10 грудня 2014, 13:37

Нардепи-журналісти (Лещенко, Наєм, Червакова, Соболєв&Co), запрошую до суду!

Маючи відео нападу на знімальну групу ми другий рік доводимо те, що мало місце перешкоджання журналістській діяльності.



Першу інстанцію ми програли й півроку штурмуємо апеляційний суд.

Після подій в країні й після того, як у парламент пройшли в тому числі наші колеги, було розуміння того, що апелцію за наявних доказів ми не повинні програти.

І ось моє джерело повідомило, що суд готує на засідання, яке відбулось у понеділок, саме ухвалу, а не вирок.

Ухвала для нас – це два варіанти: або справу повертають в першу інстанцію, або залишають рішення Ірпінського суду в силі. А це рішення на користь забудовника Табалюка, який перешкоджав журналістській діяльності.



На судове засідання на знак солідарності прийшли інші колеги-телевізійники. Всім каналам було традиційно відмовлено у праві на зйомку, хоча тут не слухається справа про всиновлення і т п. Тут під забороною знімати слухається справа про свободу слова.

"Я був у залі засідань і не міг зрозуміти, як судді могли сказати, що не доведено, що СТБ – це засіб масової інформації. Журналісти інших каналів почали сміятись і преглядатись поміж собою, бо вони, виходить, за такою логікою, теж не є представниками засобів масосої інформації," – розповідає журналіст Сергій Огородник, який був у залі.

"Далі більше. Кореспондентці Ірині Драбок судді зауважили, що вона за документами є саме кореспондентом, а не журналістом. В той час справа слухається за ст.171 Кримінального кодексу України "Перешкоджання законній професійній журналістській діяльності". Коли суддям було зачитано законодавче визначення терміну "журналіст", то судді вирішили... долучити роздруківку закону до матеріалів справи. А заодно вирішили, за клопотанням прокурора, долучити до справи ще й пакет документів (вони самі не знали, який перелік документів потрібно зібрати) на підтвердження того, що – увага! – телеканал СТБ є засобом масової інформації (ЗМІ)! ". – додає Огородник.

Можливо судді бояться, що їх покажуть людям і про них дізнаються?

Ось хто слухає справу й системно не хоче потрапляти в кадр. Очевидці розпіднали в інтернеті фото судді Авраменко Миколи.



Йому допомагає Віктор Димарецький.



Третьому слузі Феміди – Говорусі – поталанило. В Інтернеті ми поки не знайшли його фото.

Свою заплановану ухвалу судді не насмілились винести при такій кліькості журналістів і перенесли справу на 17 грудня. Засідання в Апеляційному суді Київської області на Володимирській 15 відбудеться о 12:00. (Номер судової зали засідань буде вказаний на 1-му поверсі дошки оголошень суду).

Я дуже прошу журналістів, які отримали від народу мандат у Верховну Раду, прийти на це засідання. Зокрема Ольгу Червакову, яка працює у профільному комітеті з питань совбоди слова.

Також запрошую на засідання нардепа, а в минулому журналіста, Єгора Соболєва. Може у залі суду, де слухається справа щодо свободи слова й забороняється зйомка, у Соболєва з'явиться люстраційне натхнення.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...