19 квітня 2023, 11:43

Нардеп ''Слуга народу'' Горобець подав на мене до суду

Народний депутат Олександр Горобець ("Слуга народу") подав на мене до суду. Я виборець, який мешкає на його окрузі N95 (Київщина). Політик прагне захистити свою честь і гідність. Його обурив мій блог, який я написала більше року тому. Судовий позов – це не єдиний інструмент, яким на мене намагаються вплинути.

Те, що останнім часом проти мене активізувалися такі інструменти як поліція та суд, я пов'язую з тим, що веду активну громадську діяльність і активно протидію дерибану Біличанського лісу і скандальній містобудівній "реформі" (#5655) . Горобець голосував, до речі, за цю "реформу". Воно і не дивно.

Нагадаю, що на одного з експертів Георгія Могильного подала в суд голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк. Він теж дозволив собі називати речі своїми іменами, коли говорив про "реформу". Шуляк суд вже встигла програти, бо звернулася до суду восени.

А Горобець восени замовив лінгвістичну експертизу мого блогу і в суд пішов у січні цього року. "Українська правда" теж сторона у справі, оскільки я веду тут блог вже десь більше 13 років.

Позов до суду пішов після того, як петиція з вимогою вето 5655 набрала голоси.

Моя справа слухатиметься у Ірпінському міському суді. Ірпінь давно захоплений командою дерибанників ексмера цього міста – Володимира Карплюка. Тому легко не буде. Головна мета – чинити тиск, щоб мінімалізувати мій час на дописи і активну громадську діяльність.

Більше того, захисницею Горобця є Яна Городок – депутатка від "Слуг народу" Ірпінської міської ради. Ми зверталися до партії, аби її відкликали, бо у всіх маркерних голосуваннях вона була за одно з дерибанниками, але цього за два роки так і не сталося.

Чи є яйця?

Народний депутат в КНІДСЕ замовив експертизу. Зокрема щодо питання "яєць". Він не просить визнати вираз "без яєць" недостовірною, а просто такою, яка його ображає.

Тому замовлена саме лінгвістична експертиза, яка спрямована на дослідження виключно слів.:) Лінгвісти пояснили йому дуже чітко: "без яєць" (а це словосполучення було вжите в блозі) – це коли нема стійкості і сили волі. Ще кажуть не тільки нема яєць, а нема стрижня.



Ну от саме про відсутність сили духу і стрижня і йшлося у блозі. Що кандидат Горобець з кандидатом Карплюком ворогував на перегонах, клон був у Горобця, який забрав немало голосів, а тепер Горобець з командою Карплюка прекрасно взаємодіють. Ось реальні борди, які були у Приірпінні.



А ось фотожаби, на які виборців надихнула робота Горобця. Бо ті, хто слідкують за політикою, чудово розуміють, що відбувається в регіоні.



Сума, яку хоче отримати Горобець у цій справі за честь і гідність – 2 грн.

Якби ж такі ціни були на яйця під час закупівель... Але ж наголошували, що ціна залежить від кілограмажу... Тому, зрештою, ціна завжди залежить від розміру яєць. Ну, це нам вже пояснили, ми тепер краще розуміємо ціноутворення, коли мова про яйця.

До речі, за лінгвістичну експертизу Горобець хоче повернути собі понад 18 000 грн. Оце уявіть, який рівень депутата, що він не може сам зрозуміти значення фразеологізму: "що дурному з гори котитися" або те, що без яєць – це людина, яка не має характеру, сили волі і духу... Треба експертиза. Звернувся б мій депутат до мене, я б все йому популярно розтлумачила.

Але ж він цілий доктор філософії (додав це до матеріалів справи), як і свідоцтво про підвищення кваліфікації. Звісно, що і про подяку від голови селища Коцюбинське Сергія Даніша не забув.

До речі після звернення Даніша селищу, як "деокупованій громаді" дали кілька мільйонів бюджетних коштів. Хоча ми не були окуповані жодного дня. А Горобця, як і його колегу Андрія Клочка з "Слуги народу" нагородили медальками "За оборону Коцюбинського". Саме через блог про таке нагородження мене викликали в поліцію.



Так от грамота, всі ці рИгалії, піар з медальками – це вже неоспоримий доказ того, що Горобець від взаємодії з командою Карплюка отримує вигоду. Далі це розкручує, піариться, щоб мати кращий рейтинг. І сам Горобець не забуває себе постити на врученні грамот і медальок.



Що у нас відбулося за цей рік в регіоні? Дерибанники із застосуванням різних інструментів цілеспрямовано і системно планують кампанію, щоб тиснути і впливати на мою громадську діяльність в регіоні. Зокрема після того, як ОАСК прийняв у свій останній день роботи у грудні 2022 року ганебне рішення на користь Коцюбинської селищної ради, по суті створив рішення на користь того, що Біличанський ліс – це нібито земля, якою може розпоряджатися селищна рада.

З огляду на те, що я посилено здійснюю громадський контроль процесу підготовки документів і якісної доказової бази до апеляції з боку КМДА, Мінекології, прокуратури, то дії з боку забудовників є не просто тиском. Це спроба знизити мою ефективність у громадському контролі, залишивши менше часу на захист невідновлювального ресурсу держави – Біличанського лісу.

Але тепер вже не тільки історія з Біличанським лісом їх тригерить. Оскільки Буча і Ірпінь зазнали величезних руйнацій – тут дерибанники чекають на відбудову. Саме на цих ресурсах вони захочуть поживитися. І їм дуже стане в нагоді непідписаний ще 5655. Це по суті може бути картельна змова всіх недоброчесних забудовників, які прагнуть мати контроль над ресурсами.

Тому посипалися суди проти активістів, зокрема по Могильному. Намагаються приструнити тих небагатьох, хто ще називає речі своїми іменами.

На якій підставі суд відмовив Шуляк?

Олена Шуляк – народна депутатка і голова партії "Слуга народу". Суд їй відмовив у позові проти Могильного з дуже простих і очевидних причин. І теж у справі була лінгвістична експертиза. Методи ті самі.



Народний депутат – публічна особа. А такі особи можуть зазнавати гострої та сильної громадської критики у ЗМІ з приводу того, як вони виконують свої функції.



А наш Верховний Суд додав, що такі особи беруть на себе обов'язок носити і поєднувати з цими повноваженнями тягар, до складу якого входить зокрема і певний дискомфорт від критичного ставлення до влади, а тому межа допустимої критики щодо такої особи є значно ширною.

Спеціально для нардепа мого округу виділяю суть: зазнавати гострої та сильної громадської критики, поєднувати разом з повноваженнями ТЯГАР, до складу якого входить ДИСКОМФОРТ. Відповідно, за такої якості роботи, яка є на 95 окрузі, лаври точно не надійдуть.

Як виборець 95 округу (округ Горобця), який стояв під Офісом президента не один тиждень, коли температура доходила і до -20, я наголошую всім іншим виборцям – він не те, що погано працює. Його робота зі знаком мінус. Переобирати такого нардепа на будь-який рівень – це шкодити розвитку держави.



Поки виборці мерзнуть і вигризають право на прийом громадян, Горобець у ковід без масок бігав по кабінетам і водив Сергія Даніша, який у 2008 році отримав у Біличанському лісі ділянку.



Тобто нам у ковід до кабінетів було зась, ми могли проводити тільки одиночний пікет. Те, що Даніш отримав ділянку і суд скасовував його Акт права власності на землю дуже легко перевірити.



Зате Горобець і селищний голова Даніш прекрасно потрапляли в Геокадастр ще й для глуму фото викладали. Оскільки я з селища Коцюбинське, тобто є виборцем і Даніша, і Горобця є публічно наголошую, що мій інтерес, як і інших багатьох мешканців селища ці політики на цій зустрічі не представляли.

Ось що обіцяв нам, своїм виборцям Горобець? Бути доступним для нас (я в Facebook кілька років як забанена, а на сайті ВРУ вже більше року немає контактів депутатів взагалі). Також обіцяв, що винні особи мають понести кримінальну відповідальність.



Каденція завершується, а обіцянки не виконані.

То як таке можливе, щоб політики мали представницький мандат і йшли представляти свої інтереси на зустрічах в Мінеколкогії і Держгеокадастрі? Не представляють – то терплять що? Дискомфорт, критику, навіть якщо їм і тяжко.

А не хочуть це терпіти, то вихід завжди є. Представницький мандат можна скласти. І це був би гідний вчинок. Але гідність, це як яйця. Є або нема.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...