1 липня 2013, 18:03

Прокуратура: ірпінські забудовники перешкоджали профдіяльності журналістів СТБ

Правоохоронці кваліфікували злочин, який мав місце в Ірпені після скандальної сесії, де затвердили зонінг території міста.



Прокуратура визнала – на відео не що інше, як перешкоджання професійній діяльності журналіста. Про це йдеться на офіційному сайті прокуратури київської області.



За кілька годин до цього на сайті Адміністрації Президента опублікували доручення глави держави: посилити нагляд за додержанням законів з питань свободи слова та оперативно реагувати на їхнє порушення.

Такі історії, як оця, зазвичай, намагаються кваліфікувати як прості хуліганські дії.

Як я і писала, ми докладемо максимум зусиль, щоб чоловік, який фізично перешкоджав знімальній групі виконувати свій обов'язок і зірвав журналістам хід зйомок відповів по закону саме за 171 саттею Кримінального Кодекса – перешкоджання профдіяльності журналістів.

Забудовник каже, що знімальна група була на його приватній власності? При цьому він не надав жодного документа, який би це підтвердив.

Але я не суніваюсь, що в забудовника ця земля може бути офіційно оформлена. Це така особливість ірпінського регіону, де рекреаційний ресурс (ліс, парк) стає "деревинною рослинністю" або "зеленими насадженнями" і далі йде у приватну власність.

Забудовникам та місцевим депутатам плювати не лише на ліс чи парк. Їм все одно навіть, якщо ділянка – це з великою ймовірністю братська могила радянських та німецьких вояків.

Нагадаю, інцидент зі знімальною групою трапився на вулиці Карла Маркса в Ірпені, коли журналісти програми "Вікна-Новини" намагались провести зйомку поблизу з черговим будмайданом.

Що ж робила після сесії про зонування знімльана група на вулиці Карла Маркса? Є доволі цікавий додаток до одного з рішень ірпінської міської ради 2003 року. У ньому перелік мало не 40 парків Ірпеня. Стільки їх було 10 років тому.





Що ж після 10 років місцевого урядництва влада Ірпеня залишила громаді?

Редакція "Вікна-Новини" продовжить висвітлення питань незаконних розподілів рекреаційного та земельного ресурсу в приватну власність.

А всім, хто чинитиме перешкоди знімальним групам будь-яких телеканалів або радійним журналістам чи газетярам, нагадуємо, що 171 стаття Кримінального Кодексу – є. І навіть попри велике бажання списати свої дії на "хуліганку" – нічого не вийде.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Гра в граблі і Конституція на паузі: що на нас чекає зі зміною уряду?

Уже відомо, що три міністерства можуть злити в одне Міністерство ресурсів, до якого увійдуть Міністерство агрополітики, Міністерство довкілля та Міністерство економіки...

Комісія з журналістської етики не друкує мою позицію і пропонує... свою! Де ж передбачена Кодексом ПОВНОТА інформації?

Це серйозна публічна доросла розмова в журналістському секторі про кризу такої інституції, як Комісія журналістської етики. Народний депутат Олександр Горобець вирішив піти проти мене, виборця його округу, до суду і використав для цього "дружнє попередження" Комісії журналістської етики...

Комісія журналістської етики. Що не так з її роботою і які це несе ризики для свободи слова?

Висновки Комісії журналістської етики стають інструментом SLAPP-атак з боку політиків на активізм. Це – стратегічні судові позови проти участі громадян...

Хто з нардепів вирішив стати на захист адвокатів, які захищають зрадників у медіа?

Народні депутати планують найближчим часом розглянути у другому читанні законопроєкт народних депутатів Григорія Мамки (обраний від ексОПЗЖ) та адепта фсб_в_рясах Максима Бужанського (12320) ...

Академічний провал Стефанчука. Як спікер показав свою некомпетентність і підставив Зеленського

На сайті Верховної Ради у картці скандального проєкту 9549, який передбачає нечувані корупційні схеми із землею на Закарпатті, зазначено, що його підписав Руслан Стефанчук і направив на підпис Президенту України Володимиру Зеленському...

6 років без виборів і чому ще не час? Як росія впливала на виборчі процеси в Україні?

В Україні 6 років не було виборів і причина цьому – російсько-українська війна. Кілька місяців тому заяви президента США Трампа, зокрема й про те, що Україна має провести вибори, шокували всіх...