Донбас починається з книжки
У 2014-15 роках ми часто дискутували на тему, як зробити Донбас більш українським, подолати той радянський, антиукраїнський дискурс, який регіону десятиліттями навя'зували місцеві політики і який став родючим грунтом для сепаратиських, деструктивних ідей. Гадаю, ні для кого не є секретом, що навіть на визволених від бойовиків територіях ми досі маємо цю проблему – рейтинги проросійських сил залишаються високими, інформаційна політика державою провалена, відверті зрадники, які у 14-му році кликали Путіна та підбурювали людей на участь у антиукраїнських акціях, не понесли покарання і далі продовжують керувати Донбасом.
Що робити? Особливо в тій ситуації, коли ти не є чиновником і не можеш впливати на дії влади. Відповідь одна – як завжди, зроби що зможеш, і будь що буде.
Ми, у волонтерському штабі "Чесних більше" вирішили запустити флеш-моб: "Донбас починається з книжки". Будемо збирати сучасні книги українською мовою і передавати їх бібліотекам Донецької та Луганської областей. Книги мають бути сучасні і цікаві: починаючи з останній бестселерів науково-популярної літератури, закінчуючи сучасними класиками.
Перша партія книжок поїде у Авдіївку (прифронтове місто, 20 кілометрів від Донецька).
Користуючись, тим що в нашому волонтерському русі "Чесних більше" понад 2000 активних громадян з усієї України, збирати книжки будемо їхніми зусиллями. Але долучитись до акції може кожний. Можна відправити книжку поштою за адресою м. Київ, вул. Іллінська, буд 22. Або новою поштою на Київське відділення N7. На ім'я Руслан Калінін (один з координаторів проекту)
Або зв'язуватись через Фейсбук із Станіславом Зозулею, також координатор проекту.
Акція не під вибори. Книжки будемо збирати і відправляти щомісяця. Бібліотеки Луганської та Донецької областей можуть залишити свої заявки тут.
Перший збір книжок робимо відкритим в нашому офісі у середу 13 березня о 19-00 за адресою Іллінська 22.
Тож приходьте, приводьте друзів, беріть книжки. Дуже просто дорікати населенню Донбаса, що воно не надто патрітично налаштовано. Але давайде подумаємо, а чи могло бути інакше, якщо місцеві еліти постійно вселяли людям думку, що Донбас частина російскього світу, а українська мова, культура – то щось вороже, чуже. Чи могло бути інакше, якщо населення майже не мало змоги купувати українські книги, а на ТБ та на радіо було засилля російського культурного продукту? Донбас весь період незалежності знаходився у російскому культурному просторі. Звідси і наслідки. Але якщо посадовці не хочуть змінити цього, то можемо спробувати зробити це своїми силами – силами – громадняського суспільства. Принесіть книгу. Хто знає, можливо саме вашу книгу в бібліотеці прочитає майбутній молодий Жадан чи Стус.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.