16 квітня 2014, 16:05

Заступник голови КОДА – сподвижник дерибанників Біличанського лісу

У Київській облраді скандальне призначення. Нас, захисників лісу, воно не може залишити байдужими, бо як слушно написав журналіст-еколог Олег Листопад, ліси захищали особливо в період війни.

Але є такі мародери, яких у дерибанах тисяч гектарів Біличанського лісу не зупинить навіть війна. Тому призначення Олега Корбана на посаду заступника голови ОДА не могло залишитись непоміченим не лише журналістами, а й народними депутатами.

"За дерибаном Біличанського лісу стоїть Губський. У мене принаймні така інформація. Зараз заступником голови Київської обладміністрації призначили Олега Корбана – це навіть не на 100, а на 200 % людина Губського," – повідомив нардеп, який побажав залишитись невідомим.

"Чинний голова КОДА Шандра, виходить, разом з Губським та Корбаном – це організоване злочинне угрупування. Бо не може Шандра не розуміти, кого бере в заступники. Або він з ними, або ідіот. Опозиція прийшла до влади й вони тепер, очевидно, на новій хвилі думають, як протягнути нові межі й далі нищити ліс," – додає нардеп.

Наприкінці минулого тижня проти призначення Корбана виступили представники громадських організацій, які звинувачують його у фальсифікаціях на минулих виборах. А у 2012 році Корбан очолив штаб кандидата в народні депутати від Партії регіонів.



У Верховній Раді проти такого призначення в обладміністрації вже виступило кілька депутатів.

"Погодження Адміністрації Президента Корбан не отримував. Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак призначив його, очевидно, бо дуже сильно хотів. Зазвичай, такі кандидатури узгоджуються з АП. Тому я та народні депутати Бондарев та Зубко ініціювали постанову, щоб Семерака зняли з посади," – розповідає нардеп Володимир Полочанінов.

Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак стверджує, що Корбана він особисто на посаду не призначав:

"Міністр Кабінету Міністрів не призначає, згідно з посадовими обов'язками, заступників чи голів облдержадміністрацій".

На сесії Коцюбинської селищної ради, яка відбулась 15 квітня, селищний голова Вадим Садовський та секретар ради Олександр Ковтач наголосили місцевим депутатам, що всі запити щодо погодження межі Коцюбинського, влада якого самозахопила Біличанський ліс і подери банила між депутатами і підставними, треба оновити і звернутися за допомогою вже до нової влади.

"Треба оновити запити. Нова влада. Нова держава," – пояснює кого треба просити про сприяння у дерибані Біличанскього лісу секретар-регіонал Олександр Ковтач.

Наші джерела повідомили, що в облраді вже є лобі, яке має протягнути це питання на позачерговій сесії облради, яка відбудеться 17 квітня, або на наступній черговій сесії.

"У порядку денному щодо меж Коцюбинського і Гостомеля питань немає. Але можуть з голосу винести," – зазначає депутат облради від УДАРу Леонід Танцюра.

Зараз в Адміністрації Президента дійсно готуються підписати указ про створення національного парку на території Біличанського лісу.

Про це свідчить відповідь на звернення депутата Володимира Ар'єва, датоване початком квітня.



Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак зазначив, що проект указу щодо створення нацпарку на території Біличанського лісу Адміністрація Президента направила до Кабміну з метою актуалізації:

"До 24 квітня уряд повинен розглянути. Кабмін намагається у найкоротші терміни розглянути це питання, щоб потім відправити проект указу на розгляд Адміністрації Президента".



Текст попереднього проеку указу ми вже отримали на журналістський запит і зараз чекаємо документів від Мінекології, яке чомусь зволікає.

Ми хочемо переконатись, що межа, яка фігурує в додатку до указу, відповідає тим нашим вимогам, які ми з самого початку виставили до влади.

Нагадаю, що під зверненням за Нацпарк лише за місяць ми зібрали близько 15 тисяч підписів.

Сьогодні екологи пікетують мінекології. Тема Біличанськоголісу – одна з ключових.



"Ми звертаємося до в.о. Президента Турчинова невідкладно підписати указ про створення на цій території національного парку, бо зараз функція лісу – це не лише буферна зона, яка захищає нас від наслідків чорнобильської катастрофи чи подібних техногенних катастроф," – пояснює коцюбинчанин Андрій Скіпальський.

"Ліс – це стратегічний захист мегаполісу і від ворога. У цьому лісі, до речі, заготовляли дрова на майдан і Кубів про це точно знає. Ми з ним зв'язувались і доправляли у найлютіші холоди дрова для майданівців," – додає Скіпальський.

Турчинов може увійти в історію й зробити те, чого громада чекає уже 5 років. Одним своїм підписом він може врятувати понад 6 тисяч гектарів лісу й захистити народне багатство.

І це прямий обов'язок Турчинова, з огляду за те, що всі ми виборюємо державу, де інтереси народу на першому місці.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...