18 березня 2015, 07:26

Місцеві вибори: чесна весна – відповідальна осінь

Ситуація в Україні, яку силоміць намагаються розділити, нагадує мені дискурс, що років10 тому виник в Індії.

Його суть висвітлює цей відеоролик про дві Індії: корумповану, бюрократичну країну, що живе минулим, і відкриту до реформ, нову Індію, що спрямована у майбутнє.

Ролик був відзнятий в рамках промоції спецпроекту журналістів Times of India Group – одного з найбільших медіахолдингів країни – із пошуку та підтримки молодих неупереджених управлінців, що здатні будуть творити Індію майбутнього.У скрутний для держави період журналісти спробували допомогти і державі, і протоеліті.

Якщо до цього доросли журналісти в Індії, то в Україні – де ми мали понад рік часу на непрості постмайданні роздуми – медійники мають розуміти, що без нашої допомоги місцевим громадам та активістам майже неможливо пробитися. А без оновлення на місцевому рівні депутатів, що посіли крісла за часів Януковича, годі чекати змін.

Ефективне місцеве самоврядування – це потужний фундамент для всієї держави.

Після 10-ти років на СТБ я з найближчими колегами замислилась, де ми зможемо діяти найефективніше.

Попри низку цікавих пропозицій, в тому числі й від телевізійників, за які я дуже вдячна колегам, ми, порадившись, вирішили допомогти громадському руху ЧЕСНО.

У лютому до мене завітав активіст донецького Євромайдану Валентин Краснопьоров, який захопився ідеєю створення у прифронтових містах сайтів громад на прикладі нашого Приірпіння. Ми на той час уже створили у прифронтовому Дзержинську місцеве ЗМІ й завжди готові передавати досвід далі.

Уже наступного дня головний координатор руху ЧЕСНО Андрій Круглашов переконував нас, що з таким досвідом роботи не лише в ЗМІ, а й з місцевими громадами Києва та області, ми можемо допомогти й вибудувати регіональну мережу контролерів місцевої влади в інших областях України.

В Україні війна триває на двох фронтах. Перший фронт на передовій воює в тому числі й задля того, щоб змінилась держава. Місцеве самоврядування держави – це по суті наш другий фронт.

Та добитись якісних змін на місцевому рівні можна тільки разом з місцевими активістами.

Тому для старту ми беремо Київ, Харків, Львів, Одесу та Північну Донеччину (як регіон, де будемо допомагати, зокрема, головному координатору Сильних Громад Донеччини Краснопьорову).

У цих та інших містах обласного значення ЧЕСНО гуртує активістів для контролю над чинною владою.Під також приціл візьмемо процес висунення кандидатів від партій на місцевих виборах, програми партій та кандидатів у мери та навчання контролю за ходом кампанії задля недопущення до влади кандидатів, що не відповідають критеріям ЧЕСНО.

У містах, де нам вдасться згуртувати сильні команди активістів, наступним кроком стане налагодження співпраці з місцевими ЗМІ та проведення антикорупційних розслідувань, а після виборів ми й надалі допомагатимемо контролювати вже обрану на місцях владу.

Яким містам ми допомагатимемо, окрім обраних для старту, – залежить від вас. Чим більше буде в населеному пункті активістів, готових контролювати владу, тим більше шансів, що у вашому обласному центрі ми згуртуємо серйозну команду й зможемо втілити задумане.

Другого шансу для нас, як для країни, може вже не бути. Я про це думаю щоразу, коли їду в офіс ЧЕСНО через центр міста.

Коли їдеш Михайлівською, розумієш: зараз буде Інститутська... І в очах одразу виникають кадри з розстрілом людей, які йшли без зброї проти куль...Історія про батька, який упізнав блакитну каску 19-річного сина – Устина Голоднюка.(Мій земляк Ігор Домбровський на Інститутській має місце, де хоче побути насамоті. Він там був у ті ночі й навесні рік тому пішов воювати на фронт і щоразу просить нас про одне: не здавати другий фронт).

На Європейській площі перше, що згадуєш – це стендап Женьки Мотрич – журналістки "Вікон". Постріл, коли вона йшла перед камерою, і її слова про те, що вперше в житті стало реально страшно.Тепер маленька Женька, яка стояла під кулями, стала молодою мамою. І її дитина, як і всі наші діти і всі ми, заслуговує на мирне небо та гідну країну.

Після Європейської площі дорога йде вулицею Грушевського. І тут перед очима Нігоян, Жизневський... І десятки тих, хто віддав тоді життя точно не для того, щоб один клан при владі змінив інший.

А далі Кабмін і ВРУ, де у головних ролях майже все – без змін.

Є чітке усвідомлення того, що ми не маємо права програти і, якщо хочеться справжніх змін, то вони мають розпочатися не згори країни, а з місцевих громад – нашого другого фронту.

Прошу всіх свідомих колег-журналістів у Києві та в усіх куточках України долучитися і допомогти своїм місцевим громадам. У цьому питанні я абсолютно згодна з тим, що написав Майкл Щур. Кожен має воювати на своєму фронті.З власного досвіду скажу, що громади за підтримки журналістів можуть досягнути неабияких результатів. Лише за останній рік нам у себе вдалося змінити ситуацію в історії з Біличанським лісом та Бучанським межигір'ям.

Виборці мають право знати, що у них за депутати й до яких корупційних схем вони причетні.Тому громадський рух ЧЕСНО запрошує приєднатися журналістів, активістів та місцевих політиків нової генерації до чесної весни. Попереду у кожного з нас – відповідальна осінь.

Ірина Федорів, координатор регіональної мережі громадського руху ЧЕСНО

Контакти:

pigmaliones # gmail.com

https://www.facebook.com/ivanka.bek

powered by lun.ua

Скільки ексмеру Ірпеня коштувала премія "Літературної України"?

Подивився ексмер Ірпеня Володимир Карплюк на Іллюшу Киву й подумав: "Чим я гірший? Хай не буду наукивцем, буду лавреатом-літератором". Парадоксально, що політик, який реально роками нищить зелений Ірпінь – рекреаційну зону, де відпочивали літератори, отримує премію газети "Літературна Україна"...

Нахіба Разумков став фотозоною для Карплюка і відкривав добудову до школи в Ірпені?

Політики в школі – це крінж. У Русі ЧЕСНО ми не втомлюємося це повторювати. Нахіба батькам дивитися на політиків у перший день школи. Ми, батьки, хочемо провести дітей до школи і піти на роботу...

Хто підсунув Зеленському ексрига Федорука до держнагороди?

Рубрика "3,14зда глазам" Це коли на 30 річницю незалежності дають держнагороду махровому ригу меру Бучі Федоруку. Після побиття студентів на Майдані у 2013 році моя колега Олена Жежера телефонувала всім мерам регіону з одним-єдиним питанням: коли вони виходять з Партії регіонів і складають партквиток...

Хто підсунув Зеленському ексрига Федорука до держнагороди?

Рубрика "3,14зда глазам". Це коли на 30 річницю незалежності дають держнагороду махровому ригу меру Бучі Федоруку. Після побиття студентів на Майдані у 2013 році моя колега Олена Жежера телефонувала всім мерам регіону з одним-єдиним питанням: коли вони виходять з Партії регіонів і складають партквиток...

Як директором ліцею протягують людину з вертикалі Президента – Львівщина

Директором Миколаївського професійного ліцею (Львівська область) можуть з порушеннями низки вимог призначити Тараса Олійничка. Трудовий колектив підтримав його аж 2 голосами...

Слуга народу VS УДАР: хто дозволяє гопніку захоплювати нацпарк столиці?

12 років ми боролися за Біличанський ліс. Це тепер нацпарк в межах Києва, межа винесена в натуру і це видно на кадастровій карті. Але кожна центральна влада в країні дає свою франшизу дерибанникам з Приірпіння...