Хутрові ферми – тест на європейськість
У п'ятницю на голосування у парламенті винесене дуже важливе питання. Законопроект 2360 має на меті закриття з 2025 року підприємств, які розводять тварин для хутрового виробництва. Їх ще називають шкуродернями. І, на жаль, так і є. Щорічно для цієї галузі люди вбивають 100 мільйонів хутрових тварин. Тільки в Україні за 2018 рік було забито 850 тисяч пухнастиків.
Можливо, буде переконливіше, якщо скажу, що хутрове виробництво шкодить не лише беззахисним тваринам, а й екології та людському здоров'ю зокрема. Звіроферми виробляють сотні тисяч кілограмів відходів на рік. У відходах діяльності таких ферм наявні бактерії, які є збудниками таких небезпечних хвороб як сепсис та пневмонія. А також через викиди аміаку, метану, діоксиду сірки та інших забруднюючих речовин страждають мешканці сіл та міст, які знаходяться в безпосередній близькості до хутрового виробництва.
Депутати Європарламенту закликали Верховну Раду заборонити виробництво хутра, підтримавши законопроєкт. У більшості країн Європи хутрове виробництво вже заборонено. Там екоактивісти додавили це питання і, незважаючи на певні економічні переваги даної галузі, влада прийняла рішення на користь екології. Сподіваюсь, що цей законопроект Кампанії ХутроOFF, ініціатором якого є Павло Вишебаба, знайде підтримку на голосуванні в п'ятницю.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.