26 лютого 2014, 14:21

Люстрація: як це зробити на рівні місцевої влади

Як журналіст, який 4-й рік з мандатом Коцюбинської селищної ради бореться за збереження Біличанського лісу, вважаю за необхідне поділитись зараз досвідом з усіма, хто розуміє, що країна змінюється не з парламенту, а з сільських, селищних та міських рад.

4 роки тому ми "підключились до матриці" – місцевої влади, поза якою залишились, на жаль, всі мої друзі, які не вибороли мандат.

Читачі просили вести мене на УП блог, щоб інформувати про хід нашого журналістського експерименту.

Робота в раді полягала не лише в збереженні лісу й вирішенні господарських питань селища. Треба було показати, що навіть одна людина може в системі щось змінити разом з командою однодумців ззовні системи і звітувати перед виборцями щороку в тому числі й он-лайн.

До наступних виборів місцевої влади треба було розібратись в природі політиків Приірпіння – вичислити тих "агентів" матриці, які не дають жити громаді належним чином й максимально проінформувати громаду.

Зараз всі члени Партії регіонів та Комуністичної партії, які не вийшли з партії після розгону мирного майдану, мають бути назавжди відсторонені від влади будь-якого рівня.

Але наш моніторинг природи політиків регіону довів – опозиція щільно співпрацює з владою і саме опозиціонери є найбільшими прогульниками рад та подільники дерибанів.

В законі є стаття, яка передбачає можливість втратити мандат, якщо депутат пропускає понад 50 % засідань. Ось картина лише по Ірпінській раді.Всі журналісти та й прості активні громадяни мають зробити запити в свої ради (запит написати – 5-10 хв), аби знати, хто в раду потрапив для годиться аби вирішувати свої питання й не вів щоденну боротьбу за якість життя громади.

Такий моніторинг за три роки ми провели не лише в Ірпені, але й в Бучі, в Ворзелі, в Коцюбинському. Незабаром закінчимо працювати по Гостомелю. Отже навіть одна людина може цілком відмоніторити весь регіон й оприлюднити дані. Закон "Про доступ до публічної інформації" дає таке право не лише журналістам. Це може зробити кожен з простих громадян. було б бажання.

Коли спілкувались з опозиціонерами, які так само доклали руку до дерибанів, – було відверто гидко чути щось на кшталт: "ми не ходим, бо нас меншість, ми ні на що вплинути не можем..."

Не можете = всі вільні. Я не сприймаю такі слова тим більше від чоловіків у той час, як народила дитину й відвідую практично кожне засідання ради й одна в раді продовжую веду боротьбу з більшістю за збереження Біличанського лісу.

Треба додати, що опозиціонери зріднились з владою й навіть відпочивають разом, про що ми писали у статті про відпочинок депутатів, які повідують для піару столітніх бабусь з пачкою цукерок, а самі жирують.Для того, щоб донести це все до громади – потрібен свій незалежний сайт, який має мати групи в соцмережах. Звідти активних користувачів з вашого регіону необхідно залучити до колумністики – нехай кожен пише й надсилає матеріали про нагальні питання громади. Це називається громадянська журналістика.

За два роки роботи над селищним сайтом нам вдалось перерости себе й тепер ми інформаційно намагаємось моніторити все Приірпіння. У нас є свої активні колумністи, а загальна кількість дописувачів уже зросла до 3-х десятків.

У надактивний етап використання соцмереж зробити сайт про місцеві події відвідуваним – дуже легко. Фінансові витрати складають на рік близько 200 грн. Але потрібен мінімум один журналіст – редактор, який зможе не лише вичитувати колонки людей, але й готувати новини.

Таким чином не лише члени ПР та КПУ підпадають під по життєву люстрацію. Якщо опозиційні партії надумають йти на вибори – склад опозиціонерів треба жорстко чистити.

І це не безнадійно. В Приірпінні УДАР вигнав з свого складу двох ударівнів, а БЮТ запевнив, що депутат-дерибанник Ірпінської ради Валерій Пєший (на фото – обличчям в ікру), вже вибув з їхніх партійних лав.

Отже є перші результати і в моніторинг має потрпити діяльність кожного депутата з будь-якої партії. Можна з упевненістю сказати, що 80 – 90 % складу рад підпадають під жорстку й безповоротну люстрацію.

Але виникає питання – де взяти людей, які підуть до влади й будуть виконувати свої функції. І тут відповідальність лягає більшою мірою на топ-менеджерів або тих працівників, які виконують керівні функції за природою своєї роботи. Саме вони зможуть провести кризовий менеджмент.

Щодо виборів до Київради, то тут взагалі проблем не має виникати. В столиці сто відсотків є добра сотня порядних людей-менеджерів, які можуть ефективно працювати на громаду.

Я знаю, що хтось може просто не хотіти працювати на благо громади, бо й так завантажений на роботі. Тут відповідь дуже проста: не маєте права. Люди загинули. Загинули воїни для того, щоб у мирний час у нас все було по-іншому.

Генеральний директор Microsoft Дмитро Шимків брав відпустку, щоб бути на майдані. Я точно знаю ще з десяток людей рівня топ-менеджерів, які не просто були на майдані, а активно підвозили шини, закуповували ліки, возили їжу, групувались для перевезення поранених.

Люди, які очолюють юридичні фірми столиці захищали в судах тих, хто їздив на Межигір'я, забезпечували правові висновки від суддів Конституційного Суду в відставці.

Небесна сотня дорогою ціною дали нам шанс.Тому найближчі роки доведеться забути свої особисті плани й наміри на відпочинок й працювати. Місцеве самоврядування – це не так страшно, як може здаватись.

Через 5 років роботи у нас вже буде кадрова еліта місцевого самоврядування. Тому всі, хто працює і чесно заробляє й до цього не мав жодного відношення до політики, але тямить в менеджменті й може прислужитись громаді – йде свідомо на вибори. Другого шансу не буде.

В цей час ми журналісти маємо розвивати місцеві сайти громад, формувати якісних колумністів регіону і на кожного кандидата влаштовувати інформаційне полювання. Під прицілом мають опинитись не лише депутати ВРУ. Кожен депутат з селища до Верховної ради має відчувати, що він не може не те, що зробити нічого протизаконного, але й навіть дозволити подумати собі про таке.

powered by lun.ua

Бучанська райрада запустила схему дерибану Біличанського лісу

Депутат Бучанської райради від "Свободи" Ігор Ополінський повідомив, що 20 жовтня рада буде розглядати питання збільшення меж селища Коцюбинське...

Вертикаль Зеленського допомагає дерибанникам Біличанського лісу

Вертикаль Зеленського – ОДА – підготувала на розгляд депутатів облради схему Київщини. За неї депутати не додивившись успішно проголосували 9 вересня...

Вертикаль Зеленського допомагає дерибанникам Біличанського лісу

Вертикаль Зеленського – ОДА – підготувала на розгляд депутатів облради схему Київщини. За неї депутати не додивившись успішно проголосували 9 вересня...

Скільки ексмеру Ірпеня коштувала премія "Літературної України"?

Подивився ексмер Ірпеня Володимир Карплюк на Іллюшу Киву й подумав: "Чим я гірший? Хай не буду наукивцем, буду лавреатом-літератором". Парадоксально, що політик, який реально роками нищить зелений Ірпінь – рекреаційну зону, де відпочивали літератори, отримує премію газети "Літературна Україна"...

Нахіба Разумков став фотозоною для Карплюка і відкривав добудову до школи в Ірпені?

Політики в школі – це крінж. У Русі ЧЕСНО ми не втомлюємося це повторювати. Нахіба батькам дивитися на політиків у перший день школи. Ми, батьки, хочемо провести дітей до школи і піти на роботу...

Хто підсунув Зеленському ексрига Федорука до держнагороди?

Рубрика "3,14зда глазам" Це коли на 30 річницю незалежності дають держнагороду махровому ригу меру Бучі Федоруку. Після побиття студентів на Майдані у 2013 році моя колега Олена Жежера телефонувала всім мерам регіону з одним-єдиним питанням: коли вони виходять з Партії регіонів і складають партквиток...