8 жовтня 2020, 16:26
Нищівний благоустрій: замість сквера чергова забудова.
Пиляти гілку, на якій сидиш сам! Це і є принцип так званої "розбудови" Києва, за яким сьогодні живе столична влада на чолі з мером Кличком. Саме за вказівки цієї влади кілька днів тому у центрі міста, біля метро "Арсенальної", було знищено 18 здорових дерев. Під прикриттям "санітарної вирубки".
Але справжні причини полягають у намірі Київзеленбуду провести навколо Арсенальної площі удаваний "благоустрій": відкрити тут кілька модних ресторанчиків та бутіків.
В європейських столицях "благоустрій" – означає закладання нових скверів та парків, збереження та відновлення – старих. Тоді як в Києві – це майже вирок природній чи культурній спадщині.
Лише за офіційною статистикою, щороку площа зелених насаджень в Києві скорочується на 1%. Ніби не багато? Але якщо ці цифри конкретизувати, то виявиться, що за останнє десятиліття кияни втратили таку кількість дерев, яка займає дві території Труханового острова!
Парк "Кіото", Крістерова гірка, Протасів Яр, Гоголівська, Татарка, а тепер і Арсенальна площа – це лише побіжний перелік зелених зон столиці, які нищилися за чинної влади під різними "благими приводами".
Дерева закатують в асфальт, на їх місці – встановлюють недолугі біг-борди, ларьки, чергові хмарочоси та парковки. Тому кількість бетону та вихлопних газів у місті зростає, а зелені, яка б мала створювати безпечне екосередовище, не вистачає. Зараз середня забезпеченість зеленими насадженнями киян становить 18,2 м2/особу. В подібних європейських містах середні показники в рази більше – 50 м2/особу.
При цьому їхні мешканці отримують не тільки естетичну зелену насолоду, а й активні джерела чистого повітря, місця, де можна сховатися від надмірних температур влітку. Натомість киянам пропонують показушні проекти покращання, закатану в асфальт і плитку міську природу, зростання хвороб серед населення. Вже нині забруднення навколишнього природного середовища в Києві спричиняє близько 16% передчасних смертей щорічно. Якщо подібна політика нищівного благоустрою продовжиться, хворітиме і помиратиме вже кожен п'ятий. Втрачатиме громада і міська економіка. І жодні пафосні фонтани цьому не зарадять!
Безперечно, кияни прагнуть іншого майбутнього – чистого і здорового. Тому подібне нищення дерев має отримати адекватну оцінку громадськості та правоохоронних органів. Київ – зелене місто, а не майданчик для експериментів!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.