Справи Кононенка-Гладковського-Грановського: освіжаємо пам'ять правоохоронцям
Президент Володимир Зеленський через рішення Ради національної безпеки та оборони задав правильний темп і вектор роботи правоохоронних органів та інших органів влади. Неприкриті російські агенти не мають права користуватись державним майном та використовувати медіа як пропагандистський інструмент. А також були прийняті ряд рішень, що мають на меті виправити помилки минулого: Кому і на якій підставі належать українські надра? Як продовжували термін перебування російського флоту в Криму? Яким чином Янукович та поплічники нищили суверенітет країни?
Протягом 2014-2019 років, ряд посадових осіб вчиняли дії, які явно йшли врозріз із законом. Впливали на суди, створювали приватні відділи у правоохоронних органах, брали під контроль державні підприємства із однією ціллю – заробити. За цей період було проведено сотні журналістських розслідувань, які викривали такі дії. Наведені чіткі факти та докази, що говорять про причетність конкретних посадових осіб до злочинів. На жаль, український народ має коротку пам'ять – ми всі забули те, що обговорювали декілька років тому. А от оновлені правоохоронні органи забути не мали б. ДБР, СБУ, НАБУ мали б звітувати про розслідування резонансних справ.
Пам'ятаєте, як країна місяць обговорювала схеми заступника секретаря РНБОУ Свинарчука – Гладковського в Укроборонпромі? Ось нагадую.
Знов ж таки, ми забули роль Ігоря Кононенка та Олександра Грановського та їх вплив на державні підприємства, судові органи влади, правоохоронні органи. Чи не кожен місяць ми бачили розслідування причетності цих осіб до корупції. Пройшло два роки і постає резонне питання до правоохоронних органів, а зокрема до Генеральної Прокуратури, чи є рух по справам? Чи є якісь кримінальні провадження? Якщо є, то які? Якщо немає, то чому? Де зараз перебувають ці особи – Кононенко, Свинарчук, Грановський? Чи знаходяться вони в розшуку? Ці питання ми маємо задати усім правоохоронним органам, і безпосередньо Генеральному Прокурору. В неї часу точно було достатньо. Чи може щось заважає проводити розслідування?
Особисто я багато часу та сил доклав до розголосу вчинків Кононенка і Грановського. Вважаю що це моє особисте завдання і взагалі завдання послідовного суспільства – не дати забути ці справи. Бо якщо не буде покарання там де злочини є очевидними, ми приречені ходити по замкненому колу безкарності.
Отже, я маю 5 важливих запитань до Генпрокурорки і дуже хотів би отримати на них відповіді:
1. Заступник начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки, який у ЗМІ називали департаментом Кононенка-Грановського, Дмитро Сус, став головним героєм у війні НАБУ з Генпрокуратурою.
Чи є кримінальні провадження відносно рішень, які приймалися під керівництвом Дмитра Суса та на якій вони стадії розслідування. Яка в них роль Грановського?
2. Довірена особа Грановського, Ольга Ткаченко, організувала схему, за якою Одеський припортовий завод продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії Newscope Estates Limited за цінами, нижчими від ринкових. Схема діяла впродовж березня-грудня 2015 року. До її реалізації були залучені посадові особи ОПЗ. Внаслідок таких протиправних дій ОПЗ недоотримав дохід у близько 93,3 млн грн. Щодо цієї справи 26 січня 2021 року Шостий апеляційий адміністративний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яким заборонили Офісу Генерального прокурора звертатися до Інтерполу про оголошення в міжнародний розшук колишньої помічниці народного депутата від БПП Олександра Грановського, ексчленкині правління Одеського припортового заводу Ольги Ткаченко. І саме зустріч Грановського з одіозним Павлом Вовком зафіксували журналісти "Схем".
Чи є кримінальне провадження та на якій стадії розслідування щодо економічних злочинів на Одеському припортовому заводі? В якому статусі провадження щодо Ольги Ткаченко, колишньої помічниці Олександра Грановського?
3. Олександр Грановський у роках, попередніх 2016-му не задекларував 700 тис. доларів.
Чи є кримінальні провадження щодо незадекларованих коштів та незадекларованого автопарку Грановського?
4. Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін намагався скасувати ключову експертизу у справі Романа Насірова. У травні 2016 року журналісти "Схем" зафіксували Олександра Рувіна у компанії народного депутата Олександра Грановського.
Чи є кримінальне провадження щодо фальшування експертиз у справі Романа Насірова?
5. Про справу Свинарчука-Гладковського говорила вся країна. Під час війни високопосадовці розкрадали "Укроборонпром", цей журналістський матеріал наробив великого галасу. Але за 2 роки ми не почули про допити і посадки. Можливо нас погано інформують? Звідси моє останнє питання.
Чи є кримінальне провадження щодо Гладковського та членів його сім'ї? Чи проводилися допити по цьому провадженню? Кого саме допитували? Чи була об'явлена підозра комусь з фігурантів справи? Чи передана справа до суду та коли нам чекати на рішення?
Перелік питань не є вичерпним, якщо я забув щось вагоме, або у вас є додаткові факти корупції цих діячів – пишіть у коментарях, мені в ФБ або на пошту – e.p.firsov@gmail.com. Я зберу всі факти і надішлю у Прокуратуру офіційний запит. Відповідь також опублікую у блозі та у ФБ, відчуваю що це буде дуже красномовний документ.
Оскільки я приділив цим справам багато часу, я вважаю своїм обов'язком підняти ці питання, задати їх відкрито та вимагати відповіді на них.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.