30 травня 2024, 09:04

Адвоката Медведчука Київрада може включити в регламентну комісію

Сьогодні, 30 травня, буде сесія Київради. За день до цього з'явився проєкт рішення, яким пропонують розподілити деяких депутатів по Комісіях.

З першого погляду там немає нічого такого – стандартне рішення про розподіл депутатів по комісіях. Але одним з таких депутатів, якого пропонують розподілити в регламентну комісію, є адвокат зрадника МедведчукаІгор Кириленко. Його обрали від нині забороненої партії ОПЗЖ.

Кириленка ще у лютому намагалися протягнути на керівну посаду в комісії з питань культури.

Тоді завдяки суспільному розголосу це питання вдалося зупинити.



Знімок екрану: пост Олексія Гриценка

Узимку міський голова Віталій Кличко зупинив розгляд цього питання і вніс оновлений проєкт рішення щодо складу комісій, де Кириленка вже не було. Зараз же ситуація повторюється знову.

У складі регламентної комісії 5 депутатів:

троє з ЄС (Леонід Ємець, Володимир Прокопів, Вікторія Пташник),

і по одному з УДАРу та "Батьківщини" – Вячеслав Непоп та Віталій Нестор.

Ця комісія важлива тим, що вона визначає правила роботи Київради (регламент, постійні і тимчасові контрольні комісії), погоджує кадрові рішення і розв'язує суперечки щодо регламенту, які регулярно виникають на пленарних засіданнях. Так само ця комісія ключова у встановленні обмежень щодо депутатів від заборонених партій.

Навіть при тому, що у складі комісії 3 з 5 депутатів від партії "Європейська Солідарність", які декларують необхідність призупинення мандатів депутатів від ОПЗЖ, ця комісія досі не розглянула проєкт рішення Вікторії Пташник та групи депутатів про зупинку діяльності депутатів від ОПЗЖ на період воєнного стану. Однак потенціал провести таке рішення все ще зберігається. У випадку включення до складу цієї комісії Ігоря Кириленка, він матиме значно більше можливостей блокувати будь-які обмеження щодо депутатів від ОПЗЖ.

Сьогодні будемо слідкувати за поіменним голосуванням. Але тут важливо розуміти, що такі проблеми виникають не лише в Київраді.

Парламент досі не розглянув урядовий законопроєкт (7476), який виганяє з усіх місцевих рад усіх представників проросійських партій. Ця законодавча ініціатива навіть не пройшла перше читання, але пройшла комітет з питань організації державної влади та місцевого самоврядування.

Народний депутат Олег Дунда ("Слуга народу") зібрав понад 150 підписів і подав звернення на голову Верховної Ради Руслана Стефанчука, аби пришвидшити цей процес. Але це звернення більше року ігнорують. І голова профільного комітету і очільниця партії "Слуга народу" Олена Шуляк не діє проактивно, аби це питання потрапило у сесійну залу. Просто нардепи, які балотувалися від ОПЗЖ, дали вирішальні голоси за її скандальну містобудівну "реформу" (5655).

Стефанчук, нагадаю, переконував, що голосів у парламенті на заборону діяльності московських попів нема. Але результати голосування довели протилежне. То, може, варто урядовий законопроєкт виносити у сесійну залу?

Але тут питання є і до комітету з питань правової політики, який очолює Денис Маслов ("Слуга народу").

Кириленко – "адвокат". Адвокатура більше 10 років перебуває під впливом кремлівського спрута Медведчука. Очолює Асоціацію адвокатів соратниця Медведчука – Лідія Ізовітова. Без якісної реформи адвокатури провести судову реформу – неможливо. Більше того, адвокати могли б допомогти напрацювати нам законодавство для ефективного відновлення влади після звільнення ТОТ. Але вони зайняті тим, що воюють з Ізовітовою та іншими соратниками Медведчука. Тих адвокатів, які пішли на фронт утискають і вже навіть роблять їхній перепис у лавах ЗСУ для притягнення до дисциплінарної відповідальності, бо за законом поєднувати адвокатську діяльність і службу неможливо. Це можна було б змінити, але цього парламент не робить.

Зате Ізовітова вперто не бачить, як "адвокати" на тимчасово окупованих територіях беруть участь у тортурах. Як ми проведемо судову реформу в такій екосистемі, де розквітає кремлівский спрут?

Більше того, народний депутат Володимир Ватрас ("Слуга народу") зареєстрував законопроєкт (11279), який забороняє ототожнювати адвоката і його клієнта. Це зроблено з подачі соратників Медведчука в асоціації. Якщо за нього проголосують, то під час виборів ми не зможемо вже так легко згадувати політичний шлейф. І мова не лише про Кириленка і його "клієнта" Медведчука.

Спікер Асоціації Шевчук, який був адвокатом зрадника Киви, вже крутить у Фейсбуці рекламу для мешканців Оболоні, від якої він балотувався в депутати 2020 року.

Підсумовуючи:

Київрада не може голосувати за розподіл Кириленка в комісію з питань регламенту.

Парламент має успішно розглянути дві урядові ініціативи щодо очищення місцевих рад від депутатів (7476), які були обрані від заборонених партій та проєкт щодо заборони фсб_в_рясах (8371).

Парламент не має підтримувати ініціативу Ватраса, який пропонує штрафувати нас за те, що ми нагадуємо адвокатам Медведчука чи Киви їхній шлейф.

В усіх цих випадках поіменні голосування будуть прискіпливо вивчатися суспільством.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ірпінський суд виніс рішення на користь нардепа- ''слуги'' Горобця. Але про яйця не йдеться;)

У реєстрі з'явилося рішення, яким мене зобов'язують спросувати в моєму авторському блозі те, що стосується народного депутата мого округу Олександра Горобця ("Слуга народу")...

Після Бужанського за військову освіту взявся адвокат не України Кравець

20 червня відбудеться онлайн курс "Військове право в умовах військового стану". Одним з лекторів значиться адвокат не України "ватник" Ростислав Кравець (він системно пише у своїх дописах так: "Верховний суд не України")...

Медведчук програв суд. Чому зрадників з адвокатури доводиться вибивати поштучно?

Куму путіна Віктору Медведчуку, якого звинувачують у держзраді, відмовили у поновленні права на зайняття адвокатською діяльністю в Україні...

Як і чому навчає Бужанський студентів Військового інституту Університету імені Тараса Шевченка?

У Військовому інституті Університету імені Тараса Шевченка відбувся захід. Запросили народного депутата ватника Максима Бужанського. Пост про це був спершу на Facebook-сторінці вишу, а потім зник...

Кравець – адвокат не України. Коли ним займеться СБУ?

"Не так страшні нам московські воші, як українські гниди". Це слова Симона Петлюри. Саме тому, аби швидше виграти війну, треба робити все можливе, щоб українські гниди заподіяли державі якомога менше шкоди...

Адвоката Медведчука Київрада може включити в регламентну комісію

Сьогодні, 30 травня, буде сесія Київради. За день до цього з'явився проєкт рішення, яким пропонують розподілити деяких депутатів по Комісіях...