14 лютого 2013, 11:55

Як журналіст може бути для одного каналу на лікарняному й виходити в ефір на іншому?

Осман Пашаєв, журналіст, якого рішенням суду поновили на посаді спеціального кореспондента телеканалу СТБ, зараз на лікарняному через те, що нездужає з 5 лютого.

6 лютого в прямому ефірі телеканалу "АТR" під плашкою "LIVE" виходить в програмі, де Осман Пашаєв є ведучим.

Спершу подумала, що, може, це в записі (навіть деякі новини задля динаміки страждають тим, що роблять псевдовключення, коли за вікном вже темно, а журналіст "спілкується" з студією й на відео видно, що ще денна пора).

Але вчора 13 лютого Осман Пашаєв знову вів програму під плашкою "LIVE" у студії кримського "АTR", у той час, як у Києві вcі досі думають, що він на лікарняному.

Після розмови з Васві Абдураїмовим (член Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України), який був, гостем студії 6 лютого, стало зрозуміло, що телеканал "АTR" своїх глядачів не обманює.

Пан Абдураїмов підтвердив, що програма виходить не в записі й він дійсно провів час у студії в прямому ефірі з Османом Пашаєвим.

Коли людина на лікарняному, то за перші 5 днів їй сплачує роботодавець, а далі – витрати несе державний фонд страхування.

Якщо Осман Пашаєв дійсно хворіє, то з 6 дня лікарняного він вже отримує кошти з державного фонду соціального страхування.

Якось Наталія Соколенко робила сюжет про те, як в столиці можна оформити липові лікарняні.



Пашаєву лікарняний виписаний 5 числа в Києві, а наступного дня, виходить, Осман Пашаєв перебуває вже в Сімферополі й веде там прямий ефір.

Журналісти не можуть писати й критикувати владу за незаконні дії, коли влада живиться незаконно бюджетними коштами, й самі чинити так само. Чим ми тоді будемо кращі за тих, кого щодня критикуємо?

До лікарняного Осман Пашаєв виглядав на шпальтах ЗМІ людиною, яка обстоює своє право, яке, на його переконання, порушив канал. Він відсудив на той час близько 300 тисяч гривень в телеканалу СТБ.

Людина завжди має можливість обирати той шлях,я яким вона йде й саме вибір характеризує природу вчинків людини.

Якщо ж лікарняний вже закритий, то тоді чому працівника немає на робочому місці? Осман Пашаєв витратив не один рік, щоб виграти в суді й поновитися на посаді журналіста СТБ.

Був не один випадок, коли журналісти йшли з каналів через незгоду з інформаційною політикою. Вони висловлювались проти інформаційної політики й, як правило, не вимагали нічого натоміть. Це була їхній громадянський спротив і їхня позиція.

Пашаєв після років боротьби домігся свого, але чи поновлення на СТБ для Османа є кінцевою метою?

Протягом цього тижня щодо ситуації, яка склалася, ми спілкувались не з одним журналістом, й колеги, практично, одностайні в тому, що історія з виходами в ефір на одному каналі й отримання грошей за лікарняний на іншому, зокрема з фонду соцстраху держави, є неприйнятною й перебуває поза правовим полем.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Інтерв'ю Шуляк для ''Поваги''. Що з цим не так і чому з Шуляк ліплять лідеркиню?

Для України зараз критично важливо розвивати жіноче лідерство. Значна кількість чоловіків пішла на фронт, є, безумовно, й жінки і вони воюють на рівних...

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...