ради у картці скандального проєкту 9549, який передбачає нечувані корупційні схеми із землею на Закарпатті, зазначено, що його підписав Руслан Стефанчук і направив на підпис Президенту України Володимиру Зеленському...

6 років без виборів і чому ще не час? Як росія впливала на виборчі процеси в Україні?

В Україні 6 років не було виборів і причина цьому – російсько-українська війна. Кілька місяців тому заяви президента США Трампа, зокрема й про те, що Україна має провести вибори, шокували всіх...

Парламент може на біс дозволити віджимати землю у Карпатах

Сьогодні Верховна Рада розгляне черговий законопроєкт в інтересах забудовників (9549). Його тягнуть не перший рік і це вже ціла епопея, яку палко підтримувала голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк...

Завод ''Буревісник''. Як в столиці розпилюють землі оборони під висотки?

Державний завод "Буревісник" в Києві раніше спеціалізувався на виробництві складних морських приладобудувань. Прикордонники закуповували тут радіолокаційні системи для берегових постів спостереження...

Загроза лісам та узбережжям. Суддя Верховного Суду Крат допомагає протягувати шкідливий законопроєкт 12089

Цього тижня у парламенті вдалося відтермінувати розгляд законопроєкту 12089, який має високі корупційні ризики, про що писали зокрема і на сайті European Democracy Hub...

Санкції РНБО. Коли адвокат не України Кравець стане підсанкційним і підсудним?

Ворожа агентура працює постійно в інформаційному полі. Рівно рік тому "Голка" виявила кремлівську мережу в Telegram, яка дискредитує судову гілку влади, доброчесних суддів, а такі дійсно є, і тих представників громадського сектору, хто вболіває за судову реформу...