Вони більше не будуть?
Ось і дочекалися відповіді Генеральної прокуратури України на звернення стосовно рішення Конституційного Суду України у справі про право на правову допомогу.
Українським прокурорам відповідати дещо важче, ніж тим же співробітникам СБУ. Факти порушення співробітниками прокуратури прав громадян на правову допомогу відомі. Деякі з них стали предметом вивчення Конституційним Судом України під час розгляду справи. Що й казати, адже сам Генпрокурор якось публічно заявив, що свідки в Україні права на допомогу адвоката не мають.
Але українські прокурори настільки ж поблажливі до себе, наскільки суворі до звичайних громадян.
Вони впевнені, що не повинні нести відповідальність за порушення конституційних прав, бо... погано розуміли закон.
Адже норма конституції "Кожен має право на правову допомогу" – надзвичайно складна конструкція. На жаль Генеральна прокуратура свого часу не видала жодного циркуляру з приводу значення таємничого слова "кожен", малозрозумілого дієслова "має", прикметника "правову" та іменника "допомогу".
Тепер, після рішення КСУ, українські прокурори усе зрозуміли і поводитимуться гарно.
От якби і до всіх нас співробітники прокуратури були такі ж добрі, як і до самих себе.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.