21 січня 2023, 18:50

Україну підтримуватимуть стільки, скільки потрібно. Дві найважливіші тези форуму в Давосі

З 16 по 20 січня в швейцарському Давосі тривав Всесвітній економічний форум. Головну тему організатори визначили як "Співпраця у фрагментованому світі". Однак найбільш обговорюваною лишилася тема війни росії проти України та всього цивілізованого світу.

Головний меседж для України

Урсула фон дер Ляйден, Антоніу Гутерреш, Олаф Шольц, Анджей Дуда, Христя Фріланд – виступи усіх західних лідерів так чи інакше були присвячені допомозі Україні у війні. Всі з них і раніше висловлювали підтримку нашій державі у своїх промовах, але на давоському форумі можна було почути новий наратив.

Україну підтримуватимуть стільки, скільки потрібно.

Ще 3-4 місяці тому не було такої єдності. Що ж змінилося? Війна в Україні впливає на увесь світ, на глобальний голод та на пришвидшення економічної кризи. Я думаю, лідери західних країн до останнього сподівалися на перемир'я і схилялися до того, що будь-який мир краще, ніж будь-яка війна. Однак непохитна позиція української влади щодо переговорів, військові злочини росії та руйнування останньою енергетичної системи України розвіяли залишки ілюзій.

Також, я впевнений, вплинув фактор підтримки українців громадянами європейських країн. Влада російської федерації розраховувала на те, що підвищення цін на товари споживання та енергоресурси, а також велика кількість біженців поступово змінять відношення європейців. Громадяни кожної з країн будуть невдоволені, почнуть тиснути на владу та протестувати. На щастя, цього не сталося.

Перша гарна новина для нашої країни і головний висновок, який можна зробити після всесвітнього економічного форуму в Давосі, – наші партнери з нами, нас розуміють, нас підтримуватимуть.

Українці почали мислити за рамками своїх кордонів

На форумі в Давосі була присутня найбільш чисельна за усі роки українська делегація. Найбільшою за всю історію була і делегація CEO Club – 40 підприємців з різних міст України.

Така масовість мене дуже тішить. Українцям важливо бути присутніми на таких івентах. Це майданчик не тільки для презентації себе та свого бізнесу. Кожен українець на форумі в першу чергу презентував нашу державу, був її амбасадором. Ще 5 років тому не можна було уявити настільки активним український бізнес.

Українці нарешті почали позбавлятися комплексу меншовартості, який багато років був притаманний нації. Наші підприємці задовго до війни мали великий експортний потенціал, але жили з думками на кшталт "Кому ми там потрібні". Вони мислили не глобально, в рамках кордонів держави. Та на початку вторгнення, коли працювати в Україні стало складно, в надважких умовах перших місяців війни українські бізнесмени почали відкривати компанії за кордоном, переміщувати виробництва у західні області країни, нарощувати експорт.

Війна закінчиться, а глобальне мислення лишиться з українським бізнесом назавжди. І це другий важливий підсумок, який можна зробити за результатами форуму.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Секретний актив України, який сильно недооцінили країни Заходу та Росія

96 годин – термін, який пророкували західні спецслужби для падіння української держави. Російські давали ще менше. Так звані "три дні" скоро перетворяться у три роки...

Війна в Україні – це компас для світу. Як наша перемога може вплинути на подальший розвиток цивілізації?

Тридцять другий рік Незалежності Україна зустрічає пліч-о-пліч з 547-им днем повномасштабної війни. За цей час наша країна не просто показала Заходу своє право на існування та державність, вона нагадала йому про той набір ідей та цінностей, на яких він колись він був збудований, але, на жаль, сьогодні про них забув...

Міжнародні інвестори побоюються інвестувати в Україну. Як це змінити і що може зробити бізнес?

Український CEO Club розгортає потужні філіали представництва українського бізнесу у країнах стратегічних партнерів. Він ставить перед собою амбітну мету – створити глобальну екосистему клубів у світі, яка у наступні 10 років допоможе залучити іноземний приватний бізнес та близько 10 млрд інвестицій до України...

Кристалізація нової української еліти – єдиний фактор, що принесе Україні процвітання після війни

Без кристалізації нової української еліти та перезавантаження політичної системи зміни всередині країни неможливі. Жодні інші фактори не зможуть стати стратегічним драйвером у перспективному майбутньому Україні...

Україну підтримуватимуть стільки, скільки потрібно. Дві найважливіші тези форуму в Давосі

З 16 по 20 січня в швейцарському Давосі тривав Всесвітній економічний форум. Головну тему організатори визначили як "Співпраця у фрагментованому світі"...

Українська візія 2050

Ніколи питання української візії не було актуально як зараз. Багато хто незабаром очікує повної перемоги України у війні. Дехто – ставиться до таких прогнозів скептично...