Держекоінспекція може зробити свій внесок у боротьбу з коронавірусом
Нещодавно ми зіткнулися з важливою проблемою. Пам'ятаєте історію з карантином у Нових Санжарах? Там постало питання, а що робити з медичним інвентарем, інструментами, аналізами крові і таке інше, якщо вірус все ж діагностують. Хто має знищити\утилізувати всі ці небезпечні речі? Виявилось, що у країні, де список утилізаторів складається з сотень фірм, не знайшлося жодної, яка б була готова це робити. Жодної! Одні не мають обладнання, другі – спеціалістів, треті просто бояться... і так по всьому списку. Погодьтеся, це неадекватна ситуація.
У зв'язку з цим постало справедливе питання: а може варто проінспектувати всіх утилізаторів і зрозуміти, хто з них дійсно працює, а хто лише торгує документами. Адже ця ситуація стосується не тільки утилізації медичних відходів, те ж саме і з відпрацьованими маслами, і з буровими відходами (нафтовидобування), батарейками, фармацевтичними відходами та інш. Більшість компаній отримали ліцензії, але замість реальної утилізації зливають\викидають небезпечні відходи. І одним з державних органів, хто має контролювати цю діяльність – є Держекоінспекція. Вже давно потрібно було навести лад у цій сфері. Всі знають, що це одна з найтемніших та найкорупційніших сфер діяльності.
До того ж, у новому законопроекті "Про державний екологічний контроль", ключова функція по перевірці дотримання ліцензійних умов відходить до Держекоінспекції. Тепер ми будемо не просто ходити і перевіряти наявність дозволів на викиди або скиди, а дійсно дивитись на весь комплекс заходів компаній-утилізаторів. Звичайно, як і у будь-якій сфері, є стейкхолдери – компанії, які мають все обладнання і спеціалістів, вони зацікавлені у формуванні прозорого ринку і готові до конкуренції. Але зараз вони поза ринком, оскільки ті, хто зливають і викидають, завжди будуть на крок попереду.
Для того, щоб глибше зрозуміти проблеми галузі, визначитись з тими, хто готовий утилізувати медичні та інші небезпечні відходи та налагодити зворотній зв'язок, запрошую представників компаній-утилізаторів на нараду. Вона відбудеться у вівторок 17 березня, об 11.00 у приміщенні ДЕІ. Для акредитації компаній – телефонуйте за номером 044 521 20 60.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.