26 лютого 2014, 14:21

Люстрація: як це зробити на рівні місцевої влади

Як журналіст, який 4-й рік з мандатом Коцюбинської селищної ради бореться за збереження Біличанського лісу, вважаю за необхідне поділитись зараз досвідом з усіма, хто розуміє, що країна змінюється не з парламенту, а з сільських, селищних та міських рад.

4 роки тому ми "підключились до матриці" – місцевої влади, поза якою залишились, на жаль, всі мої друзі, які не вибороли мандат.

Читачі просили вести мене на УП блог, щоб інформувати про хід нашого журналістського експерименту.

Робота в раді полягала не лише в збереженні лісу й вирішенні господарських питань селища. Треба було показати, що навіть одна людина може в системі щось змінити разом з командою однодумців ззовні системи і звітувати перед виборцями щороку в тому числі й он-лайн.

До наступних виборів місцевої влади треба було розібратись в природі політиків Приірпіння – вичислити тих "агентів" матриці, які не дають жити громаді належним чином й максимально проінформувати громаду.

Зараз всі члени Партії регіонів та Комуністичної партії, які не вийшли з партії після розгону мирного майдану, мають бути назавжди відсторонені від влади будь-якого рівня.

Але наш моніторинг природи політиків регіону довів – опозиція щільно співпрацює з владою і саме опозиціонери є найбільшими прогульниками рад та подільники дерибанів.

В законі є стаття, яка передбачає можливість втратити мандат, якщо депутат пропускає понад 50 % засідань. Ось картина лише по Ірпінській раді.Всі журналісти та й прості активні громадяни мають зробити запити в свої ради (запит написати – 5-10 хв), аби знати, хто в раду потрапив для годиться аби вирішувати свої питання й не вів щоденну боротьбу за якість життя громади.

Такий моніторинг за три роки ми провели не лише в Ірпені, але й в Бучі, в Ворзелі, в Коцюбинському. Незабаром закінчимо працювати по Гостомелю. Отже навіть одна людина може цілком відмоніторити весь регіон й оприлюднити дані. Закон "Про доступ до публічної інформації" дає таке право не лише журналістам. Це може зробити кожен з простих громадян. було б бажання.

Коли спілкувались з опозиціонерами, які так само доклали руку до дерибанів, – було відверто гидко чути щось на кшталт: "ми не ходим, бо нас меншість, ми ні на що вплинути не можем..."

Не можете = всі вільні. Я не сприймаю такі слова тим більше від чоловіків у той час, як народила дитину й відвідую практично кожне засідання ради й одна в раді продовжую веду боротьбу з більшістю за збереження Біличанського лісу.

Треба додати, що опозиціонери зріднились з владою й навіть відпочивають разом, про що ми писали у статті про відпочинок депутатів, які повідують для піару столітніх бабусь з пачкою цукерок, а самі жирують.Для того, щоб донести це все до громади – потрібен свій незалежний сайт, який має мати групи в соцмережах. Звідти активних користувачів з вашого регіону необхідно залучити до колумністики – нехай кожен пише й надсилає матеріали про нагальні питання громади. Це називається громадянська журналістика.

За два роки роботи над селищним сайтом нам вдалось перерости себе й тепер ми інформаційно намагаємось моніторити все Приірпіння. У нас є свої активні колумністи, а загальна кількість дописувачів уже зросла до 3-х десятків.

У надактивний етап використання соцмереж зробити сайт про місцеві події відвідуваним – дуже легко. Фінансові витрати складають на рік близько 200 грн. Але потрібен мінімум один журналіст – редактор, який зможе не лише вичитувати колонки людей, але й готувати новини.

Таким чином не лише члени ПР та КПУ підпадають під по життєву люстрацію. Якщо опозиційні партії надумають йти на вибори – склад опозиціонерів треба жорстко чистити.

І це не безнадійно. В Приірпінні УДАР вигнав з свого складу двох ударівнів, а БЮТ запевнив, що депутат-дерибанник Ірпінської ради Валерій Пєший (на фото – обличчям в ікру), вже вибув з їхніх партійних лав.

Отже є перші результати і в моніторинг має потрпити діяльність кожного депутата з будь-якої партії. Можна з упевненістю сказати, що 80 – 90 % складу рад підпадають під жорстку й безповоротну люстрацію.

Але виникає питання – де взяти людей, які підуть до влади й будуть виконувати свої функції. І тут відповідальність лягає більшою мірою на топ-менеджерів або тих працівників, які виконують керівні функції за природою своєї роботи. Саме вони зможуть провести кризовий менеджмент.

Щодо виборів до Київради, то тут взагалі проблем не має виникати. В столиці сто відсотків є добра сотня порядних людей-менеджерів, які можуть ефективно працювати на громаду.

Я знаю, що хтось може просто не хотіти працювати на благо громади, бо й так завантажений на роботі. Тут відповідь дуже проста: не маєте права. Люди загинули. Загинули воїни для того, щоб у мирний час у нас все було по-іншому.

Генеральний директор Microsoft Дмитро Шимків брав відпустку, щоб бути на майдані. Я точно знаю ще з десяток людей рівня топ-менеджерів, які не просто були на майдані, а активно підвозили шини, закуповували ліки, возили їжу, групувались для перевезення поранених.

Люди, які очолюють юридичні фірми столиці захищали в судах тих, хто їздив на Межигір'я, забезпечували правові висновки від суддів Конституційного Суду в відставці.

Небесна сотня дорогою ціною дали нам шанс.Тому найближчі роки доведеться забути свої особисті плани й наміри на відпочинок й працювати. Місцеве самоврядування – це не так страшно, як може здаватись.

Через 5 років роботи у нас вже буде кадрова еліта місцевого самоврядування. Тому всі, хто працює і чесно заробляє й до цього не мав жодного відношення до політики, але тямить в менеджменті й може прислужитись громаді – йде свідомо на вибори. Другого шансу не буде.

В цей час ми журналісти маємо розвивати місцеві сайти громад, формувати якісних колумністів регіону і на кожного кандидата влаштовувати інформаційне полювання. Під прицілом мають опинитись не лише депутати ВРУ. Кожен депутат з селища до Верховної ради має відчувати, що він не може не те, що зробити нічого протизаконного, але й навіть дозволити подумати собі про таке.

Іспанський сором. Як у справі Шарія ми не встигли подати документи?

Зранку всі прокинулися і побажали один одному доброго ранку. Звісно, всі щиро радіють тому, що наші спецслужби разом з спецслужбами дружньої нам Іспанії затримали держZрадника Анатолія Шарія...

''Кульок на голову і задавлю! Зустріну в лісі і ви@бу'' Що робить сєпар в ЖЕКу під Києвом?

Знайомтеся, це Олексій Путненко. Його найняли на роботу у комунальне підприємство селища Коцюбинське, де влада в руках "Слуги народу" Сергія Даніша (читай команда забудовника і ексмера Ірпеня Володимира Карплюка)...

Нардеп-мародер Горобець вирішив судитися з Офісом президента?

Коли є зовнішній ворог, патріотичні люди думають про захист суверенітету країни і обороноздатність держави. Загроза має згуртувати тих, хто ще вчора не сів би разом за стіл переговорів...

Що людина забудовника Карплюка робить в нацпарку "Голосіївський"?

Торік інспектором з охорони природно-заповідного фонду у НПП "Голосіївський" призначили Сергія Іванишина. Він балотувався від партії "Нові обличчя" до Гостомельської селищної ради...

Дистанційка: які обирати підручники та застосунки з німецької мови?

Раніше ми обирали підручники і зважали на те, яка лексика і граматика дається для дітей, як ці підручники оформлені. Теми і лексика у підручниках одного й того ж рівня можуть бути більш-менш однаковими навіть у різних видавництвах...

Біличанський ліс. Підкомітет Верховної Ради послав УХУ ЇВШИХ дерибанників куди подалі;)

За Біличанський ліс війна триває вже 12-й рік. Це майже 4 тис га столичної землі – Святошинський район. Щоразу забудовники з Ірпеня намагаються пробитися до центральної влади, щоб завершити те, що почали в далекому 2008 році – незаконно розширити межі селища Коцюбинське...