Скільки за судодень?
Чого тільки у правовій державі Україна (хто не вірить чи забув, див. ст. 1 Конституції) не буває! Таке буває, що в іншій правовій і навіть не дуже правовій державі і на думку нікому не спаде.
Наприклад, деякі апеляційні адміністративні суди винайшли своєрідну форму страйку.
Справи до суду надходять, але в провадження суддям не передаються "у зв'язку з відсутністю фінансування суду"! І відповідно до підписаних головами суду повідомлень, до відновлення фінансування суду справи розглядатися не будуть.
Вранці гроші – ввечері судочинство, ввечері гроші – вранці судочинство.
Щоправда, відсутність фінансування не завадила почати провадження у відомій справі про визнання протиправними дій, бездіяльності та рішення Центральної виборчої комісії. Чи то гроші були на ту справу зарезервовані, чи то увесь склад Вищого адміністративного суду на громадських засадах працював.
Отже, судді без грошей працювати не хочуть, чого не скажеш про колег-адвокатів.
В мережі з'явилися повідомлення, що у Києві з листопада минулого року припинено бюджетне фінансування оплати послуг адвокатів, що працюють за призначенням, тобто, захищають у кримінальному процесі осіб, які не мають змоги самі оплатити правову допомогу.
У зв'язку з цим Київська міська кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури (КДКА) вирішила здійснювати виплати адвокатам, що відпрацювали за призначенням 15 судоднів. Трудодні в нашій історії були, тепер маємо і судодні.
Цікаво, що проблемою захисту за призначенням переймаються саме адвокати, а не ті державні чиновники, хто має про це піклуватися за посадою.
І слід згадати, що кошти КДКА формуються з так званих внесків на організаційне забезпечення, що сплачуються бажаючими скласти кваліфікаційний іспит. І мене особисто обурює, що наші колеги замість того, щоб вимагати притягнення до відповідальності чиновників, оплачують їх беззаконня з адвокатської кишені.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.