Про рівність, відповідальність і реалізацію правових норм
Як повідомляє УП, Апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Шевченківського райсуду столиці про закриття кримінальної справи, порушеної за фактом заволодіння посадовими особами "Нафтогазу України" 6,3 млрд. кубометрів газу. Також суд залишив у силі рішення про визнання незаконним затримання заступника начальника відділу Енергетичної регіональної митниці Державної митної служби Тараса Шепітька.
І як же тепер бути з деякими статтями Кримінального кодексу?
Наприклад статтею 371 (Завідомо незаконні затримання, привід, арешт або тримання під вартою)? Або ж статтею 367 (Службова недбалість), відповідно до якої карається невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам окремих юридичних осіб. Адже важко повірити, що масштабні акції слідства коштували державі менше ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Отже вартість шкоди таки істотна.
До речі, я зовсім не маю на увазі когось неодмінно посадити. Але ж відповідно до статті 24 поки ще не зміненої Конституції, у нас усі є рівними перед законом.То ж невже ніхто з уповноважених на те державних мужів навіть перевірку у порядку Глави 8 Кримінально-процесуального кодексу не проведе? І не винесе постанову?! Про порушення кримінальної справи чи про відмову в порушенні кримінальної справи...
Бо ж інакше слідчі подумають, що можуть і далі без будь-яких для себе проблем незаконно порушувати кримінальні справи і затримувати громадян.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.