11 січня 2023, 12:48

Українська візія 2050

Ніколи питання української візії не було актуально як зараз.

Багато хто незабаром очікує повної перемоги України у війні. Дехто – ставиться до таких прогнозів скептично. Але як у першому, так і в другому випадках, ми маємо усвідомлювати, що прямо зараз Україна веде дві війни. Перша – із зовнішнім тираном, вона йде на полі бою. І друга – внутрішня, за радикальну трансформацію і побудову нової української держави, яка безпосередньо пов'язана із першою, оскільки саме екзистенційна загроза дає поштовх до кристалізації сучасної української нації, трансформує українське суспільство та водночас ставить перед усіма багато питань. Окрім сенсів, цю внутрішню битву ми маємо виграти і в реальній площині, тому що коли ми переможемо агресора, але так і не використаємо свій шанс розбудувати успішну державу, увесь зовнішній світ від нас відвернеться. Ми втратимо ту увагу та повагу, які маємо зараз і за які платимо занадто високу ціну.

Внутрішня битва України – важливий тест, про який дуже багато говорять та пишуть, але від цього він не стає менш значущим. Хоч я представляю бізнес, і є президентом потужної бізнес-спільноти країни, я вважаю, що в основі будь-якого суспільства першопочатково лежить не економіка, а набір певних ідей і цінностей. Саме набір певних ідей слугує базисом для побудови успішного суспільства та програмує усіх на певні дії, направлених на створення майбутнього. Але без чіткого усвідомлення та правильного оформлення тих ідей, які зараз вирують у повітрі, ми не зможемо виграти цю внутрішню битву. Саме тому дуже важливо запустити постійний, системний і довгостроковий процес формування української візії, процес переосмислення того хто ми є, які цінності останні 30 років визначали наш шлях? чого нам бракувало для побудови успішної моделі держави? І які ідеї нам потрібно закласти в фундамент розбудови нової української держави?

Без бачення мабутнього неможливий розвиток на будь-якому рівні: людини, компанії, країни. Це аксіома: немає чіткого бачення майбутнього = немає майбутнього. Тому CEO Club бачить свою важливу роль в тому, щоб запустити цілий ряд системних ініціатив, які будуть називатись "Українська візія". Наша задача – запустити і створити системний дискусійний процес/платформу для нової еліти країни: мислителів, візіонерів, публічних лідерів, громадських та бізнес лідерів. Така стратегічна і системна ініціатива допоможе кристалізувати набір ідей, щоб побудувати проєкт нової України. Також важливим завданням такої платформи – бути незалежним і якісним "місцем", яке збирає для відвертої і об'єктивної дискусії представників "нової еліти" країни. Це допоможе творити цілісне бачення і довіру між представниками різних соціальних груп.

Для того, щоб ця ініціатива привела до кристалізації нової української візії та еліти країни, ми вбачаємо, що правильно було б закласти в цей процес 4 важливих принципи:

1. Довгостроковість. Ми маємо будувати довгострокові плани. Мінімум на 30 років. Тому наша візія має звучати "Україна 2050". Неможливо здійснити важливі зміни, в культурі та суспільстві, за короткий проміжок часу. Єдиний спосіб виграти – це цілитись вдовгу.

2. Системність. Це значить, що ми не можемо один раз сісти, придумати візію і про це забути. Це живий процес, і цей процес має бути організований у вигляді платформи, чи цілого ряду платформ, на яких збираються представники еліти та безупинно дискутують про майбутнє.

3. Свій унікальний шлях. Ми не можемо сворити успішну модель країни, просто скопіювавши моделі Ізраїлю, Японії, Південної Кореї чи Швейцарії...Ми маємо усвідомлювати свою унікальність, наші сильні та слабкі риси, наше місце у глобальному просторі. Ми можемо взяти найкраще у багатьох моделей, але ми повинні побудувати свою унікальну модель, яка найглибше відображає саме наші цінності, мотивації і можливості.

4. Амбітність. Українці не можуть створювати нову модель, замкнувшись на собі, самі для себе. Ми маємо створювати таку модель, щоб вона була ефективна в рамках всього глобального світу, інтегрована у ключові світові процеси. Наша візія має включати не лише громадян, але й увесь світ. Так, амбітно. Але ми маємо чітко розуміти, чим саме ми можемо бути корисними усьому людству. Так само, ми повинні навчитися мислити категоріями, що нашим "полем гри" є весь світ. І зараз ми маємо величезний потенціал для цього.

Повернусь до того, з чого розпочав. Буття не визначається економічними моделями. Економічні моделі – це наслідок певного світобачення, певного набору ідей суспільства.

Тому нова ініціатива "Українська візія" буде реалізована саме за вищезазначеними принципами і грати вдовгу. Це не має жодного відношення до поточної політики, оскільки бенефіціарами візії мають бути громадяни усієї країни і всі ключові "стейкхолдери" країни. Я вважаю, що без організації такого системного, якісного організованого, довгострокового процесу ми не зможемо побудувати успішну країну, оскільки, якщо немає чіткого бачення майбутнього, яке б розділяли еліти країни, немає і майбутнього у цієї країни.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Секретний актив України, який сильно недооцінили країни Заходу та Росія

96 годин – термін, який пророкували західні спецслужби для падіння української держави. Російські давали ще менше. Так звані "три дні" скоро перетворяться у три роки...

Війна в Україні – це компас для світу. Як наша перемога може вплинути на подальший розвиток цивілізації?

Тридцять другий рік Незалежності Україна зустрічає пліч-о-пліч з 547-им днем повномасштабної війни. За цей час наша країна не просто показала Заходу своє право на існування та державність, вона нагадала йому про той набір ідей та цінностей, на яких він колись він був збудований, але, на жаль, сьогодні про них забув...

Міжнародні інвестори побоюються інвестувати в Україну. Як це змінити і що може зробити бізнес?

Український CEO Club розгортає потужні філіали представництва українського бізнесу у країнах стратегічних партнерів. Він ставить перед собою амбітну мету – створити глобальну екосистему клубів у світі, яка у наступні 10 років допоможе залучити іноземний приватний бізнес та близько 10 млрд інвестицій до України...

Кристалізація нової української еліти – єдиний фактор, що принесе Україні процвітання після війни

Без кристалізації нової української еліти та перезавантаження політичної системи зміни всередині країни неможливі. Жодні інші фактори не зможуть стати стратегічним драйвером у перспективному майбутньому Україні...

Україну підтримуватимуть стільки, скільки потрібно. Дві найважливіші тези форуму в Давосі

З 16 по 20 січня в швейцарському Давосі тривав Всесвітній економічний форум. Головну тему організатори визначили як "Співпраця у фрагментованому світі"...

Українська візія 2050

Ніколи питання української візії не було актуально як зараз. Багато хто незабаром очікує повної перемоги України у війні. Дехто – ставиться до таких прогнозів скептично...