18 вересня 2021, 13:30

Хто хоче знищити Озеро Вирлиця? Список зрадників.

Цей блог я пишу, щоб усі кияни знали, хто з обраних ними депутатів Київської міської ради хоче знищити зелені зони Києва, зокрема, Озеро Вирлиця, – закатати його у бетон і побудувати там черговий торгівельний центр, яких і так в Києві десятки. Важко повірити у це варварство, але це – реальність.

Для тих киян, які не в курсі, коротко розкажу.

На початку цього року мешканці Дарницького району побачили, що озеро Вирлиця обнесли парканом, а потім помітили там техніку. Будівельники почали засипати озеро землею і лише опір громади не дав реалізувати їх плани.

Справа у тому, що на місці озера, компанія ТОВ "Мрія-Інвест" орендувала у міста землю під забудову. Належить ця компанія екснардепу від партії регіонів, Віталію Хомутинніку. Він затіяв на озері власне "велике будівництво", бо торговельно-розважальний комплекс на 227 тисяч квадратних метрів – дуже нескромний проект, у два з половиною рази більше ніж SkyMall.

Насправді, склалась ситуація грубого порушення законодавства, я вперше бачу, щоб рада виділила об'єкт під забудову, який на кадастровій мапі позначено як "водний об'єкт".

Обмеження вільного доступу громадян до берегової лінії – порушення Водного кодексу України. До того ж компанія Хомутинніка не отримала позитивного висновку з оцінки впливу на довкілля, тож будівництво, по суті, незаконне.

Це при тому, що Дарницький район найпроблемніший з точки зору екології. З одного боку – завод Енергія, що спалює сміття. З іншого – Дарницька ТЕЦ та її золовідвал. Не модернізована Бортницька станція аерації. Не кажу вже про те, що у Дарницькому районі немає місць, де можна погуляти з дитиною.

І один із небагатьох клаптиків природи, замість благоустрою і облаштування парку, просто хочуть закатати у бетон! Замість того, щоб зберегти унікальну територію, червонокнижних тварин, замість того, щоб розчистити озеро, зробити у зеленій зоні – парк. Місцева влада вирішила підіграти забудовнику і тисячі квадратних метрів залити у бетон.

Головне в цій історії наступне!

Нещодавно було засідання Київської міської ради, де більшість депутатів не підтримали рішення щодо захисту Вирлиці. Територію озера не визнали заказником місцевого значення, що могло уберегти його від забудови. З 121 депутата Київради, в голосуванні взяли участь всього 57, сім з яких утрималися. Тобто частина депутатів своєю відсутністю висловила мовчазну згоду із забудовою.

Ми з командою Екологічна Альтернатива йшли на місцеві вибори, і попри те, що за нас проголосували тисячі киян, до Київради ми не пройшли. Представляють інтереси киян (або вірніше сказати – свої інтереси) у раді зараз інші люди.

Ось їх частина – за лінком ви знайдете список тих, хто не захистив Вирлицю. Там є представники Опозиційної платформи за життя, Єдності, Удару, Європейської Солідарності, Батьківщини.

Величезне прохання, ознайомтесь із цим списком. Подивіться уважно. Пошукайте, чи не має серед цих людей депутата саме з вашого округу. Запам'ятайте цих "героїв" в обличчя. І поділіться цією інформацією з іншими: сусідами, родичами, друзями, щоб знати тих, хто насправді нищить і без того не найкраще довкілля столиці! І найголовніше – робіть висновки на майбутнє.

Громада не хоче на місці озера Вирлиці ніякої забудови. Ми будемо продовжувати вимагати від Кличка і місцевої ради розірвати чинні договори оренди і передати землю на баланс міста! Кияни будуть боротись за парк і ніщо нам не завадить: ні паркани, ні тітушки забудовника!

Дякую за поширення! Давайте разом захищати наш життєвий простір і наше довкілля!

Радіаційна небезпека у Донецьку

У Донецьку колись працював стратегічно важливий для України завод з виготовлення боєприпасів та промислової вибухівки – Донецький казенний завод хімічних виробів...

Питна вода для України: початок важливої реформи

Україна нарешті може почати масштабну модернізацію водного господарства. Якщо парламент підтримає ініціативу міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова – законопроєкт N5723...

Хто хоче знищити Озеро Вирлиця? Список зрадників.

Цей блог я пишу, щоб усі кияни знали, хто з обраних ними депутатів Київської міської ради хоче знищити зелені зони Києва, зокрема, Озеро Вирлиця, – закатати його у бетон і побудувати там черговий торгівельний центр, яких і так в Києві десятки...

Комунізм для Калєтніка: суд повернув Бучанське Межигір'я

Калєтнік повернув собі "Бучанське Межигір'я", 14 гектарів лісу знов огороджені 10-ти метровим парканом. Давайте згадаємо цю історію детальніше...

Сором Кличка. Київ перетворюють на смітник.

На тему київського сміття я написав багато текстів, провів купу акцій, командою виходили на прибирання, але ситуація у столиці не змінюється...

Екологічна відповідальність: курс на підвищення

Нещодавно я робив огляд Указу Президента "Про виклики та загрози національній безпеці України в екологічній сфері", там дуже багато надважливих ініціатив, які можуть радикально змінити екологічну політику країни...