24 лютого 2023, 15:25

Як збивали ''земельні'' закони, які з Банкової лобіював заступник Єрмака

23 лютого під час засідання парламенту вдалося збити дуже шкідливі законодавчі ініціативи. Стосувалися вони землі – надзвичайно дорогого і невідновлювального ресурсу держави.

Перший проєкт (8178-1) пропонував спростити зміну цільового призначення землі. Тобто прикриваючись питаннями відбудови лобісти недоброчесних забудовників готували дуже конкретну схему, яка максимально спрощує забудовникам життя. Дуже просто можна було б змінити цільове призначенні сільськогосподарської землі і надати її, наприклад, під висотки.

Отже, якщо президент підпише а не ветує містобудівну "реформу" (N5655), то у нас може бути якість будівництва висоток, як в Туреччині. Адже однією з новел 5655 є приватний містобудівельний контроль. Там після трагедії, яку спричинив землетрус, йдуть арешти забудовників через порушення норм і стандартів.

Другий проєкт (8225) пропонує примусово вилучати земельні ділянки та майно з комунальної власності з мотивів суспільної необхідності для будівництва або реконструкції об'єктів критичної інфраструктури "без виплати грошової компенсації".

Рух ЧЕСНО оприлюднив детальний аналіз цих двох законопроєктів перед засіданням і звернувся до нардепів з проханням не підтримувати такі ініціативи. Після цієї публікації представників Руху ЧЕСНО покликали на Банкову. Запрошення ми отримали від заступника голови ОП та ексрегіонала Ростислава Шурми.

Шурма і його команда намагалися переконати нас, що ці законопроєкти просто чудові, і що вони з нардепами по голосах "усе вирішать". Заступник Андрій Єрмака перед засіданням парламенту як відчував, що голосів його лобістські проєкти не назбирають. І вийшов із комунікаціями у ЗМІ за день до розгляду проєктів у залі. Не допомогло.



А для того, щоб "не допомогло", Рух ЧЕСНО інформував народних депутатів, що за ці ініціативи голосувати не можна. Ми вдячні тим, хто дуже якісно працював в залі над адвокацією. Це безцінно в умовах, коли ми не можемо бути в кулуарах і самі розмовляти з народними обранцями.

У парламенті за проєкт 8178-1 дали 187 голосів. З них "Слуги народу" – менше 140. Примітно, що голова фракції Давид Арахамія не підтримав проєкт, а от голова партії СН, яка лобіювала містобудівну "реформу" Олена Шуляк голосувала "за".

Традиційно ситуацію намагалися врятувати уламки ОПЗЖ. Держзрадник Юрій Бойко і його команда "Платформа за життя та мир" дуже старалися, як і "Відновлення України". Розкол по голосах у самій фракції "слуг" був таким сильним, що не допомогли ні голоси "За майбутнє", ні "Довіри", яка, до речі, дала найбільший відсоток голосів за цей проєкт.



ЄС та "Батьківщина" не дали жодного голосу. А у "Голосі" підтримав лише Володимир Цабаль.

Щодо другого законопроєкту, то його зняли з порядку денного. Зрозуміло, що на нього не було б голосів. Можливо, його ще намагаються врятувати.

В умовах воєнного стану робота парламенту відбувається у закритому режимі. Суспільство не знає ані дати засідання, ані порядку денного. Особливу роль тут відіграють народні депутати, які вчасно інформують громадський сектор і журналістів. І те, що журналістам вдається вчасно дізнаватися про подібні корупційні ініціативи, навіть лобізм попри заступника Єрмака, дуже хороший знак.

Тому закликаємо народних депутатів і далі інформувати нас про те, що буде розглядати парламент. Це одна з ключових функцій народного депутата саме зараз – дати можливість суспільству впливати на ухвалення рішень.

Хоча, частину небезпечних законопроєктів недоброчесним політикам таки вдається протягувати через парламентську залу. Так було з містобудівною "реформою" (N5655), яку прийняли 228 голосами. І тепер суспільство чекає від Володимира Зеленського: чи ветує він цей проєкт, як того вимагають громадяни України.

Саме щоб якнайкраще висвітлювати роботу парламенту Радіо НВ і Рух ЧЕСНО запускають спільний проєкт "ЧЕСНО про парламент". Щосуботи починаючи з 25 лютого о 14:00 ми із ведучим програми Олексієм Тарасовим будемо розповідати, що ж відбувається у Верховній Раді та нашій політиці, і як ці процеси впливають на наше життя і відбудову України.

Перший етер відбудеться завтра. Не пропустіть.

Скандальний проєкт рішення Київрада переносить. Що хочуть змінити у регламенті?

Сьогодні на засіданні Київради у порядку денному є проєкт рішення, яке викликало резонанс. Авторами цієї ініціативи є секретар Київради Володимир Бондаренко та голова регламентної комісії Леонід Ємець ("Європейська солідарність") ...

Тиск з боку Шуляк та Кубракова. Чому скасували мої лекції в Міжнародному республіканському інституті (IRI)?

Близько 5 років я працюю лектором у Міжнародному республіканському інституті (IRI). У мене офіційно підписаний контракт. За цей час я розробила більше 10 авторських лекцій тому, що на них був попит, люди в регіонах мають запит на те, щоб дізнаватися більше і розвиватися...

Публічні консультації і відновлення. Про що говорить за лаштунками Шуляк і до чого тут "слайдодрочери"?

Велика відбудова – великі гроші. Лобісти скандальної містобудівної "реформи" 5655, яка несе корупційні ризики, відступати не збираються. Зараз на рівні деяких політичних діячів триває масована кампанія з дезінформації міжнародних донорів, що не тільки перешкоджає реформам у країні, але і несе ризики прийняття необ'єктивних рішень партнерами...

Адвокати Богуслаєва та Киви і майбутні вибори. Чому на адвокатів зрадників слід звертати увагу саме зараз?

Зараз особливу увагу треба звертати на тих адвокатів, хто системно представляє в суді інтереси зрадників, "суддів майдану" та інших шкідників державності...

Судова реформа. Хто з суддів Верховного Суду і чому зараз під прицілом у кремлівської мережі Telegram-каналів?

Росія робить все, щоб послабити судову систему. Це одна зі стратегічних цілей, бо суди – це третя гілка влади, а значить основа державності. Навіть інші дві гілки влади – Верховна Рада і Кабінет Міністрів, – коли виникають питання, зрештою, звертаються до суду...

Російський слід. За які кошти 28 лютого 2022 мама Дубінського купила нерухомість в Барселоні?

Мати нардепа Олександра Дубінського, якого підозрюють у державній зраді, пенсіонерка Алла Березовська, відома всій країні після фрази політика "мама любит скорость", придбала квартиру в Барселоні 28 лютого 2022 року – через 4 дні після початку повномасштабного вторгнення...