24 лютого 2023, 15:25

Як збивали ''земельні'' закони, які з Банкової лобіював заступник Єрмака

23 лютого під час засідання парламенту вдалося збити дуже шкідливі законодавчі ініціативи. Стосувалися вони землі – надзвичайно дорогого і невідновлювального ресурсу держави.

Перший проєкт (8178-1) пропонував спростити зміну цільового призначення землі. Тобто прикриваючись питаннями відбудови лобісти недоброчесних забудовників готували дуже конкретну схему, яка максимально спрощує забудовникам життя. Дуже просто можна було б змінити цільове призначенні сільськогосподарської землі і надати її, наприклад, під висотки.

Отже, якщо президент підпише а не ветує містобудівну "реформу" (N5655), то у нас може бути якість будівництва висоток, як в Туреччині. Адже однією з новел 5655 є приватний містобудівельний контроль. Там після трагедії, яку спричинив землетрус, йдуть арешти забудовників через порушення норм і стандартів.

Другий проєкт (8225) пропонує примусово вилучати земельні ділянки та майно з комунальної власності з мотивів суспільної необхідності для будівництва або реконструкції об'єктів критичної інфраструктури "без виплати грошової компенсації".

Рух ЧЕСНО оприлюднив детальний аналіз цих двох законопроєктів перед засіданням і звернувся до нардепів з проханням не підтримувати такі ініціативи. Після цієї публікації представників Руху ЧЕСНО покликали на Банкову. Запрошення ми отримали від заступника голови ОП та ексрегіонала Ростислава Шурми.

Шурма і його команда намагалися переконати нас, що ці законопроєкти просто чудові, і що вони з нардепами по голосах "усе вирішать". Заступник Андрій Єрмака перед засіданням парламенту як відчував, що голосів його лобістські проєкти не назбирають. І вийшов із комунікаціями у ЗМІ за день до розгляду проєктів у залі. Не допомогло.



А для того, щоб "не допомогло", Рух ЧЕСНО інформував народних депутатів, що за ці ініціативи голосувати не можна. Ми вдячні тим, хто дуже якісно працював в залі над адвокацією. Це безцінно в умовах, коли ми не можемо бути в кулуарах і самі розмовляти з народними обранцями.

У парламенті за проєкт 8178-1 дали 187 голосів. З них "Слуги народу" – менше 140. Примітно, що голова фракції Давид Арахамія не підтримав проєкт, а от голова партії СН, яка лобіювала містобудівну "реформу" Олена Шуляк голосувала "за".

Традиційно ситуацію намагалися врятувати уламки ОПЗЖ. Держзрадник Юрій Бойко і його команда "Платформа за життя та мир" дуже старалися, як і "Відновлення України". Розкол по голосах у самій фракції "слуг" був таким сильним, що не допомогли ні голоси "За майбутнє", ні "Довіри", яка, до речі, дала найбільший відсоток голосів за цей проєкт.



ЄС та "Батьківщина" не дали жодного голосу. А у "Голосі" підтримав лише Володимир Цабаль.

Щодо другого законопроєкту, то його зняли з порядку денного. Зрозуміло, що на нього не було б голосів. Можливо, його ще намагаються врятувати.

В умовах воєнного стану робота парламенту відбувається у закритому режимі. Суспільство не знає ані дати засідання, ані порядку денного. Особливу роль тут відіграють народні депутати, які вчасно інформують громадський сектор і журналістів. І те, що журналістам вдається вчасно дізнаватися про подібні корупційні ініціативи, навіть лобізм попри заступника Єрмака, дуже хороший знак.

Тому закликаємо народних депутатів і далі інформувати нас про те, що буде розглядати парламент. Це одна з ключових функцій народного депутата саме зараз – дати можливість суспільству впливати на ухвалення рішень.

Хоча, частину небезпечних законопроєктів недоброчесним політикам таки вдається протягувати через парламентську залу. Так було з містобудівною "реформою" (N5655), яку прийняли 228 голосами. І тепер суспільство чекає від Володимира Зеленського: чи ветує він цей проєкт, як того вимагають громадяни України.

Саме щоб якнайкраще висвітлювати роботу парламенту Радіо НВ і Рух ЧЕСНО запускають спільний проєкт "ЧЕСНО про парламент". Щосуботи починаючи з 25 лютого о 14:00 ми із ведучим програми Олексієм Тарасовим будемо розповідати, що ж відбувається у Верховній Раді та нашій політиці, і як ці процеси впливають на наше життя і відбудову України.

Перший етер відбудеться завтра. Не пропустіть.

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...

Скандальний проєкт рішення Київрада переносить. Що хочуть змінити у регламенті?

Сьогодні на засіданні Київради у порядку денному є проєкт рішення, яке викликало резонанс. Авторами цієї ініціативи є секретар Київради Володимир Бондаренко та голова регламентної комісії Леонід Ємець ("Європейська солідарність") ...