2 липня 2023, 10:19

Міжнародні інвестори побоюються інвестувати в Україну. Як це змінити і що може зробити бізнес?

Український CEO Club розгортає потужні філіали представництва українського бізнесу у країнах стратегічних партнерів. Він ставить перед собою амбітну мету – створити глобальну екосистему клубів у світі, яка у наступні 10 років допоможе залучити іноземний приватний бізнес та близько 10 млрд інвестицій до України.

За рік, що минув, Україна зробила величезний крок в бік інтеграції до ЄС. Сполучені Штати Америка, Великобританія, Канада та Євросоюз – наші стратегічні партнери в довгостроковій перспективі, що виробляють майже 40% світового ВВП. Це може забезпечити значні обсяги інвестицій в Україну протягом наступних десятиліть. Однак інвестори не прийдуть до України просто так. Щоб їх залучити, потрібно створити міст довіри з глобальним бізнесом та розвивати бренд і репутацію українського бізнесу у світі.

Зараз держава більше фокусується на залученні в Україну коштів міжнародних інституційних інвесторів, урядів та донорів, але я не дуже вірю в її спроможність привести у країну приватні інвестиції. Все таки це є відповідальністю українського бізнесу, оскільки уряди та політики постійно змінюються, і це перешкоджає формування сталих та дієвих програм. Тому я певен, що саме український бізнес має взяти на себе відповідальність за налагодження сталих взаємин з бізнесом глобальним. Для цього нам потрібно бути проактивними, налагоджувати відносини з локальними елітами країн-партнерів і створювати потужні проєкти взаємодії всередині них. Це допоможе нам досягнути дві стратегічні мети, які ми ставимо перед собою, запускаючи філіали представництва українського бізнесу в інших країнах.

Перша мета – підтримка та розвиток іміджу та репутації країни у подальшому. Сьогодні Україну знає весь світ. Вона асоціюється з такими цінностями, як свобода, стійкість та креативність. У неї є глобальний бренд, який представляє її як бастіон демократії, що стоїть на передовій цивілізації. Для того, щоб не розгубити потужну репутацію країни, нам потрібно постійно посилювати та розвивати її бренд на міжнародній арені. Якщо цього не зробимо ми, то цим займуться наші вороги, зокрема, росія, яка робила це у попередні десятиріччя.

Друга мета полягає у створенні мосту між українським та глобальним бізнесом, що стане інструментарієм залучення приватних інвестицій та інвесторів до України. Це можливо зробити, якщо ми будемо розвивати бренд українського бізнесу у світі. Ми точно знаємо, що у нас є десятки й навіть сотні крутих бізнес-історій, компаній і підприємців, які досягали успіху на глобальній арені та всередині країни. Українському бізнесу точно є що показати світу. Розповідаючи історії успіху українського бізнесу, ми сприятимемо не лише підсиленню бренду українських компаній у світі, а й тому, що в Україну буде приходити більше приходити інвестицій.

Перший крок вже зроблено – ми потужно запустили клуб в Лондоні. Вибір британської столиці був для нас дуже символічним. З одного боку, Британія була першою країною, яка прийшла нам на допомогу у лютому 2022 і продовжує допомагати зараз, виступаючи рольовою моделлю для інших країн світу. З другого боку, Лондон є глобальною столицею світу, тому для нас відкриття клубу у ньому є не лише зв'язком з британським бізнесом, а й зв'язоком з усім світовим бізнесом.

До того ж, заходи, які ми проводимо тут за участі українських і британських бізнесменів, політиків і чиновників, демонструють кілька тенденцій. Перше – британські інвестори дійсно цікавляться Україною й готові інвестувати в окремі галузі українського бізнесу, однак лише по завершенню війни. Друге – інтерес до України значною мірою підтримується прагненням швидко отримати високі прибутки, неможливі в самій Британії чи країнах ЄС. І третє – це побоювання європейського бізнесу, повʼязані з корупцією в Україні та недосконалим законодавством у сфері захисту бізнесу. Спростування цих побоювань і є домашнім завданням української влади та бізнесу на найближчі роки.

Бізнесові, політичні, інтелектуальні, культурні еліти в країнах Західної Європи більш-менш сформовані. Вони взаємоповʼязані та постійно перетинаються. Тому щоб сформувати позитивний імідж українського бізнесу за кордоном, можна взаємодіяти не лише з бізнесовими, а й з усіма іншими елітами цих країн. Ми не можемо обмежуватися лише організацією бізнес-конференцій та зустрічей, а мусимо використовувати також і культурну дипломатію: привозити наших митців, акторів, письменників, показувати на території наших партнерів, що в нас є найкращого з точки зору культури. Ми маємо збагачувати європейський культурний простір нашими досягненнями, і це теж може робити український бізнес.

Таким чином, глобальна екосистема українських бізнес-клубів сприятиме залученню приватних інвесторів, зміцненню економіки й бізнесу, що є фундаментом будь-якої успішної країни, і саме тому ми прагнемо цього шляху і для України.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Війна в Україні – це компас для світу. Як наша перемога може вплинути на подальший розвиток цивілізації?

Тридцять другий рік Незалежності Україна зустрічає пліч-о-пліч з 547-им днем повномасштабної війни. За цей час наша країна не просто показала Заходу своє право на існування та державність, вона нагадала йому про той набір ідей та цінностей, на яких він колись він був збудований, але, на жаль, сьогодні про них забув...

Міжнародні інвестори побоюються інвестувати в Україну. Як це змінити і що може зробити бізнес?

Український CEO Club розгортає потужні філіали представництва українського бізнесу у країнах стратегічних партнерів. Він ставить перед собою амбітну мету – створити глобальну екосистему клубів у світі, яка у наступні 10 років допоможе залучити іноземний приватний бізнес та близько 10 млрд інвестицій до України...

Кристалізація нової української еліти – єдиний фактор, що принесе Україні процвітання після війни

Без кристалізації нової української еліти та перезавантаження політичної системи зміни всередині країни неможливі. Жодні інші фактори не зможуть стати стратегічним драйвером у перспективному майбутньому Україні...

Україну підтримуватимуть стільки, скільки потрібно. Дві найважливіші тези форуму в Давосі

З 16 по 20 січня в швейцарському Давосі тривав Всесвітній економічний форум. Головну тему організатори визначили як "Співпраця у фрагментованому світі"...

Українська візія 2050

Ніколи питання української візії не було актуально як зараз. Багато хто незабаром очікує повної перемоги України у війні. Дехто – ставиться до таких прогнозів скептично...

Можливості майбутнього. Що допоможе нам побудувати успішну країну?

23 листопада в Торонто відбулась Конференція Rebuild Ukraine, організаторами якої виступила Канадсько-українська торгова палата у партнерстві з CEO Club Ukraine, Посольством України в Канаді, Міністерством економіки України, Business Council of Canada, UkraineInvest, Міністерством цифрової трансформації України, Посольством Канади в Україні...