26 лютого 2014, 14:21

Люстрація: як це зробити на рівні місцевої влади

Як журналіст, який 4-й рік з мандатом Коцюбинської селищної ради бореться за збереження Біличанського лісу, вважаю за необхідне поділитись зараз досвідом з усіма, хто розуміє, що країна змінюється не з парламенту, а з сільських, селищних та міських рад.

4 роки тому ми "підключились до матриці" – місцевої влади, поза якою залишились, на жаль, всі мої друзі, які не вибороли мандат.

Читачі просили вести мене на УП блог, щоб інформувати про хід нашого журналістського експерименту.

Робота в раді полягала не лише в збереженні лісу й вирішенні господарських питань селища. Треба було показати, що навіть одна людина може в системі щось змінити разом з командою однодумців ззовні системи і звітувати перед виборцями щороку в тому числі й он-лайн.

До наступних виборів місцевої влади треба було розібратись в природі політиків Приірпіння – вичислити тих "агентів" матриці, які не дають жити громаді належним чином й максимально проінформувати громаду.

Зараз всі члени Партії регіонів та Комуністичної партії, які не вийшли з партії після розгону мирного майдану, мають бути назавжди відсторонені від влади будь-якого рівня.

Але наш моніторинг природи політиків регіону довів – опозиція щільно співпрацює з владою і саме опозиціонери є найбільшими прогульниками рад та подільники дерибанів.

В законі є стаття, яка передбачає можливість втратити мандат, якщо депутат пропускає понад 50 % засідань. Ось картина лише по Ірпінській раді.



Всі журналісти та й прості активні громадяни мають зробити запити в свої ради (запит написати – 5-10 хв), аби знати, хто в раду потрапив для годиться аби вирішувати свої питання й не вів щоденну боротьбу за якість життя громади.

Такий моніторинг за три роки ми провели не лише в Ірпені, але й в Бучі, в Ворзелі, в Коцюбинському. Незабаром закінчимо працювати по Гостомелю. Отже навіть одна людина може цілком відмоніторити весь регіон й оприлюднити дані. Закон "Про доступ до публічної інформації" дає таке право не лише журналістам. Це може зробити кожен з простих громадян. було б бажання.

Коли спілкувались з опозиціонерами, які так само доклали руку до дерибанів, – було відверто гидко чути щось на кшталт: "ми не ходим, бо нас меншість, ми ні на що вплинути не можем..."

Не можете = всі вільні. Я не сприймаю такі слова тим більше від чоловіків у той час, як народила дитину й відвідую практично кожне засідання ради й одна в раді продовжую веду боротьбу з більшістю за збереження Біличанського лісу.

Треба додати, що опозиціонери зріднились з владою й навіть відпочивають разом, про що ми писали у статті про відпочинок депутатів, які повідують для піару столітніх бабусь з пачкою цукерок, а самі жирують.



Для того, щоб донести це все до громади – потрібен свій незалежний сайт, який має мати групи в соцмережах. Звідти активних користувачів з вашого регіону необхідно залучити до колумністики – нехай кожен пише й надсилає матеріали про нагальні питання громади. Це називається громадянська журналістика.

За два роки роботи над селищним сайтом нам вдалось перерости себе й тепер ми інформаційно намагаємось моніторити все Приірпіння. У нас є свої активні колумністи, а загальна кількість дописувачів уже зросла до 3-х десятків.

У надактивний етап використання соцмереж зробити сайт про місцеві події відвідуваним – дуже легко. Фінансові витрати складають на рік близько 200 грн. Але потрібен мінімум один журналіст – редактор, який зможе не лише вичитувати колонки людей, але й готувати новини.

Таким чином не лише члени ПР та КПУ підпадають під по життєву люстрацію. Якщо опозиційні партії надумають йти на вибори – склад опозиціонерів треба жорстко чистити.

І це не безнадійно. В Приірпінні УДАР вигнав з свого складу двох ударівнів, а БЮТ запевнив, що депутат-дерибанник Ірпінської ради Валерій Пєший (на фото – обличчям в ікру), вже вибув з їхніх партійних лав.

Отже є перші результати і в моніторинг має потрпити діяльність кожного депутата з будь-якої партії. Можна з упевненістю сказати, що 80 – 90 % складу рад підпадають під жорстку й безповоротну люстрацію.

Але виникає питання – де взяти людей, які підуть до влади й будуть виконувати свої функції. І тут відповідальність лягає більшою мірою на топ-менеджерів або тих працівників, які виконують керівні функції за природою своєї роботи. Саме вони зможуть провести кризовий менеджмент.

Щодо виборів до Київради, то тут взагалі проблем не має виникати. В столиці сто відсотків є добра сотня порядних людей-менеджерів, які можуть ефективно працювати на громаду.

Я знаю, що хтось може просто не хотіти працювати на благо громади, бо й так завантажений на роботі. Тут відповідь дуже проста: не маєте права. Люди загинули. Загинули воїни для того, щоб у мирний час у нас все було по-іншому.

Генеральний директор Microsoft Дмитро Шимків брав відпустку, щоб бути на майдані. Я точно знаю ще з десяток людей рівня топ-менеджерів, які не просто були на майдані, а активно підвозили шини, закуповували ліки, возили їжу, групувались для перевезення поранених.

Люди, які очолюють юридичні фірми столиці захищали в судах тих, хто їздив на Межигір'я, забезпечували правові висновки від суддів Конституційного Суду в відставці.

Небесна сотня дорогою ціною дали нам шанс.



Тому найближчі роки доведеться забути свої особисті плани й наміри на відпочинок й працювати. Місцеве самоврядування – це не так страшно, як може здаватись.

Через 5 років роботи у нас вже буде кадрова еліта місцевого самоврядування. Тому всі, хто працює і чесно заробляє й до цього не мав жодного відношення до політики, але тямить в менеджменті й може прислужитись громаді – йде свідомо на вибори. Другого шансу не буде.

В цей час ми журналісти маємо розвивати місцеві сайти громад, формувати якісних колумністів регіону і на кожного кандидата влаштовувати інформаційне полювання. Під прицілом мають опинитись не лише депутати ВРУ. Кожен депутат з селища до Верховної ради має відчувати, що він не може не те, що зробити нічого протизаконного, але й навіть дозволити подумати собі про таке.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...