21 квітня 2011, 14:19

Штахетний паркан за 100 000 в селищі теж до Євро-2012?

Селищний бюджет приймається дуже швидко, як і більшість бюджетів в країні: депутатів обдзвонюють, наступного дня депутати прибігають на позачергову сесію, більшість отримує купу проектів рішень на руки в день голосування й за день до Нового року заповзято волевиявляються.

Проти Нового року затягувати не можна.

В селищі Коцюбинське, що поблизу столиці, з-поміж стосу паперів одним із найцікавіших було рішення, яким депутати ухвалювали витрати на реконструкцію паркану поблизу кількох будинків.

Ну, якщо екс-столиця Харків планувала витратити на лавку в метро 63 тисячі гривень, то заможне українське селище потішило мешканців парканом за 99 700 гривень.



"На паркан тратимо із бюджету на розвиток селища, який всього становить 455 800 гривень," – розповідає Ганна Настенко, голова комісії з планування бюджету, фінансів і цін.

На сесії депутатам пояснили, що селище має мати пристойний вигляд. І поступово благоустрій прийде в кожний район населеного пункту. Такий аргумент задовольнив фактично весь депутатський корпус (один голос проти). Як витрачаємо, так і розвиваємось.

(Це вже потім, коли введуться нові тарифи на опалення, в депутатському корпусі почнуть обговорювати доцільності придбання й встановлення лічильників обліку теплової енергії, один з яких в середньому коштує 35 тисяч й може заощаджувати немалі кошти мешканців багатоповерхових будинків).

Така сума змусила задуматись, не лише над тим "нахіба" громаді паркан. Цікавило з чого паркан, скільки метрів, хто виготовлятиме.

"Паркан виготовлений, чекає весни. Він дерев'яний, стоїть на ДОЦі. Замовляв депутат Концеба. Він писав заявку," – повідомила ще взимку телефоном в планово-економічному відділі селищної ради Олена Лютенко.

Депутат Концеба – комуніст. Очевидно, це останні штрихи побудови комунізму в окрузі. Оскільки, якщо витрачаємо на паркан такі суми, то це вже точно завершальний етап благоустрою.

ЗАТ "Білицький ДОК", де виготовили штахетний паркан, очолює Тетяна Садовська. Так повідомили телефоном у приймальні організації.

У селищі ця особистість відома як дружина селищного голови та член виконкому селищної ради.

Телефоную в відділ збуту. Там довжину паркану не говорять. Не зважаючи на те, що представляюсь і кажу, що є депутатом селищної ради, питають навіщо мені така інформація. Просять перетелефонувати.

Так і роблю. Там вибачаються, кажуть, що цю інформацію треба довго "вибирати і рахувати", тому цього робити не будуть.

Правильно: проголосували, гроші з бюджету витратили. Чого ще хотіли? Підзвітності? Вибачте, це дуже важко й марудно.

Інші депутати пояснюють, що самі ж люди проходу не дають, а просять поставити паркан довкола клумб.

Перевірити, на який благоустрій мешканці в дійсності хотіли б витратити такі кошти вирішила одна з коцюбинчанок. Пропонувала як альтернативу спрямувати таку суму на лічильники обліку тепла, щоб менше платити за опалення.

Так і не назбирала жодного підпису. І не дивно.

"Вони ж трясуться над своїми папірцями і вірять в право власності на землю. Ніхто не хотів підписувати. Я питала, вони погоджувались, що лічильники це краще, але підпис ставити ніхто не хотів, навіть ті, хто мене добре знає," – пояснює коцюбинчанка, яка просила не згадувати ні імені, ні прізвища, бо теж боїться санкцій селищної влади.

(Магічні папірці в силу яких вірять мешканці комуністичного округу – це дійсно просто папірці, які не дають їм права власності на омріяні 10 соток лісу. А роздали їх людям перед виборами, щоб переобрали стару владу).

Хотілось вірити, що не кожен представник народу, що мешкає в селищі, голосує за 2 кілограми гречки і папірці вартістю в 10 віртуальних соток.

Вирішила сходити в округ, перепитати мешканців особисто, ну, й повчитися, в старшого й досвідченого колеги депутата. Як таки йому вдалося побудувати комунізм, до якого за десятки років так і не дійшов союз держав?

Дорога до комунізму виявилася стандартною пост-радянською.



Під'їзди теж потребують ремонту.





Якось аж важко вірилось, що першочерговим тут для людей став паркан довкола клумб.

Виявилось, Дехто вже й сам вирішив цю проблему.



"Я хтіла посадити квіти – я зробила паркан. Якби давали гроші, то треба було б обгородити парканом дитячий майданчик. Це безпека для дітей. Ринви треба поставити, бо з під'їзду без парасолі у дощ не вийдеш. У людей дахи течуть. В хаті грибок, бо в підвалі течуть труби. Тільки на тому тижні зробила ремонт. У мене в під'їзді цього року росли гриби. Сирість. Ми в ліс вже не будемо ходить, бо його продали," – говорить Наталія Кузьменко.



Грибок пішов по нових шпалерах.



На вологому штукатурка не тримається. Через такий благоустрій кошти на ремонт мешканці витрачають даремно.

"Повести на пилораму і показати скільки паркан коштує? Питала я Концебу, коли буде той паркан. Каже, спитай щось полегше. Нащо втретє балотувався? Зате він мене, мати трьох дітей, запросив на суботник цеглу вантажити," – додає вона.

Привернула увагу клумба огороджена простим українським тином. Замість тину, тут має бути штахетний паркан.



На тому ж дитячому майданчику гралася з дитиною коцюбинчанка Олена Мельник. Саме вона з чоловіком обгородила клумби довкола свого будинку. Каже, це було не важко: матеріал знайшли в лісі й за півдня все завершили.

Олена пояснює, що треба зробити конкретно для її дому.

"На двері вхідні в під'їзд ми самі скидалися. По нашому 3 будинку дах нам не перекрили. Так, зробили косметичний ремонт. Дах тече. Обіцяли перед виборами. Вибори пройшли," – пояснює вона ситуацію з благоустроєм.

Оскільки кошти виділили на паркан довкола 5 будинків, то теоретично Олена Мельник могла б зробити за 5 днів тин для всіх клумб й матеріали при цьому навіть не коштували б громаді ані копійки. Але от 100 тисяч за такий паркан їй ніхто ніколи не дасть, бо вона не ЗАТ "Білицький ДОК".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...